Zapisałeś się do subskrypcji Łazienki bez brodzika i nie tylko
Świetnie! Dokończ logowanie aby uzyskać dostęp do: Łazienki bez brodzika i nie tylko
Witamy spowrotem! Pomyślnie się zalogowałeś.
Sukces! Twoje konto jest w pełni aktywowane, masz teraz dostęp do wszystkich treści.
Sukces! Twoje informacje rozliczeniowe zostały zaktualizowane.
Aktualizacja informacji rozliczeniowych nie powiodła się.
Wszystko pod kontrolą, czyli słów kilka o przechowywaniu

Wszystko pod kontrolą, czyli słów kilka o przechowywaniu

CED'OR ⭐️

Halo, czy są tu na sali jacyś esteci? Ten artykuł jest dla Was! A dokładniej, dla każdego, kto lubi porządek w łazience. Stop dysharmonii w łazience, stop kurzącym się bibelotom. Czas na przejrzyste wnętrze, czas na porządek!

Zdjęcie - unsplash.com

Kiedyś to było!

Przypomnijmy tylko sobie sposoby na przechowywanie w łazience sprzed 10 lat - niewielkie, plastikowe regały, strukturą przypominające durszlak. Wersja luksusowa - ten sam regał, ale w metalowej wersji, szybko ulegał korozji. Niedługo potem pojawiły się wersje szklane i drewniane, abyśmy w końcu mogli zamontować w swojej łazience drewniany, zamykany regał. Mebel. Pełnoprawny, prawdziwy mebel. W końcu! Nie zrozumcie nas źle, regały to świetne rozwiązanie, o ile pełnią funkcję dekoracyjną i funkcjonalną. Regał uginający się pod produktami higieny i kosmetykami nigdy nie wygląda dobrze, nigdy!

Schowaj co się da!

Im więcej gładkich powierzchni w łazience, tym większa i przestrzenna się wyda. Dlatego jednym z najpotężniejszych trendów wnętrzarskich ostatnich lat jest wykorzystanie mebli pod zabudowę w łazience. Dzięki zabudowie możesz schować pralkę (jak nowoczesna by nie była, pralki zaburzają harmonijny wygląd łazienki) schowasz wszystkie swoje kosmetyki i akcesoria łazienkowe (tak, tak, wszystkie) a także środki czystości, co jest szczególnie ważne, kiedy ma się w domu zwierzęta albo małe dzieci. Albo to i to. Ach, zapomnielibyśmy - w szafkach możesz chować czyste ręczniki czy piżamy. Koniec z nerwowym bieganiem za czystym ręcznikiem. Wszystko czego potrzebujesz będziesz mieć pod ręką. I jednocześnie, wszystko czego potrzebujesz w łazience będzie bezpiecznie schowane. Czego chcieć więcej?

Kolekcja Murcia - Defra 


Łazienka, a jednak trochę kuchnia

Oprócz mebli w łazienkach coraz częściej pojawiają się blaty - drewniane, kamienne, laminowane. Blaty doskonale wydzielają strefy w łazience, pozwalają na instalację umywalki, a jakżeby inaczej, nablatowej, i co ważne, pod blatem tworzy się dodatkowe miejsce do przechowywania - w sam raz na stylowy kosz na pranie, pralkę czy specjalne pudełka na akcesoria łazienkowe. To co teraz jest niezbędnym wyposażeniem kuchni powoli przenosi się i do łazienki - oznacza to, aranżację łazienki traktuje się coraz poważniej. I że system przechowywania w łazience jest równie ważne, jak systemy przechowywania w reszcie domu. W końcu!

Przechowywanie w strefie wodnej

Wszelkiej maści myjadła i szampony muszę gdzieś stać, czyż nie? Wolny brzeg wanny czy prysznica nie jest zbyt fortunnym miejscem na trzymanie tego typu rzeczy z prostej przyczyny - nie wygląda to dobrze ani nie jest to bezpieczne. Często nie zauważamy rozlanego szamponu czy mydła, przez co łatwo o poślizgnięcie się. A strefa wodna jest wyjątkowo niefortunnym miejscem do upadku. Warto wygospodarować specjalne miejsce na kosmetyki. Tutaj mogą okazać się pomocne mocowane półki pod prysznic, dostępne w wielu wzorach i kolorach. A jeżeli macie możliwość projektowania łazienki od podstaw, warto zastanowić się nad...wnęką. Wnękę można bezpiecznie wyłożyć kaflami czy mozaiką, można ją też podświetlić. I świeczkę zapachową też można sobie postawić, a co! Nie dość, że jest to praktyczne, to w dodatku świetnie wygląda!