You've successfully subscribed to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Great! Next, complete checkout for full access to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Success! Your billing info is updated.
Billing info update failed.
Remont bez skuwania płytek - czy to możliwe?

Remont bez skuwania płytek - czy to możliwe?

CED'OR ⭐️

Z remontami jest różnie. Każdy z nas ma czasem taki moment, że musi, koniecznie musi zmienić wygląd swojego otoczenia. Musi bo się udusi. Zmieniamy kolor ścian, kolor frontów szafek, wymieniamy dywany i zasłony - robimy cały szereg rzeczy, które sprawiają się nagle znajdujemy się w zupełnie innym pomieszczeniu. O ile w przypadku salonu, sypialni czy pokoju dziecięcego takie odświeżenie jest szybkie i bezproblemowe, o tyle w wypadku łazienki zaczynają się przysłowiowe schodki. Jeśli czujesz, że musisz natychmiast zmienić swoją łazienkę, zapraszamy do lektury.
PS: Nie musisz kuć kafelek, są na to łatwiejsze sposoby :)

Farba do kafli

Farby dostępne są między innymi na Allegro [link]

Szast - prast i gotowe. Farba do kafli w szybki i bezproblemowy sposób zapewni prawdziwą metamorfozę łazienki.
Na farbach od wybranego producenta zawsze znajdą się szczegółowe instrukcje co do malowania. Część kafli przed malowaniem potrzebuje gruntowania i małego szlifowania, ale zajmuje to chwilkę. Farby od Tikkurilli są dostępne aż w 212 kolorach - możecie naprawdę poszaleć. Nie musicie ograniczać się do jednego koloru, możecie pokusić się na kilka kolorów na kaflach, no bo kto zabroni Wam mozaiki DIY we własnej łazience?

Naklejki - kafle

Naklejki - www.bonami.pl

Obecnie na rynku można znaleźć naklejki imitujące kafle w wielu wzorach i kolorach, i co najważniejsze, są one zwykle bardzo wysokiej jakości. Można je naklejać na ściany pokryte farbami, na kafle, nawet na drewno. Wszędzie!  Jedyną trudnością może okazać się równe położenie naklejek, ale do tego wystarczy zaopatrzyć się w poziomice, a najlepiej jest poprosić kogoś o pomoc.

Mikrocement

Mikrocement - Festfloor 

O betonie architektonicznym pisaliśmy już w tym artykule. To materiał stworzony do łazienki i do...gruntownych remontów. Mikrocementem z powodzeniem można pokryć kafle, sufity, ceramikę i drewno, taki jest wszechstronny! Tak, możesz pokryć nim umywalkę i to bez najmniejszego problemu. Do tego wszystkiego, mikrocement jest stosunkowo niedrogi. Jedyną wadą jest fakt, że ostatnia warstwa mikrocementu powinna schnąć przynajmniej trzy dni, więc wówczas mini remont się nieco przedłuża. Niemniej, warto czekać na efekt, bo łazienki pokryte mikrocementem robią na użytkownikach efekt WOW. Ponad to, dzięki cementowi możecie kompletnie odmienić aranżację łazienki. Z cementem na ścianach i podłogach z pewnością uda Wam zaaranżować iście industrialną łazienkę!