You've successfully subscribed to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Great! Next, complete checkout for full access to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Success! Your billing info is updated.
Billing info update failed.
Z pazurem - czerwone łazienki

Z pazurem - czerwone łazienki

CED'OR ⭐️

Swego czasu był prawdziwy boom na kolor czerwony w aranżacji wnętrz. Czerwone fronty, czerwone kafle, czerwone umywalki. Wszystko to w jednym pomieszczeniu. Przebywanie w takiej łazience rozjuszyłoby niejednego byka. Czerwony to bardzo energetyczny kolor, ale tylko wtedy, kiedy wykorzystamy go z należytą rozwagą. Harmonia przede wszystkim. Jak urządzić łazienkę wykorzystując kolor czerwony we wnętrzu? Zapraszamy do lektury!

Psychologia koloru

Jeden z podstawowych kolorów. Płachta na byka. I to dosłownie. Żaden kolor nie wywołuje w człowieku tak nagłych, pierwotnych reakcji jak czerwony. Wszelkie znaki ostrzegawcze przed niebezpieczeństwem są koloru czerwonego - czerwone światło na sygnalizacji świetlnej, alarm na karetkach czy wozach strażackich, znaki zakazu...można tak wymieniać w nieskończoność. Kolor czerwony od razu zwraca uwagę , wyzwala adrenalinę i podnosi ciśnienie krwi. Żeby nieco rozluźnić atmosferę, musimy wspomnieć że czerwony to bardzo energetyzujący kolor. Kolor miłości i namiętności. Kolor zaangażowania. Motywujący, wzywający do działania. Wszystko zależy od...umiaru.

Im mniej, tym lepiej

Jeśli nie chcemy być przytłoczeni w swojej łazience, ale zależy nam na czerwonym kolorze w łazience, postawmy na akcenty! Niech czerwony stanie się nieodłącznym ELEMENTEM wystroju, niech wybija się na pierwszy plan, ale nie powinien przy tym stanowić bazy kolorystycznej. Czerwona umywalka? Czemu nie! Czerwone dodatki? Czemu nie? Jednak należy pamiętać, aby kolor bazowy był neutralny i uspokajający. Czerwony świetnie komponuje się z bielą, czernią i grafitem.

Rozważnie czy romantycznie?

Czerwony wkomponuje się w każdy styl aranżacji - no, w prawie każdy. Czerwony w skandynawskich i minimalistycznych łazienkach może się nieco gryźć z  otoczeniem, ale do odważnych świat należy a eklektyzm jest zawsze w modzie. Czerwone akcenty prezentują się świetnie w łazienkach w stylu glamour, zwłaszcza w towarzystwie czerni czy grafitu; czerwony warto wykorzystać w łazienkach z betonową wylewką, dawka koloru ożywi pomieszczenie. Czerwonego nie może zabraknąć w stylu boho, niech pojawia się chociaż w tkaninach!

Jak ugryźć czerwony?

Skoro znamy już teorię jak używać czerwonego, czas na praktykę! Gdzie w łazience powinien wkraść się czerwony? Odpowiedz brzmi - to zależy. Zależy od koloru bazowego łazienki, zależy od metrażu łazienki, zależy od wyznaczonej długości strefy wodnej. My proponujemy umieszczenie czerwonych kafli czy czerwonej tapety albo farby przy strefie wodnej, dowolnej - albo przy prysznicu bądź wannie, albo nad umywalką. Jeśli nie chcemy czerwonego na ścianach, dobrym pomysłem jest zainwestowanie w urządzenia sanitarne w kolorze czerwonym. Czerwona umywalka na jasnym tle sprawi, że będziemy posiadaczami niebanalnej i nietuzinkowej łazienki, trochę w stylu lat 60. Kolorowy akcent ożywi łazienkę, sprawiając że stanie się ona pomieszczeniem wprowadzającym w dobry nastrój, jednocześnie nie przytłaczając. A chyba o to w tym wszystkim chodzi, czyż nie?