You've successfully subscribed to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Great! Next, complete checkout for full access to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Success! Your billing info is updated.
Billing info update failed.
Mieszkanie pod wynajem, czyli łazienka dla studentów!

Mieszkanie pod wynajem, czyli łazienka dla studentów!

CED'OR ⭐️

Wielu ludzi decyduje się na inwestowanie w mieszkania na wynajem. Szczególną popularnością cieszą się rozkładowe mieszkania, przeznaczone dla studentów. Bywa, że w jednym mieszkaniu przebywa na co dzień 5, a nawet 7 osób. To naprawdę dużo! Dziś podpowiemy Wam, jak zaaranżować komfortową łazienkę dla współlokatorów.

Dlaczego komfortowa łazienka jest tak ważna?

Bo tuż obok kuchni jest to jedno z pomieszczeń, które używane będzie wspólnie przez wszystkich lokatorów. I będzie bardzo, bardzo intensywnie eksploatowane. Zakładając, że każdy lokator umyje się przynajmniej raz dziennie, skorzysta z toalety jakieś 3-4 razy dziennie (minimum!), każdy z nich po skorzystaniu z toalety umyje ręce, umyje zęby, po czym raz na kilka dni ktoś będzie wstawiał pranie. Łazienka będzie w użyciu niemal non stop, dlatego to tak ważne, żeby była ona wykonana praktycznie, i co równie istotne, z wysokiej jakości materiałów. Wszystkie sprzęty muszą wytrzymać niemal nieustanną eksploatację. Jeśli nie chcesz wzywać hydraulików i złotych rączek kilka razy w miesiącu, polecamy postawić na sprzęty najwyższej jakości.

Powierzchnia użytkowa

Tutaj niestety bardzo istotną rolę gra wielkość łazienki. Z łazienki korzysta się pojedynczo, ale przecież każdy musi mieć miejsce do przechowywania wszelkiej maści myjadeł, szamponów czy szczoteczek do zębów, o ręcznikach już nie wspominając. Jeśli masz taką możliwość, rekomendujemy, żeby toaleta była oddzielnym pomieszczeniem, a strefa kąpielowa w oddzielnym. W ten sposób zyskasz więcej miejsca do przechowywania. A więcej o rozplanowaniu rozkładu łazienki pisaliśmy w tym artykule.


Miejsce do przechowywania...wszystkiego.

Współlokatorzy dzielą się na tych, którzy “składają” się na środki czystości i środki higieniczne, oraz na takich, którzy wolą mieć wszystko swoje. Na własność. Niezależnie od tego, jacy lokatorzy będą wynajmować Twoje mieszkanie, warto, żeby mieli możliwie dużo miejsca do przechowywania w łazience. Rekomendujemy regały z oddzielnymi półkami (najlepiej zamykane), a także półki nad toaletą (na proszki, detergenty, papier toaletowy), półki (można na nich postawić pudełka z kosmetykami). Równie ważne jest rozmieszczenie uchwytów na ręczniki. Warto zainstalować je w miejscu, który będzie blisko źródła ciepła. Co istotne, należy zwrócić uwagę na to, żeby miejsce między ręcznikami było na tyle dużo, żeby po zawieszeniu nie stykały się one ze sobą. Bakterie to jednak bakterie. W tym wypadku nie warto mnożyć bytów.

Wanna czy prysznic

Prysznic. Zdecydowanie. Wiemy, że wanna jest wygodna, można się w niej relaksować, zażywać długich i aromatycznych kąpieli, ale...halo, w kolejce jest jeszcze kilka innych osób, chcących zażyć równie długich i przyjemnych zanurzeń. No i nie oszukujmy się, kąpiele w wannie zużywają tyle wody, że z całą pewnością będzie to miało odbicie na rachunkach. Nie po to ludzie wspólnie dzielą przestrzeń, żeby dopłacać do rachunków, tyle, ile płaciliby, gdyby mieszkali sami. Dlatego rekomendujemy instalację prysznica. A najlepiej - odpływu liniowego! Nie dość, że świetnie się prezentuje, to w dodatku pobiera wodę znacznie szybciej, niż klasyczny odpływ w brodziku. I czyszczenie strefy bez brodzika jest znacznie szybsze i łatwiejsze. Prawie same plusy!

Detale

Oświetlenie i lustra! Niezależnie od tego, czy z łazienki będą korzystać głównie kobiety, czy mężczyźni, warto zadbać o odpowiednie oświetlenie. W końcu zarówno Panie jak i Panowie potrzebują dokładnego doświetlenia twarzy (golenie, makijaż, zabiegi pielęgnacyjne). Ciepłe, mocne (ale nie za mocne) i odpowiednio rozmieszczone (najważniejsze, żeby odpowiednio oświetlić lustro). Warto, żeby dodatkowe oświetlenie znalazło się tuż przy strefie wodnej. No i lustro. Duże. Z ramą, bez, kwestia aranżacji. Grunt, żeby było duże. Im większe lustro, tym bardziej powiększy przestrzeń.