Zapisałeś się do subskrypcji Łazienki bez brodzika i nie tylko
Świetnie! Dokończ logowanie aby uzyskać dostęp do: Łazienki bez brodzika i nie tylko
Witamy spowrotem! Pomyślnie się zalogowałeś.
Sukces! Twoje konto jest w pełni aktywowane, masz teraz dostęp do wszystkich treści.
Sukces! Twoje informacje rozliczeniowe zostały zaktualizowane.
Aktualizacja informacji rozliczeniowych nie powiodła się.
W domach z betonu... kilka słów o betonie w łazience

W domach z betonu... kilka słów o betonie w łazience

CED'OR ⭐️

Martyna Jakubowicz śpiewała o tym, że w domach z betonu nie ma wolnej miłości. W domach z betonu. Nie domach w betonie. Więc skoro nie było wzmianki o domach w betonie, możecie odetchnąć z ulgą i zastanowić się nad aranżacją łazienki z betonowymi elementami. Śmiemy podejrzewać, że po lekturze rozpoczniecie remont łazienki z użyciem betonu - to materiał s t w o r z o n y do łazienek!

Industrializm, minimalizm czy eklektyzm?

W betonowych aranżacjach piękne jest to, że nie są w żaden sposób ograniczone żadnym stylem. Co prawda, beton najsilniej kojarzy się  z loftowym, industrialnym stylem, ale równie dobrze odnajdzie się w minimalistycznych i eklektycznych aranżacjach, a nawet tych w stylu boho. Beton pasuje do wszystkiego, do każdej kolorystyki. Pięknie prezentuje się z bielą, czernią, szarościami, ale też z kolorem. Jeśli zależy nam na ciepłej, przytulnej łazience, ale koniecznie z wykorzystaniem betonu, wystarczy wkomponować w nią elementy z naturalnego, nieobrobionego drewna. Połączenie betonu i drewna wciąż zdobywa popularność, to zestawienie doskonale się równoważy - surowy, zimny beton z ciepłym, przytulnym drewnem. W taki sposób stworzył się duet idealny!

Mikrocement - co to jest i z czym to się je?

Mikrocement to bardzo cienka zaprawa, na bazie cementu i polimerów (niektórzy producenci stosują w swoich mieszankach żywicę). Przyjmuje się, że powinna mieć ok. 2 - 3 mm. Mikrocement to bardzo elastyczny materiał, dzięki czemu można kłaść go niemalże na każdym gładkim  podłożu - zarówno ścianach, jak i podłogach. Mikrocement można położyć na kaflach,  nie trzeba ich usuwać, co zmniejszy koszty remontu i oszczędzi kurzu i brudu w domu, a ponad to, bez problemu można zastosować go w przy wykończeniu blatów, a nawet umywalek. Czy to nie brzmi jak szybki i bezproblemowy remont?

Jednorodność cementu sprawia, że fugi nie są potrzebne, dzięki czemu pomieszczenie jest bardziej przestrzenne i...higieniczne ( w końcu nie trzeba szorować fug, co za ulga!).

Ponad to, jest odporny na wodę, można stosować go w kabinach prysznicowych i przy odpływach liniowych, nie kruszy się, można nadać mu dowolną fakturę (gładką bądź szorstką, wszystko zależy od Ciebie!) a jeśli pod nim znajduje się ogrzewanie podłogowe, nagrzewa się szybciej niż jakikolwiek inny materiał wykończeniowy. Jest łatwy w czyszczeniu, wystarczą łagodne detergenty ( najlepsze są te ekologiczne, do zrobienia w domu, o czym pisaliśmy tutaj). Ach, i co najlepsze - mikrocement jest znacznie tańszy od kafli. To co, jesteście już zdecydowani?

Betonowe...dodatki

Dodatki, zwane przez nas często duszą łazienki w betonowych łazienkach, w zależności od tego, w jaki sposób będą dobrane, zmienią całkowicie charakter pomieszczenia. Jeżeli chcemy mieć w pełni industrialną, loftową łazienkę, powinniśmy postawić na...betonowe dodatki. Tak, beton pojawia się nawet w dodatkach. Mydelniczki, dozowniki na mydło, lampy, a nawet umywalki! Beton jest wszędzie. Aby nadać industrialnego sznytu, warto rozważyć zakup miedzianych dodatków - efekt wow murowany!

A jeśli chcemy nadać nieco ciepła, warto zdecydować się na wspomniane wcześniej drewniane dodatki i meble wykonane z naturalnego drewna. Dodatkowo, jeśli zależy nam na rozjaśnieniu wnętrza, można rozważyć pozostawienie jednej, białej ściany. Jeśli zależy nam zaś na ożywieniu wnętrza, nie bój się i postaw na kolor - czy w dodatkach, czy na ścianach.

Eksperymentuj, baw się - życzymy przyjemnej, betonowej zabawy!