You've successfully subscribed to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Great! Next, complete checkout for full access to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Success! Your billing info is updated.
Billing info update failed.
White is the new black. Łazienki w bieli

White is the new black. Łazienki w bieli

CED'OR ⭐️

Białe salony, białe kuchnie, białe sypialnie, i w końcu, klasyczne białe łazienki. Biel w łazience dominowała od zawsze, w większości domów urządzenia sanitarne są białe, podobnie jak szafki czy nawet kafle. Po wielu latach rządów w łazienkach, biel została wyparta przez pastele, a później przez  intensywne, neonowe kolory. Pech chciał, że moda na kolory zmienia się co roku, a biel jest ponadczasowa. Jak urządzić piękną, białą łazienkę, która będzie dobrze wyglądać przez lata?

Niemalże same plusy

Biała łazienka może być elegancka, nowoczesna, minimalistyczna, glamour, boho, eko, a nawet industrialna. To kolor który stanowi idealną bazę pod wszelkie aranżacje, każdy kolor w zestawieniu z bielą wygląda dobrze. Łazienka w bieli sprawia wrażenie czystej, estetycznej i co ważne dla właścicieli małych łazienek, optycznie powiększa przestrzeń. Ciężko znudzić się białą łazienką, dzięki neutralnej bazie, jaką stanowi ten kolor, możemy dowolnie dobierać dodatki, całkowicie odmieniając wygląd wnętrza. Czarna, marmurowa ceramika? Proszę bardzo! Ratan i wiklina w stylu boho? Idealnie pasuje do białych kafli. Miejska dżungla w łazience? Biały tylko mocniej wydobędzie piękny, zielony odcień  roślin. Biel w łazience daje nieskończone możliwości. Najważniejsze, żeby zapewnić porządną, białą bazę pod każdy styl aranżacji, czyli...

...stwórz przytulną, białą atmosferę

Przeciwnicy białych łazienek zarzucają, że w białych pomieszczeniach wszystko szybciej się się brudzi, a same pomieszczenie sprawia wrażenie zimnego i sterylnego. Pozwolimy sobie obalić te mity - środki czystości w łazience są zwykle białe albo przezroczyste, więc łatwo zmyć je z białych powierzchni. Wiele zależy od tego, z jakiego materiału wykonana jest płytka - im bardziej gładki, lśniący i śliski, tym łatwiej będzie usuwać  plamy. Co do sterylności - najwięcej zależy od odcienia. Odcienia płytek i światła. Śnieżnobiała biel w zestawieniu z żarówką w zimnym odcieniu zawsze będzie dawać nieprzyjemne, chłodne wrażenie. Śnieżnobiała biel na którą pada ciepłe światło nada pomieszczeniu zupełnie innego klimatu. Biel niejeden ma odcień: kość słoniowa, perłowa, bawełniana, marmurowa - to tylko kilka nazw rożnych odcieni bieli wśród farb, jeszcze więcej odcieni można znaleźć wśród tysięcy kafli dostępnych w marketach, salonach łazienkowych i w sklepach internetowych. Można wybrać duże bloki kafli, można zdecydować się na mozaiki, lśniące lub matowe, na kafle imitujące cegłę, na brokatowe, mieniące się na różne kolory białe kafle, mniejsze bądź większe, ze wzorem lub bez. Wybór przyprawia o ból głowy,  może wywoływać kłótnie nawet w najbardziej zgodnych związkach.

Dobre oświetlenie zawsze w cenie

W przypadku białej łazienki nie jest inaczej - światło odgrywa bardzo ważną rolę w białym pomieszczeniu. Łazienka pokryta błyszczącymi kaflami będzie pięknie odbijać światło poszerzając optycznie pomieszczenie. Jak już wspominaliśmy, ważne żeby żarówki miały ciepły odcień. Warto umieścić oświetlenie przy strefie wodnej, najlepsze będzie mocno rozproszone, usytuowane centralnie nad prysznicem czy wanną. Ulokowanie oświetlenia przy umywalkach, tak jak na zdjęciu wyżej, nada nowoczesnego i jednocześnie luksusowego sznytu w łazience. Dodatkowym atutem będzie możliwość kąpieli w delikatnym, przytłumionym świetle, co na pewno doceni każdy, kto pracuje w pomieszczeniach oświetlanych mocnym, sztucznym światłem.

Kilka dodatkowych centymetrów przestrzeni  

Kilka dodatkowych centymetrów (optycznych) w przestrzeni możemy uzyskać dzięki sztuczce starej jak świat (i taniej jak barszcz!) czyli lustrom. Białe pomieszczenie z dużym, gładkim lustrem będzie wydawać się znacznie większe i bardziej przestrzenne niż jest w rzeczywistości. Jeśli zależy nam na efekcie wysokiego pomieszczenia, warto zamontować lustro na suficie. Efekt wow gwarantowany.