You've successfully subscribed to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Great! Next, complete checkout for full access to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Success! Your billing info is updated.
Billing info update failed.
Rodzaje kabin prysznicowych - jaką wybrać?

Rodzaje kabin prysznicowych - jaką wybrać?

CED'OR ⭐️

Kabiny prysznicowe = wiele zalet. Wybierając kabinę oszczędzamy miejsce, skracamy czas kąpieli oraz zmniejszamy zużycie wody. Obecnie na rynku znajdziemy wiele modeli i wariantów, które z pewnością zaspokoją potrzeby wszystkich miłośników pryszniców.

Przyjrzyjmy się opcjom dostępnym na rynku.

Kabina prysznicowa z brodzikiem

Jest to najpopularniejsze rozwiązanie, wybierane głównie ze względów ekonomicznych. Kształty i wymiary brodzików idą za kształtem i wymiarem kabiny - na rynku dostępne mamy modele półokrągłe, narożne i kwadratowe. Najbardziej popularnym wyborem są kabiny półokrągłe, które można zmieścić nawet w najmniejszej łazience.

Myśląc o brodziku, musimy zastanowić się nad jego głębokością - z pewnością jest to istotny aspekt dla ludzi starszych, przy niskich brodzikach nie ma potrzeby wysokiego podnoszenia nogi. Z kolei w brodziku głębokim możemy wykąpać małe dzieci lub coś namoczyć.

Kabina bez brodzika

Jest to rozwiązanie zyskujące na popularności, głównie ze względu na kwestie estetyczne, taki prysznic idealnie wpisze się w nowoczesną aranżację łazienki. Decydując się na taką opcję mamy również większą swobodę aranżacji. Kabina bez brodzika jest także bezpieczna - bez progu nie ma możliwości potknięcia się.

Kabina typu walk-in

Kabiny otwarte - co raz bardziej zyskują na popularności. Kabina wydzielona jest za pomocą ścianki działowej lub ścianki prysznicowej. Sprawdzi się w dużych, jak i małych łazienkach.

Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/229613280988947943/

Drzwi do kabiny. Jakie wybrać?

Na rynku istnieje wiele opcji, do wyboru mamy drzwi skrzydłowe, przesuwne, lub wahadłowe. Drzwi skrzydłowe nie nadają się do małych łazienek, ponieważ potrzebne jest miejsce do otwierania ich, jeśli otwierają się do wewnątrz prysznica, musi on być większych rozmiarów.

W małych łazienkach najlepiej sprawdzą się drzwi przesuwne, ponieważ nie zajmują dodatkowej przestrzeni.

Rodzaje odpływów w prysznicach bezbrodzikowych

Najpopularniejszym wyborem są odpływy liniowe w kształcie prostokąta, montowane tuż przy ścianie kabiny. Rzadziej wybierane, lecz godne uwagi są odpływy ścienne, pasujące do każdego stylu łazienki. Możemy także zdecydować się na odpływ punktowy, lub kratkę odpływową.

Źródło: www.cedor-sklep.pl