You've successfully subscribed to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Great! Next, complete checkout for full access to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Success! Your billing info is updated.
Billing info update failed.
Wszystko pod kontrolą, czyli słów kilka o przechowywaniu

Wszystko pod kontrolą, czyli słów kilka o przechowywaniu

CED'OR ⭐️

Halo, czy są tu na sali jacyś esteci? Ten artykuł jest dla Was! A dokładniej, dla każdego, kto lubi porządek w łazience. Stop dysharmonii w łazience, stop kurzącym się bibelotom. Czas na przejrzyste wnętrze, czas na porządek!

Zdjęcie - unsplash.com

Kiedyś to było!

Przypomnijmy tylko sobie sposoby na przechowywanie w łazience sprzed 10 lat - niewielkie, plastikowe regały, strukturą przypominające durszlak. Wersja luksusowa - ten sam regał, ale w metalowej wersji, szybko ulegał korozji. Niedługo potem pojawiły się wersje szklane i drewniane, abyśmy w końcu mogli zamontować w swojej łazience drewniany, zamykany regał. Mebel. Pełnoprawny, prawdziwy mebel. W końcu! Nie zrozumcie nas źle, regały to świetne rozwiązanie, o ile pełnią funkcję dekoracyjną i funkcjonalną. Regał uginający się pod produktami higieny i kosmetykami nigdy nie wygląda dobrze, nigdy!

Schowaj co się da!

Im więcej gładkich powierzchni w łazience, tym większa i przestrzenna się wyda. Dlatego jednym z najpotężniejszych trendów wnętrzarskich ostatnich lat jest wykorzystanie mebli pod zabudowę w łazience. Dzięki zabudowie możesz schować pralkę (jak nowoczesna by nie była, pralki zaburzają harmonijny wygląd łazienki) schowasz wszystkie swoje kosmetyki i akcesoria łazienkowe (tak, tak, wszystkie) a także środki czystości, co jest szczególnie ważne, kiedy ma się w domu zwierzęta albo małe dzieci. Albo to i to. Ach, zapomnielibyśmy - w szafkach możesz chować czyste ręczniki czy piżamy. Koniec z nerwowym bieganiem za czystym ręcznikiem. Wszystko czego potrzebujesz będziesz mieć pod ręką. I jednocześnie, wszystko czego potrzebujesz w łazience będzie bezpiecznie schowane. Czego chcieć więcej?

Kolekcja Murcia - Defra 


Łazienka, a jednak trochę kuchnia

Oprócz mebli w łazienkach coraz częściej pojawiają się blaty - drewniane, kamienne, laminowane. Blaty doskonale wydzielają strefy w łazience, pozwalają na instalację umywalki, a jakżeby inaczej, nablatowej, i co ważne, pod blatem tworzy się dodatkowe miejsce do przechowywania - w sam raz na stylowy kosz na pranie, pralkę czy specjalne pudełka na akcesoria łazienkowe. To co teraz jest niezbędnym wyposażeniem kuchni powoli przenosi się i do łazienki - oznacza to, aranżację łazienki traktuje się coraz poważniej. I że system przechowywania w łazience jest równie ważne, jak systemy przechowywania w reszcie domu. W końcu!

Przechowywanie w strefie wodnej

Wszelkiej maści myjadła i szampony muszę gdzieś stać, czyż nie? Wolny brzeg wanny czy prysznica nie jest zbyt fortunnym miejscem na trzymanie tego typu rzeczy z prostej przyczyny - nie wygląda to dobrze ani nie jest to bezpieczne. Często nie zauważamy rozlanego szamponu czy mydła, przez co łatwo o poślizgnięcie się. A strefa wodna jest wyjątkowo niefortunnym miejscem do upadku. Warto wygospodarować specjalne miejsce na kosmetyki. Tutaj mogą okazać się pomocne mocowane półki pod prysznic, dostępne w wielu wzorach i kolorach. A jeżeli macie możliwość projektowania łazienki od podstaw, warto zastanowić się nad...wnęką. Wnękę można bezpiecznie wyłożyć kaflami czy mozaiką, można ją też podświetlić. I świeczkę zapachową też można sobie postawić, a co! Nie dość, że jest to praktyczne, to w dodatku świetnie wygląda!