You've successfully subscribed to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Great! Next, complete checkout for full access to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Success! Your billing info is updated.
Billing info update failed.
Baterie prysznicowe. Natynkowe czy podtynkowe?

Baterie prysznicowe. Natynkowe czy podtynkowe?

CED'OR ⭐️

W trakcie remontu łazienki wiele osób stoi przed dylematem - zestaw baterii natynkowej, czy bardziej estetyczna podtynkowy odpowiednik? Postaramy się przyjrzeć bliżej obu wersjom, aby łatwiej było Ci wybrać opcję dostosowaną do swoich potrzeb.

Źródło: www.unsplash.com

Zestaw prysznicowy podtynkowy

Jedną z największych zalet zestawu podtynkowego jest jego wygląd, rozwiązanie to świetnie sprawdzi się w nowoczesnych, minimalistycznych łazienkach, gdzie króluje czysta forma wystroju.

Źródło: www.unsplash.com

Montaż takiego zestawu wiąże się z dużą ingerencją w strukturę ściany - trzeba wykuć duże otwory na umieszczenie w niej instalacji. Można również całą instalację umieścić w lekkiej ściance kartonowo-gipsowej na stelażu. Tę pracę najlepiej powierzyć fachowcom, ponieważ przy ewentualnych nieszczelnościach lub awarii konieczne będzie skucie płytek.

Baterie podtynkowe składają się z dwóch części - podtynkowej (mechanizmu) oraz pokrywy natynkowej (sterowanie). Możesz samodzielnie komponować zestawy z deszczownicą, baterią, słuchawką prysznica oraz wężem.

Zestaw prysznicowy natynkowy

Klasyczny zestaw pozbawi nas problemów związanych ze skomplikowanym montażem, ich ewentualna wymiana jest również łatwiejsza. Kolejnym plusem jest cena - zestawy natynkowe są tańsze od ich podtynkowych odpowiedników.

Źródło: www.unsplash.com

Zestaw natynkowy wymaga poświęcenia większej uwagi jeśli chodzi o czyszczenie, osad z kamienia czy mydła ma większą powierzchnię do osadzania się. Ze względu na fakt, że całość zestawu znajduje się na zewnątrz, istnieje większa szansa na uszkodzenia mechaniczne.

Każde z rozwiązań ma swoje plusy i minusy, wybór powinien być uzależniony od budżetu jakim dysponujemy, stylu wnętrza łazienki oraz indywidualnych preferencji. Niezależnie od wyboru, w obu przypadkach mamy duży pole wyboru, jeśli chodzi o wygląd i rodzaj zestawu.