Zapisałeś się do subskrypcji Łazienki bez brodzika i nie tylko
Świetnie! Dokończ logowanie aby uzyskać dostęp do: Łazienki bez brodzika i nie tylko
Witamy spowrotem! Pomyślnie się zalogowałeś.
Sukces! Twoje konto jest w pełni aktywowane, masz teraz dostęp do wszystkich treści.
Sukces! Twoje informacje rozliczeniowe zostały zaktualizowane.
Aktualizacja informacji rozliczeniowych nie powiodła się.
Prysznic bez brodzika w bloku - co musisz wiedzieć?

Prysznic bez brodzika w bloku - co musisz wiedzieć?

CED'OR ⭐️

Mieszkańcy i mieszkanki bloków łączcie się! Dzisiejszy wpis jest stworzony specjalnie dla Was. Dziś odpowiadamy pytanie, które od zawsze wzbudza wątpliwości - czy zamontowanie nowoczesnego odwodnienia liniowego w łazience w bloku jest możliwe?

Nowoczesne budownictwo a odpływ liniowy

Kupując mieszkanie w stanie deweloperskim i decydując się na odwodnienie liniowe, punktowe czy ścienne w zasadzie nie ma się czym martwić - o odpływach podłogowych czy ściennych decyduje się na etapie wylewki. Mieszkania w stanie deweloperskim mają już wylewkę w łazience (choć nie jest to reguła, wszystko zależy od umowy z deweloperem) wówczas wystarczy skuć wylewkę w odpowiednim miejscu i dopasować jej poziom do wybranego odwodnienia, o czym dokładniej pisaliśmy w poprzednim artykule. Nie możemy zapomnieć o właściwej hydroizolacji, aby maksymalnie zabezpieczyć łazienkę przed zalaniem. Decydując się na odpływ liniowy czy ścienny w mieszkaniu od dewelopera, nie trzeba nic kuć, praca przy zamontowaniu takie odpływu to w zasadzie...bułka z masłem. Oczywiście, o ile fachowiec zna się na rzeczy. Sprawa nieco komplikuje się przy instalowaniu odpływu w łazience w starym budownictwie. Ale nie ma rzeczy niemożliwych!

Odpływ liniowy a stare bloki

Polskie budownictwo obfituje w stare kamienice czy słynne postkomunistyczne bloki z wielkiej płyty. Ze względu na usytuowanie w mieście, niższą niż w przypadku deweloperski cenę, czy dziedziczenie, wciąż wielu z nas decyduje się na mieszkanie w starym budownictwie. Nic w tym dziwnego, stare budownictwo ma niemalże tyle samo plusów, co minusów. Do plusów niezaprzeczalnie należy wspomniana wcześniej niska cena, na osiedlach z wielkiej płyty często znajdują się żłobki, przedszkola, szkoły, supermarkety, czy ośrodki kultury - całe życie potrafi skupiać się wśród blokowisk. Mieszkania w starym budownictwie są rozkładowe - każde z pomieszczeń jest zamknięte, przez co każdy ma w domu SWOJĄ własną przestrzeń. Wszystko ma swoje plusy i minusy, również mieszkanie w starym bloku. Cienkie ściany, przez które można usłyszeć co ogląda w danym momencie sąsiad czy stare instalacje - gazowe, elektryczne czy hydrauliczne. Wobec tego, jak zainstalować odpływ liniowy czy ścienny w starym budownictwie?

Odpływ liniowy w starym budownictwie - know how?

I nie jest nawet bardzo skomplikowane, warunek jest jednak jeden - planowany remont. Gruntowny. Żeby zainstalować odpływ liniowy czy ścienny w łazience w starym budownictwie, trzeba skuć kafelki, zamontować odpływ i wylać nową wylewkę, dlatego rekomendujemy wstrzymanie się z decyzją o instalacji odpływu liniowego do czasu remontu łazienki. W starym budownictwie konieczna jest inwestycja w dobrą hydroizolację, najlepiej w folię i taśmę hydroizolacyjną jednocześnie, wówczas mamy pewność, że łazienka jest maksymalnie zabezpieczona przed ewentualnym zalaniem. Wówczas prawie nic nie stoi na przeszkodzie. Prawie. Za słowem "prawie" kryje się stara instalacja - przed remontem należy sprawdzić, czy instalacja hydrauliczna jest drożna, czy pion jest w dobrym stanie Kiedy nie masz co do tego pewności, najlepiej jest zasięgnąć porady administracji budynku - powinni udzielić wszystkich informacji, które są potrzebne do bezproblemowego zainstalowania odwodnienia liniowego.