You've successfully subscribed to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Great! Next, complete checkout for full access to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Success! Your billing info is updated.
Billing info update failed.
Prysznic bez brodzika w bloku - co musisz wiedzieć?

Prysznic bez brodzika w bloku - co musisz wiedzieć?

CED'OR ⭐️

Mieszkańcy i mieszkanki bloków łączcie się! Dzisiejszy wpis jest stworzony specjalnie dla Was. Dziś odpowiadamy pytanie, które od zawsze wzbudza wątpliwości - czy zamontowanie nowoczesnego odwodnienia liniowego w łazience w bloku jest możliwe?

Nowoczesne budownictwo a odpływ liniowy

Kupując mieszkanie w stanie deweloperskim i decydując się na odwodnienie liniowe, punktowe czy ścienne w zasadzie nie ma się czym martwić - o odpływach podłogowych czy ściennych decyduje się na etapie wylewki. Mieszkania w stanie deweloperskim mają już wylewkę w łazience (choć nie jest to reguła, wszystko zależy od umowy z deweloperem) wówczas wystarczy skuć wylewkę w odpowiednim miejscu i dopasować jej poziom do wybranego odwodnienia, o czym dokładniej pisaliśmy w poprzednim artykule. Nie możemy zapomnieć o właściwej hydroizolacji, aby maksymalnie zabezpieczyć łazienkę przed zalaniem. Decydując się na odpływ liniowy czy ścienny w mieszkaniu od dewelopera, nie trzeba nic kuć, praca przy zamontowaniu takie odpływu to w zasadzie...bułka z masłem. Oczywiście, o ile fachowiec zna się na rzeczy. Sprawa nieco komplikuje się przy instalowaniu odpływu w łazience w starym budownictwie. Ale nie ma rzeczy niemożliwych!

Odpływ liniowy a stare bloki

Polskie budownictwo obfituje w stare kamienice czy słynne postkomunistyczne bloki z wielkiej płyty. Ze względu na usytuowanie w mieście, niższą niż w przypadku deweloperski cenę, czy dziedziczenie, wciąż wielu z nas decyduje się na mieszkanie w starym budownictwie. Nic w tym dziwnego, stare budownictwo ma niemalże tyle samo plusów, co minusów. Do plusów niezaprzeczalnie należy wspomniana wcześniej niska cena, na osiedlach z wielkiej płyty często znajdują się żłobki, przedszkola, szkoły, supermarkety, czy ośrodki kultury - całe życie potrafi skupiać się wśród blokowisk. Mieszkania w starym budownictwie są rozkładowe - każde z pomieszczeń jest zamknięte, przez co każdy ma w domu SWOJĄ własną przestrzeń. Wszystko ma swoje plusy i minusy, również mieszkanie w starym bloku. Cienkie ściany, przez które można usłyszeć co ogląda w danym momencie sąsiad czy stare instalacje - gazowe, elektryczne czy hydrauliczne. Wobec tego, jak zainstalować odpływ liniowy czy ścienny w starym budownictwie?

Odpływ liniowy w starym budownictwie - know how?

I nie jest nawet bardzo skomplikowane, warunek jest jednak jeden - planowany remont. Gruntowny. Żeby zainstalować odpływ liniowy czy ścienny w łazience w starym budownictwie, trzeba skuć kafelki, zamontować odpływ i wylać nową wylewkę, dlatego rekomendujemy wstrzymanie się z decyzją o instalacji odpływu liniowego do czasu remontu łazienki. W starym budownictwie konieczna jest inwestycja w dobrą hydroizolację, najlepiej w folię i taśmę hydroizolacyjną jednocześnie, wówczas mamy pewność, że łazienka jest maksymalnie zabezpieczona przed ewentualnym zalaniem. Wówczas prawie nic nie stoi na przeszkodzie. Prawie. Za słowem "prawie" kryje się stara instalacja - przed remontem należy sprawdzić, czy instalacja hydrauliczna jest drożna, czy pion jest w dobrym stanie Kiedy nie masz co do tego pewności, najlepiej jest zasięgnąć porady administracji budynku - powinni udzielić wszystkich informacji, które są potrzebne do bezproblemowego zainstalowania odwodnienia liniowego.