You've successfully subscribed to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Great! Next, complete checkout for full access to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Success! Your billing info is updated.
Billing info update failed.
W domach z betonu... kilka słów o betonie w łazience

W domach z betonu... kilka słów o betonie w łazience

CED'OR ⭐️

Martyna Jakubowicz śpiewała o tym, że w domach z betonu nie ma wolnej miłości. W domach z betonu. Nie domach w betonie. Więc skoro nie było wzmianki o domach w betonie, możecie odetchnąć z ulgą i zastanowić się nad aranżacją łazienki z betonowymi elementami. Śmiemy podejrzewać, że po lekturze rozpoczniecie remont łazienki z użyciem betonu - to materiał s t w o r z o n y do łazienek!

Industrializm, minimalizm czy eklektyzm?

W betonowych aranżacjach piękne jest to, że nie są w żaden sposób ograniczone żadnym stylem. Co prawda, beton najsilniej kojarzy się  z loftowym, industrialnym stylem, ale równie dobrze odnajdzie się w minimalistycznych i eklektycznych aranżacjach, a nawet tych w stylu boho. Beton pasuje do wszystkiego, do każdej kolorystyki. Pięknie prezentuje się z bielą, czernią, szarościami, ale też z kolorem. Jeśli zależy nam na ciepłej, przytulnej łazience, ale koniecznie z wykorzystaniem betonu, wystarczy wkomponować w nią elementy z naturalnego, nieobrobionego drewna. Połączenie betonu i drewna wciąż zdobywa popularność, to zestawienie doskonale się równoważy - surowy, zimny beton z ciepłym, przytulnym drewnem. W taki sposób stworzył się duet idealny!

Mikrocement - co to jest i z czym to się je?

Mikrocement to bardzo cienka zaprawa, na bazie cementu i polimerów (niektórzy producenci stosują w swoich mieszankach żywicę). Przyjmuje się, że powinna mieć ok. 2 - 3 mm. Mikrocement to bardzo elastyczny materiał, dzięki czemu można kłaść go niemalże na każdym gładkim  podłożu - zarówno ścianach, jak i podłogach. Mikrocement można położyć na kaflach,  nie trzeba ich usuwać, co zmniejszy koszty remontu i oszczędzi kurzu i brudu w domu, a ponad to, bez problemu można zastosować go w przy wykończeniu blatów, a nawet umywalek. Czy to nie brzmi jak szybki i bezproblemowy remont?

Jednorodność cementu sprawia, że fugi nie są potrzebne, dzięki czemu pomieszczenie jest bardziej przestrzenne i...higieniczne ( w końcu nie trzeba szorować fug, co za ulga!).

Ponad to, jest odporny na wodę, można stosować go w kabinach prysznicowych i przy odpływach liniowych, nie kruszy się, można nadać mu dowolną fakturę (gładką bądź szorstką, wszystko zależy od Ciebie!) a jeśli pod nim znajduje się ogrzewanie podłogowe, nagrzewa się szybciej niż jakikolwiek inny materiał wykończeniowy. Jest łatwy w czyszczeniu, wystarczą łagodne detergenty ( najlepsze są te ekologiczne, do zrobienia w domu, o czym pisaliśmy tutaj). Ach, i co najlepsze - mikrocement jest znacznie tańszy od kafli. To co, jesteście już zdecydowani?

Betonowe...dodatki

Dodatki, zwane przez nas często duszą łazienki w betonowych łazienkach, w zależności od tego, w jaki sposób będą dobrane, zmienią całkowicie charakter pomieszczenia. Jeżeli chcemy mieć w pełni industrialną, loftową łazienkę, powinniśmy postawić na...betonowe dodatki. Tak, beton pojawia się nawet w dodatkach. Mydelniczki, dozowniki na mydło, lampy, a nawet umywalki! Beton jest wszędzie. Aby nadać industrialnego sznytu, warto rozważyć zakup miedzianych dodatków - efekt wow murowany!

A jeśli chcemy nadać nieco ciepła, warto zdecydować się na wspomniane wcześniej drewniane dodatki i meble wykonane z naturalnego drewna. Dodatkowo, jeśli zależy nam na rozjaśnieniu wnętrza, można rozważyć pozostawienie jednej, białej ściany. Jeśli zależy nam zaś na ożywieniu wnętrza, nie bój się i postaw na kolor - czy w dodatkach, czy na ścianach.

Eksperymentuj, baw się - życzymy przyjemnej, betonowej zabawy!