You've successfully subscribed to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Great! Next, complete checkout for full access to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Success! Your billing info is updated.
Billing info update failed.
Regały łazienkowe - co i jak wyeksponować, żeby nadać charakteru pomieszczeniu?

Regały łazienkowe - co i jak wyeksponować, żeby nadać charakteru pomieszczeniu?

CED'OR ⭐️

Dotychczas regały łazienkowe wprawiały raczej w nostalgiczną podróż na początek XXI wieku, nikt specjalnie nie ekscytował się ich możliwościami w stylowej aranżacji wnętrz. Nic z resztą dziwnego - plastikowe, toporne, niekształtne stanowiły w łazienkach konieczny element do przechowywania, niewiele miały wspólnego z estetyką. Aż do teraz.

Po co komu regał?

Skoro ustaliliśmy już, że regały łazienkowe kojarzą się raczej pejoratywnie, musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego dalej się je wykorzystuje w aranżacjach wnętrz łazienek? Odpowiedz jest prosta - współczesne regały znacznie różnią się od tych, które zapamiętaliśmy przed laty. Design i wzornictwo nieustannie się rozwijając, tworząc coraz bardziej zaskakujące, uwspółcześnione formy mebli, przez co wiele z nich dostaje drugie życie, przeżywa swój renesans. Taki los spotkał właśnie regały łazienkowe. Kształt i forma jest bardzo uproszczona a jednocześnie niezwykle stylowa. Obecnie jest to bardzo pożądany element aranżacji wnętrz, który, jak żaden inny, stanowi idealną bazę do przechowywania i wyeksponowania dodatków, które, jak już nie raz wspominaliśmy, tworzą wnętrze, są jego duszą.

Szklane butelki, szklane kosmetyki, bambusowe kosze, ratanowe ozdoby, wiklinowe koszyczki, kamienie, kwiaty, czy ozdobne tkaniny - nic nie wyeksponuje ich tak, jak regał.

Nieśmiertelne drewno

Jeśli coś może uratować tandetne dodatki czy meble, to z całą pewnością będzie to drewno. A dokładniej, zaprojektowanie go na nowo przy użyciu drewna. Drewniane regały w kształcie trapezu podbiły serca wielu projektantów wnętrz i miłośników designu. Są proste, a jednocześnie bardzo efektowne. Nadają pomieszczeniu ciepła, nie od dziś wiadomo, że naturalne drewno to ozdoba sama w sobie.  Świetnie sprawdzą się we wnętrzu w stylu skandynawskim, boho, industrialnym a także minimalistycznym. Stanowią ozdobę samą w sobie, ale jeszcze lepiej wyglądają, kiedy postawimy na nich ozdobne (a najlepiej jeszcze pachnące) świece, złożone w ciasny rulon białe ręczniki, wazony, czy kosmetyki w szklanym opakowaniu - niemalże wszystko, co niezbędne w łazience, mające swoje stałe miejsce, wyglądające nadzwyczaj efektownie.

Ściana w ścianie

Po regałach wolno stojących czas na słów kilka o regałach wmontowanych w ściany. Można je spotkać w każdym pomieszczeniu, zwłaszcza w salonach czy sypialniach ( ach, te uginające się półki od książek) ale równie dobrze sprawdzą się w w łazience. Jeśli jesteś posiadaczem małej łazienki, regał "wpuszczony" w ścianę może okazać się strzałem w dziesiątkę! Konfiguracje mogą być rożne - jeśli mamy zabudowane szafki na całej wysokości ściany, regał znajdujący się na środku, czy przy na skraju, ożywi ścianę i nada pomieszczeniu zupełnie innego charakteru.

Regał "w ścianie" można dodatkowo upiększyć szklanymi drzwiami - szkło odbije światło, co optycznie powiększy pomieszczenie i jednocześnie nada luksusowego sznytu w łazience, albo postawić na industrializm i zdecydować się na szybę z tzw. kratą, typową dla loftowego stylu wnętrza. Albo pójść w minimalizm i postawić na prosty regał, bez żadnych ozdobników.  Decyzja zależy tylko wyłącznie od nas i naszych osobistych preferencji.