You've successfully subscribed to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Great! Next, complete checkout for full access to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Success! Your billing info is updated.
Billing info update failed.
Różowo mi! Inspirujące łazienki w kolorze różu

Różowo mi! Inspirujące łazienki w kolorze różu

CED'OR ⭐️

Róż. Romantyczny, wręcz słodki kolor, niegdyś zarezerwowany dla małych dziewczynek. Na szczęście, podział na kolory męskie i żeńskie już dawno odszedł do lamusa, a różowy zyskał zupełnie inny charakter. Wrócił do łask, jednak w nieco innej, zmodyfikowanej odsłonie. Zapraszamy na dawkę różowej inspiracji!

Psychologia koloru

Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy na początku artykułu nie wspomnieli o jakże ważnym aspekcie aranżacyjnym, czyli psychologi koloru.  Jak już wspomnieliśmy, róż przez lata kojarzony był z wdziękiem, młodością, dziewczęcym urokiem, wrażliwością i kobiecością. Kojarzy się z optymizmem i infantylnością.  Zachęcamy jednak nie kierować się utartym przez lata schematem, a własnym gustem i preferencjami.

Nie fuksja, nie neon, a pudrowy róż i już!

Każdy kolor niejeden ma odcień! Neonowy, ostry róż już dawno wyszedł z mody i to nie bez powodu -  zastosowany w pomieszczeniu wprowadzał chaos, rozdrażnienie i potęgował odczuwanie stresu. Obecnie, zamiast ostrego różu, w aranżacji wnętrz stawia się na kolor znany jako baby pink, który jest znacznie bardziej rozbielony i przygaszony, ale jakże przyjemny dla oka i łatwy w aranżacji!

Pudrowy róż doskonale komponuje się z kolorem szarym, granatowym, grafitowym, czarnym i białym. Nie trzeba od razu aranżować całej łazienki na różowo, róż może być tylko elementem, dodatkiem ożywiającym pomieszczenie, nadającym mu nieco lekkości i koloru.

Nie tylko kafle

W przypadku koloru różowego, aranżacja jest nieco mniej kosztowna, gdyż najmodniejsze różowe łazienki są...pomalowane.

Obecnie na rynku dostępne są farby przeznaczone do pomieszczeń o wysokiej wilgotności, takich jak łazienka czy kuchnia. Takie farby są trwałe, odporne na warunki panujące w łazience (wilgoć, wysoka temperatura i para) i mocno kryjące.  I jest to oczywiście, farba jest znacznie tańsza niż kafle.

To idealne rozwiązanie dla każdej osoby, która chce mieć różową łazienkę, ale lubi eksperymentować i często wprowadzać modyfikacje w aranżacjach. W razie silnej chęci remontu, farbę można pokryć inną farbą, nie trzeba będzie  kuć kafli, dzięki czemu dajemy sobie możliwość dowolnego zmieniania wnętrza łazienki.

Ile różu w różu?

Czy łazienka cała w różu nie będzie męcząca dla oka?

Niekoniecznie. Najważniejsze to znaleźć odpowiedni ocień, który będzie spokojny i wyważony. Dzięki dobrze dobranym dodatkom kolorystycznym, możemy sprawić, że nasza łazienka będzie przyjemnym, stworzonym do odpoczywania pomieszczeniem.

Różem możemy pokryć wszystkie ściany w łazience, możemy wykorzystać kolor na jednej ścianie, co sprawi że właśnie ta część w pomieszczeniu będzie subtelna i delikatna, wówczas reszta pomieszczenia może zostać zaaranżowana w surowym albo minimalistycznym stylu (industrialny także fantastycznie łączy się z różem - eklektyzm to zawsze dobre rozwiązanie). Róż można wykorzystać w armaturze - różowa wanna czy umywalka sprawi że nasza łazienka będzie unikatowa - nie bójmy się odważnych rozwiązań!