You've successfully subscribed to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Great! Next, complete checkout for full access to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Success! Your billing info is updated.
Billing info update failed.
Uczta dla nosa, czyli pachnąca łazienka

Uczta dla nosa, czyli pachnąca łazienka

CED'OR ⭐️

Zapach to jeden z bodźców, który mocno oddziałuje na naszą wyobraźnię. Przynosi nam pewne wspomnienia i pobudza wyobraźnię, przenosi nas do niesamowitych miejsc. Nic więc dziwnego, że ludzie dbają o to, aby ich mieszkania ładnie pachniały. Zauważono również, że odpowiednio dobrane mieszanki zapachowe wpływają na lepszą relaksację oraz odpoczynek organizmu. Łazienka, w której zażywamy gorących kąpieli jest idealnym miejscem do eksperymentowania z nowymi zapachami. W sklepach znajdziecie szeroki wybór gotowych odświeżaczy, jednak to nie jedyne rozwiązanie! Wiele sposobów na odświeżenie wnętrza opiera się na produktach, które każdy z Was ma w mieszkaniu. Poniżej przedstawimy Wam kilka ekologicznych i domowych pomysłów na to, aby swojej łazience dodać nowego zapachu.

Źródło: Pinterest.com

Lawendowa oaza

Lawenda jest wykorzystywana od setek lat. Doceniono ją za jej prozdrowotne działania, a jej zapach jest tak charakterystyczny, że nie da się obok niego przejść obojętnie. Uznaje się również, że znacząco wpływa na poprawę snu i relaksuje. Jeśli chcesz, aby Twoja łazienka była przepełniona kojącym zapachem lawendy, najlepszym rozwiązaniem będzie ususzenie żywych kwiatów. Jej aromat przez długi czas będzie roznosił się po pomieszczeniu - aby był jeszcze bardziej odczuwalny, ulokuj suszki przy oknie lub w miejscu, gdzie jest dobry przepływ powietrza.

Źródło: Pinterest.com

Cytrusowe love

Cytrusy posiadają bardzo intensywne, naturalne aromaty, które warto wykorzystać, jeśli w ekologiczny sposób chcemy odświeżyć naszą łazienkę. Ich zapach kojarzy się ze świeżością i czystością, więc to idealny wariant do łazienki. Jednym ze sposobów jest zebranie skórek do ozdobnej misy i ustawienie ich w miejscu z dobrym przepływem powietrza. Zapach ze skórek powinien unosić się przez 2/3 dni. Aby efekt był dłuższy, można w pomarańczę lub innego cytrusa wbić goździki, które dodadzą kolejnych nut zapachowych. Jeśli macie taką możliwość, warto postawić misę ze skórkami lub pomarańczą na kaloryfer - zapach będzie bardziej intensywny i szybciej rozprzestrzeni się po pomieszczeniu.

Źródło: Pinterest.com

A może mała czarna?

Zapach świeżo zmielonej kawy uznawany jest za jeden z piękniejszych i najmocniej
oddziaływujących na zmysły. Fusy z kawy to świetny neutralizator zapachów, dlatego jeśli zmagamy się z uciążliwym zapachem w jednym z pomieszczeń, warto rozstawić w nim pojemniki z fusami, które zaabsorbują wszystkie nieprzyjemne zapachy. Jeśli zależy nam, żeby w naszej łazience rozchodził się zapach kawy, powinniśmy kupić kawę w ziarnach - to ona pachnie najintensywniej. W małych
pojemniczkach nasyp tyle ziaren, aby pokrywały dno i rozstaw je w różnych częściach pomieszczenia. Pojemniki z ziarnami kawy możesz wykorzystać również jako świeczniki, co jeszcze zwiększy intensywność woni kawowej.

Źródło: Pinterest.com

Power of nature

Jeśli w Twoje gusta trafiają bardziej wysublimowane, kwiatowe zapachy - nic straconego! Możesz skomponować swoją własną mieszankę ziół i kwiatów, która po ususzeniu będzie odświeżać Twoją łazienkę. Suszoną mieszankę możesz trzymać w ozdobnej wazie i dla zmaksymalizowania efektu skropić kilkoma kroplami olejku eterycznego. Dobrym rozwiązaniem jest również zamknięcie suszu w woreczku lnianym lub bawełnianym, z którego zapach bez problemu się wydostanie. Wykorzystywanie naturalnych środków zapachowych sprawia, że bez zbędnych kosztów odświeżamy wnętrze. Ogranicza to również ryzyko wdychania szkodliwych substancji, które znajdują się w składach wielu gotowych odświeżaczy.