Zapisałeś się do subskrypcji Łazienki bez brodzika i nie tylko
Świetnie! Dokończ logowanie aby uzyskać dostęp do: Łazienki bez brodzika i nie tylko
Witamy spowrotem! Pomyślnie się zalogowałeś.
Sukces! Twoje konto jest w pełni aktywowane, masz teraz dostęp do wszystkich treści.
Sukces! Twoje informacje rozliczeniowe zostały zaktualizowane.
Aktualizacja informacji rozliczeniowych nie powiodła się.
Regały łazienkowe - co i jak wyeksponować, żeby nadać charakteru pomieszczeniu?

Regały łazienkowe - co i jak wyeksponować, żeby nadać charakteru pomieszczeniu?

CED'OR ⭐️

Dotychczas regały łazienkowe wprawiały raczej w nostalgiczną podróż na początek XXI wieku, nikt specjalnie nie ekscytował się ich możliwościami w stylowej aranżacji wnętrz. Nic z resztą dziwnego - plastikowe, toporne, niekształtne stanowiły w łazienkach konieczny element do przechowywania, niewiele miały wspólnego z estetyką. Aż do teraz.

Po co komu regał?

Skoro ustaliliśmy już, że regały łazienkowe kojarzą się raczej pejoratywnie, musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego dalej się je wykorzystuje w aranżacjach wnętrz łazienek? Odpowiedz jest prosta - współczesne regały znacznie różnią się od tych, które zapamiętaliśmy przed laty. Design i wzornictwo nieustannie się rozwijając, tworząc coraz bardziej zaskakujące, uwspółcześnione formy mebli, przez co wiele z nich dostaje drugie życie, przeżywa swój renesans. Taki los spotkał właśnie regały łazienkowe. Kształt i forma jest bardzo uproszczona a jednocześnie niezwykle stylowa. Obecnie jest to bardzo pożądany element aranżacji wnętrz, który, jak żaden inny, stanowi idealną bazę do przechowywania i wyeksponowania dodatków, które, jak już nie raz wspominaliśmy, tworzą wnętrze, są jego duszą.

Szklane butelki, szklane kosmetyki, bambusowe kosze, ratanowe ozdoby, wiklinowe koszyczki, kamienie, kwiaty, czy ozdobne tkaniny - nic nie wyeksponuje ich tak, jak regał.

Nieśmiertelne drewno

Jeśli coś może uratować tandetne dodatki czy meble, to z całą pewnością będzie to drewno. A dokładniej, zaprojektowanie go na nowo przy użyciu drewna. Drewniane regały w kształcie trapezu podbiły serca wielu projektantów wnętrz i miłośników designu. Są proste, a jednocześnie bardzo efektowne. Nadają pomieszczeniu ciepła, nie od dziś wiadomo, że naturalne drewno to ozdoba sama w sobie.  Świetnie sprawdzą się we wnętrzu w stylu skandynawskim, boho, industrialnym a także minimalistycznym. Stanowią ozdobę samą w sobie, ale jeszcze lepiej wyglądają, kiedy postawimy na nich ozdobne (a najlepiej jeszcze pachnące) świece, złożone w ciasny rulon białe ręczniki, wazony, czy kosmetyki w szklanym opakowaniu - niemalże wszystko, co niezbędne w łazience, mające swoje stałe miejsce, wyglądające nadzwyczaj efektownie.

Ściana w ścianie

Po regałach wolno stojących czas na słów kilka o regałach wmontowanych w ściany. Można je spotkać w każdym pomieszczeniu, zwłaszcza w salonach czy sypialniach ( ach, te uginające się półki od książek) ale równie dobrze sprawdzą się w w łazience. Jeśli jesteś posiadaczem małej łazienki, regał "wpuszczony" w ścianę może okazać się strzałem w dziesiątkę! Konfiguracje mogą być rożne - jeśli mamy zabudowane szafki na całej wysokości ściany, regał znajdujący się na środku, czy przy na skraju, ożywi ścianę i nada pomieszczeniu zupełnie innego charakteru.

Regał "w ścianie" można dodatkowo upiększyć szklanymi drzwiami - szkło odbije światło, co optycznie powiększy pomieszczenie i jednocześnie nada luksusowego sznytu w łazience, albo postawić na industrializm i zdecydować się na szybę z tzw. kratą, typową dla loftowego stylu wnętrza. Albo pójść w minimalizm i postawić na prosty regał, bez żadnych ozdobników.  Decyzja zależy tylko wyłącznie od nas i naszych osobistych preferencji.