You've successfully subscribed to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Great! Next, complete checkout for full access to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Success! Your billing info is updated.
Billing info update failed.
Kupuję odpływ liniowy! Na co mam zwrócić uwagę?

Kupuję odpływ liniowy! Na co mam zwrócić uwagę?

CED'OR ⭐️

Odpływ liniowy to bez wątpienia same zalety - większe bezpieczeństwo użytkowania, łatwiejsze czyszczenie, większa estetyka. Kiedy już podejmiemy decyzję o wyborze odpływu liniowego, należy wybrać konkretny model, co może być nie lada wyzwaniem.

Źródło: www.unsplash.com

Na rynku istnieje wielu producentów odwodnień, mających w swojej ofercie wiele modeli z różnymi wzorami maskownic. Na jaki się więc zdecydować?

Wiele osób patrzy przede wszystkim na cenę - uzależniona jest ona od materiału wykonania, producenta czy rozmiaru. Należy wystrzegać się łatwo dostępnych, tanich odpływów z Chin, bardzo łatwo ulegają one awarii, a przecież chcemy cieszyć się naszą nową łazienką bez zmartwień przez długie lata!

Źródło: www.sklep-cedor.pl

Liniowy, punktowy czy ścienny? Rodzaj odpływu warto dobrać do rozmiaru płytek - punktowy świetnie sprawdzi się przy małych, kwadratowych płytkach, natomiast liniowy przy dużych. Przy odpływie ściennym nie ma konieczności naruszania płytek podłogowych. Więcej o rodzajach odpływów przeczytasz w tym artykule.

Przepustowość - przed zakupem odpływu należy sprawdzić parametry przepustowości syfonu, który powinien być większy od łącznej wydajności wszystkich dysz prysznicowych.

Głębokość zabudowy - mając zbyt niską głębokość zabudowy lub grubości stropu nie będziemy w stanie zamontować niektórych modeli odpływów. Najniższym odwodnieniem liniowym na rynku może pochwalić się producent odwodnień Cedor, ze swoim modelem Super Slim, o grubości 49 mm.

Źródło: www.sklep-cedor.pl

Kolejnym aspektem jest design - możesz wybierać wśród wielu wzorów (i kolorów) maskownic, dopasuj wybór do swoich preferencji, maskownica nie ma wpływu na przepustowość, pełni ona funkcję dekoracyjną.

Polski producent, gwarancja, certyfikaty oraz atesty - jakość, jakość i jeszcze raz jakość. Wiele razy pisaliśmy już, jak ważne są zakupy u rodzimych producentów oraz co nam one dają. Przed zakupem powinniśmy lepiej przyjrzeć się producentowi, jego warunkom gwarancji oraz atestom.