You've successfully subscribed to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Great! Next, complete checkout for full access to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Success! Your billing info is updated.
Billing info update failed.
Łazienka bez wilgoci, czy to możliwe?

Łazienka bez wilgoci, czy to możliwe?

CED'OR ⭐️

Łazienka to pomieszczenie bardzo narażone na wilgoć. Wiele mieszkań, szczególnie tych w blokach nie ma okna w łazience, które pomagałoby w odprowadzaniu wilgoci. Nadmierne jej występowanie to ryzyko pojawienia się niebezpiecznego dla zdrowia grzyba oraz zniszczenia mebli. Jak więc uchronić przed nią naszą łazienkę?

Źródło: Unsplash.com

Wentylator

Wiele łazienek jest w niego zaopatrzonych - niekoniecznie jednak są one sprawne. Szykując się do zakupu wentylatora wyciągowego, nie oszczędzaj. Wiele takich wentylatorów dostępnych na rynku nie spełnia swojego zadania. Dobrym pomysłem będzie postawienie na wentylator, który mierzy poziom wilgoci w pomieszczeniu.

Osuszacz

To tanie i dyskretne rozwiązanie. Urządzenie to potrafi w ciągu kilku godzin odciągnąć z powietrza nawet kilka litrów wody. W porównaniu z pochłaniaczami wilgoci, w osuszaczach nie ma potrzeby używania wymiennych wkładów.

Izolacja podłóg i ścian

Jeśli myślimy o zabezpieczeniu łazienki przed wilgocią jeszcze na etapie planowania remontu łazienki, warto zastanowić się nad zastosowaniem zabezpieczenia murów specjalnymi preparatami na bazie żywic.

Fugi

Przy zastosowaniu specjalnej zaprawy spoinującej, fugi stają się odporne na wodę! Dodatek mas i zapraw zawierających środki biobójcze sprawi, że staną się one również odporne na grzyby.

Źródło: Unsplash.com

Rośliny

Nic tak nie pochłania wilgoci, nie wpływa dobrze na jakość powietrza oraz przede wszystkim nie poprawia nastroju jak rośliny - wiele zalet w jednym rozwiązaniu. Więcej o roślinach w łazience pisaliśmy tu.

Dobrą praktyką jest wytarcie wszystkich powierzchni po użyciu prysznica, aby jak najmniej wody znajdowało się na powierzchniach - szczególnie warto usunąć zalegającą wodę z kabiny prysznicowej, dodatkowo uchroni nas to od zbierania się na niej kamienia.