You've successfully subscribed to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Great! Next, complete checkout for full access to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Success! Your billing info is updated.
Billing info update failed.
Wilgoć vs meble łazienkowe. The winner is…

Wilgoć vs meble łazienkowe. The winner is…

CED'OR ⭐️

Walka z wilgocią w łazience nie należy do najłatwiejszych potyczek. Ciągłe narażenie na działanie wody, pary wodnej i wysokiej temperatury sprawia, że najbardziej poszkodowane w tej walce zostają nasze meble łazienkowe. Podstawą do niwelowania wilgoci w łazience jest odpowiednia wentylacja, ale co jeszcze możemy zrobić, żeby zmniejszyć ryzyko niszczenia mebli?

Żródło: unsplash.com

Lepiej zapobiegać niż leczyć!

Już wcześniej wspomnieliśmy, podstawą do walki z wilgocią w mieszkaniu jest sprawna wentylacja powietrza, dlatego regularnie powinniśmy sprawdzać jej drożność. Jeśli nie spełnia ona swojej roli, warto pomyśleć o zewnętrznym pochłaniaczu wilgoci. Na rynku jest bardzo wiele modeli tego urządzenia: w sklepach znajdziecie te bardziej zaawansowane technologicznie, jak i te klasyczne z wkładami pochłaniającymi wilgoć. W walce z wilgocią pomocne mogą się okazać również domowe sposoby - warto pomyśleć o miseczkach z ryżem, który wykazuje właściwości higroskopijne.

Drewno wszędzie ma się dobrze!

Meble drewniane uważane są za bardzo wymagające i trudne w pielęgnacji, jednak nie do końca tak jest! Tak naprawdę wystarczy je zaimpregnować specjalnym olejem, dzięki któremu, na meblach wytworzy się warstwa ochronna. Środków do impregnacji mebli drewnianych jest na rynku bardzo dużo. Warto wybierać jednak te lakierowane na ochronę przed wilgocią. Regularnie powtarzając taką impregnację, mamy pewność, że meblom nic nie zagraża.

Warto również pomyśleć o meblach wykonanych z egzotycznych gatunków drzew, które są bardzo odporne na działanie wilgoci. Ich cena jest dosyć wysoka, ale należy pamiętać, że to zakup na lata.

A może farba?

Jeśli chcesz odnowić swoje stare meble, a jednocześnie mieć pewność, że będą odporne na wilgoć to postaw na farby wodoodporne! Ich wybór w sklepie jest coraz większy, więc bez problemu znajdziesz odcień, który wpasuje się w Twój gust. To świetny sposób na tanie i szybkie odświeżenie wnętrza.

Źródło: unsplash.com

Kupuj rozsądnie!

Nie chcesz, żeby wilgoć odbierała Ci radość z nowej łazienki? Podejmuj racjonalne decyzje zakupowe. Wybierając meble, postaw na takie, które mają znikomą ilość metalowych dodatków. Metale bardzo szybko wchodzą w reakcję z wodą lub parą, po czym powstaje rdza, którą ciężko później zatrzymać lub zwalczyć. Wybieraj meble od sprawdzonych producentów i stosuj się do ich zasad impregnowania.

Źródło: unsplash.com

Zwalczanie wilgoci w łazience jest bardzo ważne - to właśnie przez nią powstają grzyby i pleśń, które są szkodliwe dla naszego organizmu. Jej efekty często mogą być niezauważalne od razu, ponieważ grzyb może rozgościć się pod okleiną meblową. Zaimpregnujcie swoje meble jeszcze przed ich zamontowaniem. Jak mówi przysłowie: lepiej zapobiegać niż leczyć. W walce z wilgocią tą zasadą powinniśmy kierować się wszyscy. Już na etapie planowania remontu, warto wybierać materiały z wysoką odpornością na wilgoć i działanie wody. Przemyślany remont pozwoli Wam cieszyć się suchą łazienką przez wiele lat.