Zapisałeś się do subskrypcji Łazienki bez brodzika i nie tylko
Świetnie! Dokończ logowanie aby uzyskać dostęp do: Łazienki bez brodzika i nie tylko
Witamy spowrotem! Pomyślnie się zalogowałeś.
Sukces! Twoje konto jest w pełni aktywowane, masz teraz dostęp do wszystkich treści.
Sukces! Twoje informacje rozliczeniowe zostały zaktualizowane.
Aktualizacja informacji rozliczeniowych nie powiodła się.
Różowo mi! Inspirujące łazienki w kolorze różu

Różowo mi! Inspirujące łazienki w kolorze różu

CED'OR ⭐️

Róż. Romantyczny, wręcz słodki kolor, niegdyś zarezerwowany dla małych dziewczynek. Na szczęście, podział na kolory męskie i żeńskie już dawno odszedł do lamusa, a różowy zyskał zupełnie inny charakter. Wrócił do łask, jednak w nieco innej, zmodyfikowanej odsłonie. Zapraszamy na dawkę różowej inspiracji!

Psychologia koloru

Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy na początku artykułu nie wspomnieli o jakże ważnym aspekcie aranżacyjnym, czyli psychologi koloru.  Jak już wspomnieliśmy, róż przez lata kojarzony był z wdziękiem, młodością, dziewczęcym urokiem, wrażliwością i kobiecością. Kojarzy się z optymizmem i infantylnością.  Zachęcamy jednak nie kierować się utartym przez lata schematem, a własnym gustem i preferencjami.

Nie fuksja, nie neon, a pudrowy róż i już!

Każdy kolor niejeden ma odcień! Neonowy, ostry róż już dawno wyszedł z mody i to nie bez powodu -  zastosowany w pomieszczeniu wprowadzał chaos, rozdrażnienie i potęgował odczuwanie stresu. Obecnie, zamiast ostrego różu, w aranżacji wnętrz stawia się na kolor znany jako baby pink, który jest znacznie bardziej rozbielony i przygaszony, ale jakże przyjemny dla oka i łatwy w aranżacji!

Pudrowy róż doskonale komponuje się z kolorem szarym, granatowym, grafitowym, czarnym i białym. Nie trzeba od razu aranżować całej łazienki na różowo, róż może być tylko elementem, dodatkiem ożywiającym pomieszczenie, nadającym mu nieco lekkości i koloru.

Nie tylko kafle

W przypadku koloru różowego, aranżacja jest nieco mniej kosztowna, gdyż najmodniejsze różowe łazienki są...pomalowane.

Obecnie na rynku dostępne są farby przeznaczone do pomieszczeń o wysokiej wilgotności, takich jak łazienka czy kuchnia. Takie farby są trwałe, odporne na warunki panujące w łazience (wilgoć, wysoka temperatura i para) i mocno kryjące.  I jest to oczywiście, farba jest znacznie tańsza niż kafle.

To idealne rozwiązanie dla każdej osoby, która chce mieć różową łazienkę, ale lubi eksperymentować i często wprowadzać modyfikacje w aranżacjach. W razie silnej chęci remontu, farbę można pokryć inną farbą, nie trzeba będzie  kuć kafli, dzięki czemu dajemy sobie możliwość dowolnego zmieniania wnętrza łazienki.

Ile różu w różu?

Czy łazienka cała w różu nie będzie męcząca dla oka?

Niekoniecznie. Najważniejsze to znaleźć odpowiedni ocień, który będzie spokojny i wyważony. Dzięki dobrze dobranym dodatkom kolorystycznym, możemy sprawić, że nasza łazienka będzie przyjemnym, stworzonym do odpoczywania pomieszczeniem.

Różem możemy pokryć wszystkie ściany w łazience, możemy wykorzystać kolor na jednej ścianie, co sprawi że właśnie ta część w pomieszczeniu będzie subtelna i delikatna, wówczas reszta pomieszczenia może zostać zaaranżowana w surowym albo minimalistycznym stylu (industrialny także fantastycznie łączy się z różem - eklektyzm to zawsze dobre rozwiązanie). Róż można wykorzystać w armaturze - różowa wanna czy umywalka sprawi że nasza łazienka będzie unikatowa - nie bójmy się odważnych rozwiązań!