You've successfully subscribed to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Great! Next, complete checkout for full access to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Success! Your billing info is updated.
Billing info update failed.
Wybór akcesoriów łazienkowych od strony praktycznej

Wybór akcesoriów łazienkowych od strony praktycznej

CED'OR ⭐️

Akcesoria łazienkowe są ważnym elementem wyposażenia łazienki. Dodają jej stylu i wpływają na komfort użytkowania. Obecnie mamy tak szeroki wybór, że bardzo łatwo się pogubić. Nie warto jednak sugerować się tylko ceną i wyglądem, ale też praktycznością – warto pomyśleć o tym, jak łatwo będzie nam się czyścić dany element.

Dobrze jest zatem zwrócić uwagę na kilka szczegółów, o których często zapominamy:

Kształt

Kierując się wyborem umywalki łazienkowej, zawsze warto wybrać te okrągłe lub półokrągłe, dlatego że w tych kanciastych znacznie bardziej osadza się brud oraz kamień, a ich usuwanie jest dosyć trudne.

Toalety z kołnierzem również nie należą do najłatwiejszych w czyszczeniu – osadza się w nich kamień i powstają brzydkie zacieki.

W przypadku kranów i baterii warto zwrócić uwagę na wszystkie zakamarki, w których może osiąść się kamień. Dobrze jest wybrać jak najmniej skomplikowane baterie, które mają jak najmniejszą ilość elementów. Ułatwimy tym sobie życie, ponieważ o wiele łatwiej i szybciej będzie się nam je czyścić.


Chrom i mat

Zarówno elementy błyszczące, jak i matowe narażone są na zacieki od kropel wody oraz odciski palców. Jednak w przypadku matowych są one po prostu mniej widoczne.

Lustra też są problematyczne – widać na nich każdą kroplę i plamę, a nawet kurz, więc powinniśmy unikać lustrzanych dodatków.


Kolor

Tu warto zadać sobie pytanie – wygoda czy styl? Jeżeli chodzi o kolor, to warto skupić się tu na ciemniejszych odcieniach np. czerni. Choć czerń jest bardzo modna, to warto pamiętać, że na czarnych elementach bardziej widać biały osad i kamień. Najbardziej rażące jest to na bateriach.

Nie oznacza to, że odradzamy zakup czarnych elementów, a wręcz przeciwnie – czarne dodatki podkreślają charakter naszej łazienki i dodają elegancji, jednak chcemy zaznaczyć, że po prostu trzeba tu wybierać produkty wysokiej jakości, które nie ulegną zniszczeniu pod wpływem czyszczenia chemią łazienkową. Jest to kolor dla nieco odważniejszych.


Jakość materiału

Jakość powinniśmy postawić na pierwszym miejscu, abyśmy dłużej mogli cieszyć się piękną łazienką. Wybierając materiał, z którego wykonano akcesoria, dobrze wybrać taki, który jest odporny na zmienne temperatury oraz wodę. Koniecznie należy też sprawdzić, czy dany element posiada kwasoodporność lub czy jest wykonany ze stali nierdzewnej.

Zwykle te najtańsze opcje wykonane są z niskiej jakości materiałów, które rdzewieją lub bardzo szybko wypala je chemia. Skutkuje to plamami, które zostaną już z nami na zawsze.