Zapisałeś się do subskrypcji Łazienki bez brodzika i nie tylko
Świetnie! Dokończ logowanie aby uzyskać dostęp do: Łazienki bez brodzika i nie tylko
Witamy spowrotem! Pomyślnie się zalogowałeś.
Sukces! Twoje konto jest w pełni aktywowane, masz teraz dostęp do wszystkich treści.
Sukces! Twoje informacje rozliczeniowe zostały zaktualizowane.
Aktualizacja informacji rozliczeniowych nie powiodła się.
Wyszukana cyganeria, czyli łazienki w stylu boho

Wyszukana cyganeria, czyli łazienki w stylu boho

CED'OR ⭐️

Bohema, boho-chic, cyganeria - wiele określeń, jeden wspólny cel. Termin bohemy wiąże się ze swobodą twórczą i wolnością twórcy. Zabawa konwencją, różnorodność barw, zestawianie ze sobą z pozoru niepasujących do siebie rzeczy sprawiły, że znudzeni minimalizmem i wszechobecnym skandynawskim stylem odważni projektanci wnętrz zachłysnęli się współczesną cyganerią. Jeśli jesteście ciekawi, jak prezentują się łazienki w stylu boho, zapraszamy do lektury.

PS. Nie odpowiadamy za nagłą, niepowstrzymaną chęć remontu łazienki.

Brak konsekwencji, brak wyznaczników

Inspiracją dla stylu boho  jest artystyczne środowisko z  XIX-wiecznej cyganerii. której członkowie spędzali czas na wspólnych zabawach i tworzeniu, demonstrując pogardę dla konwenansów, norm społecznych i materializmu. Ich podejście do życia wpłynęło na sztukę, modę a także architekturę wnętrz. Założeniem tego stylu jest miksowanie wszystkiego, co tylko nam się podoba. Boho to styl eklektyczny i bardzo kolorowy i wzorzysty. Gra światła, kolorów, faktur i wzorów. Kontrastowe, a nawet kłócące się barwy tworzące coś zupełnie nowego. Dywany na podłodze, dywany na ścianach. Zwykłe rzeczy stają się niezwykłe. Nawet trywialna  umywalka może stać się jednym z głównych elementów dekoracyjnych w łazience.  

Postaw na kolor, wzór i fakturę

Cyganeria kocha różnorodność! Nie bój się eksperymentować z zestawianiem kolorów, wzorów ( w boho im więcej wzorów, tym lepiej, nawet jeśli się "gryzą") i faktur - jednak wszystko to trzeba zaprojektować z należnym wyczuciem. Nie chodzi o nagromadzenie możliwie największej  ilości kolorów i wzorów, a o skomponowanie ich ze sobą w taki sposób, żeby tworzyły spójną całość.

Mozaiki, deski, ornamenty

Cyganeria kocha wszelkie ornamenty i mozaiki. Mile widziane są plakaty, zdjęcia, obrazy, nietypowe ozdoby na ścianach, na przykład ozdobna ceramika ( tak, zdobione talerze będą wspaniałym rozwiązaniem). Nie zapominajmy o podłodze! Mozaiki, kafle we wzory etniczne, śródziemnomorskie czy marokańskie to kwintesencja cyganerii. Jeśli zdecydujemy się na gładką podłogę, warto ją podkreślić wzorzystym dywanem - najbardziej boho są dywany, powszechnie określane jako tureckie (od kilku lat znowu modne!)

Silny związek z naturą

Dodatkiem w wyposażeniu łazienki inspirowanej cyganerią  może być...wszystko. Stara komoda, od lat nie używane szkatułki, zapomniana ceramika, pamiątki z podroży czy dywan sprzed 20 lat - wszystkie te elementy będą idealną ozdobą ( i praktyczną!) w prawdziwie eklektycznym, jak na boho, stylu. Nie można zapomnieć o roślinach w łazience - bohema była silnie związana z ruchem hipisowskim, dla których najważniejsza była wolność i...natura. Im więcej kwiatów w boho łazience, tym lepiej. Paprocie, bananowce, skrzydłokwiaty, filodendrony, fikusy i begonie rozstawione po kątach w łazience, na półkach, przy strefie wodnej sprawią że w łazience będzie bardziej dziko, czyli tak jak powinno być w boho aranżacji.

Modern boho, boho - chic

Najmodniejsza obecnie odmiana boho, czyli modern boho to scandi połączony z bohemą. We współczesnej cyganerii wykończenie łazienki skłania się ku stylowi skandynawskiemu, boho dodatki nadają jej iście cygańskiego stylu. Ciepłe, naturalne nieobrobione drewno, lampy z plecionki, makramy, łapacze snów,  dywany w azteckie wzory i mnóstwo roślin, a wszystko to na neutralnych ścianach w ciepłych odmianach bieli i beżu, deskami zamiast kafli na podłodze. Modern boho sprawia że łazienka przestaje tak bardzo różnić się od reszty pomieszczeń w domu, przez brak sterylności i mnogość dodatków podobną do tych, jakie zazwyczaj mamy w salonie, sypialni czy przedpokoju.