You've successfully subscribed to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Great! Next, complete checkout for full access to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Success! Your billing info is updated.
Billing info update failed.
Wyzwanie! Dobór podłogi łazienkowej

Wyzwanie! Dobór podłogi łazienkowej

CED'OR ⭐️

Wybór odpowiedniej podłogi łazienkowej to nie lada wyzwanie. Ten kto ma remont za sobą, wie ile czasu i nerwów kosztował go wybór odpowiedniej nawierzchni. Materiał, który będzie pokrywał podłogę w naszej łazience musi spełniać wiele wymagań. Poza zadowalającymi walorami estetycznymi, oczekujemy od niego wysokiej odporności na wilgoć i wodę, co w przypadku łazienki jest warunkiem obowiązkowym. Dodatkowo dobrze, gdyby była odporna na wszelkie uszkodzenia mechaniczne i łatwa w pielęgnacji. Powinna zapewniać nam również bezpieczeństwo, dlatego najlepiej, gdyby posiadała powłokę antypoślizgową.  Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najlepszych łazienkowych materiałów podłogowych.

Zdjęcie - Adobe Stock

Płytki nad płytkami

Najpopularniejszym materiałem wykończeniowym umieszczanym na podłodze w łazience są płytki. Dla wielu to wybór oczywisty. Ludzie pokochali je za to, że są łatwe w czyszczeniu, odporne na wilgoć i uszkodzenia, oraz dają duże możliwości aranżacyjne. W sklepach jest ich ogromny wybór i z pewnością każdy znajdzie swój idealny kształt i wzór. Płytki podłogowe są wykonywane z trwalszej terakoty niż te, które są przeznaczone do pokrycia ścian. W sklepach budowlanych znajdziecie również płytki wykonane z gresu lub kamieni, jednak w tej sytuacji należy zwrócić szczególną uwagę na to, czy posiadają one powłokę antypoślizgową oraz czy wymagają specjalistycznej pielęgnacji.

A może drewno?

Coraz większą popularnością cieszą się drewniane podłogi łazienkowe. Osoby, decydujące się na właśnie taką podłogę, podkreślają, że drewno jest znacznie cieplejsze w dotyku niż kafle, przez co wyjście spod prysznica staje się przyjemniejsze. Drewno na podłodze tworzy również izolację akustyczną, co może przydać się w przypadku łazienki w bloku. Aby taki materiał służył nam przez lata, należy zadbać o jego odpowiednią impregnację. Deski podłogowe powinny być dobrze wysuszone oraz zaimpregnowane, co zmniejsza ryzyko ich deformacji i uszkodzeń. Należy liczyć się z tym, że impregnację podłogi będzie trzeba ponawiać co jakiś czas, aby była jak najbardziej trwała.

Zdjęcie - Adobe Stock

Wiele osób boi się zaryzykować i zdecydować na drewnianą podłogę w łazience, jednocześnie marząc o niej pod względem wizualnym. Na szczęście na rynku istnieje rozwiązanie idealne dla takich klientów. Są nim panele winylowe. Genialnie imitują wygląd deski podłogowej a jednocześnie są odporne na wilgoć, zarysowania oraz nie wymagają impregnacji. Ich popularność na rynku stale wzrasta. Niektórzy producenci zastrzegają, że panele powinny być czyszczone specjalnymi preparatami, dlatego przed zakupem należy zasięgnąć szczegółowych informacji od producenta.

Industrialny beton

Szczyty popularności zdobywa również podłoga wykonana z betonu. To materiał, który idealnie wpasuje się w styl industrialny i minimalistyczny. Nie wymaga on specjalistycznej pielęgnacji oraz jest łatwy w czyszczeniu. Największym wyzwaniem jest jego położenie. Warto znaleźć firmę, która posiada duże doświadczenie w realizacji takich zleceń. Zaleca się, aby co jakiś czas odświeżać jego impregnację.

Jeśli posiadamy ograniczony budżet a jednocześnie cenimy sobie ciepło pod stopami, warto pomyśleć o wykładzinach elastycznych. Są one odporne na wilgoć i wodę, nie wymagają specjalnej pielęgnacji, a ich montaż jest banalnie prosty. To również idealne rozwiązanie dla osób, które lubią częste zmiany - ich wymiana jest stosunkowo tania i mało czasochłonna.

Zdjęcie - Adobe Stock

Ostateczna decyzja należy do...

...Ciebie! Wybór łazienkowych materiałów podłogowych jest bardzo szeroki, jednak przed podjęciem decyzji ostatecznej warto ustalić swoje oczekiwania oraz możliwości finansowe. Należy również zastanowić się czy znajdziemy czas na specjalistyczną pielęgnację i impregnację.