You've successfully subscribed to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Great! Next, complete checkout for full access to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Success! Your billing info is updated.
Billing info update failed.
Steampunkowe łazienki, czyli nowy trend w aranżacji!

Steampunkowe łazienki, czyli nowy trend w aranżacji!

CED'OR ⭐️

Styl steampunkowy jest stosunkowo świeży. Świeży, ale niezwykły. Nie do podrobienia. To jest trend, jakiego jeszcze nie było. Co prawda, ta stylistyka przejawiała się już w powieściach, modzie, trochę w architekturze wnętrz, ale w łazienkach jeszcze nie. Aż do teraz. Poznajcie niezwykłe, niezwykłe niebanalne łazienki w stylu steampunkowym, które albo się kocha albo nienawidzi. Jeśli jesteście ciekawi, czym charakteryzuje się styl steampunkowy, zapraszamy do lektury!

Zdjęcie - Pinterest

Czym jest steampunk?

Wiecie jak tu u nas, przytaczając jakikolwiek trend najpierw opisujemy skąd on się w ogóle wziął. Od ogółu do szczegółu. Słowo steampunk to zlepek słów “steam” czyli para i “punk” czyli nawiązanie do muzyki punkowej, związanej z buntem i anarchią. Słowo steam jest bezpośrednim nawiązaniem do epoki wiktoriańskiej, w której to nastąpił ogromny rozwój wynalazków, które używane są po dziś dzień. Tak czy inaczej, styl steampunkowy to nonszalancko elegancka nawiązująca do XIX elementów, przez co pomieszczenia zaaranżowane w tym stylu zdają się przypominać te rodem z filmu Atlantyda. Albo firmy z gatunku Science - Fiction. Jest to naprawdę niezwykłe połączenie konwencji, na które warto zwrócić uwagę, zwłaszcza, jeśli jest się fanem stylu industrialnego.


Ciemno wszędzie, ciemno wszędzie

Jeśli jesteś fanem jasnych i przejrzystych przestrzeni, nie mamy dla Ciebie dobrych wiadomości. Styl steampunkowy to mrok i ciemność. To nieodłączny element tego stylu, nie ma co do tego wątpliwości. Tutaj rządzi czerń, brąz, miedź, zgniła zieleń. Podsumowując: jeśli chcesz mieć prawdziwie steampunkową łazienkę, licz się z ciemnymi kolorami.


Miedź, stal, drewno, żywica, beton

W stylu steampunkowym materiały jakie znajdują się w łazience mają naprawdę ogromne znaczenie. Szczególnie ważną rolę odgrywa miedź i stal, co jest bezpośrednim nawiązaniem do zmian technologicznych w epoce wiktoriańskiej, jak i do surowego stylu industrialnego. Równie ważne jest drewno. Oczywiście, nie może ono być idealnie gładkie i “wymuskane”. Im starsze, ciemniejsze i rustykalne drewno, tym lepiej. Tutaj zdecydowanie sprawdzą się meble w stylu vintage, nawiązujące do stylu lat wiktoriańskich. Prawdę powiedziawszy, iście steampunkową łazienkę można łatwo zaprojektować dzięki wizytom na pchlich targach czy giełdach.

Zdjęcie - Pinterest


Skóra i komóra

W steampunku liczy się awangarda, ale awangarda z klasą. A czy jest coś bardziej awangardowego od skórzanych mebli w łazience? Coś nam się nie wydaje. Skóra jest elegancka, a łazience nada niespotykanego szyku i tajemniczości. Styl steampunkowy to także niezwykłe dodatki - maszyny do szycia, teleskopy, lunety, dekoracje nawiązujące do statków podwodnych i parowozów. W steampunku tak naprawdę im dziwniej, tym lepiej.

Lustra, lustereczka

Lustra. Najlepiej w grubych, miedzianych oprawach, albo w drewnie. Okrągłe lub prostokątne. Duże i małe. Jedno lub kilka obok siebie. W tym ostatnim przypadku warto zainwestować w małe, okrągłe lustra w oprawie, które przypominać będą okienka w statkach podwodnych.

Wyeksponuj rury

Zwykle w łazienkach wszelkie rury i syfony się chowa. Ale nie w stylu steampunkowym. Tutaj rury to atut, który warto podkreślić. Jak? Wystarczy owe rury przemalować. Do tego warto użyć srebrzanki bądź farby, która sprawia, że metalowe elementy zmieniają swój kolor na miedziany. Jedna rura może i ozdoby nie czyni, ale kilka...już tak! Rury można łączyć obok siebie, żeby tworzyły niezwykłe wzory. Jak widać, możliwości jest wiele.

Co sądzicie o stylu steampunkowym? Urządziliście swoją łazienkę w tym stylu?