You've successfully subscribed to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Great! Next, complete checkout for full access to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Success! Your billing info is updated.
Billing info update failed.
Przegląd kabin prysznicowych

Przegląd kabin prysznicowych

CED'OR ⭐️

Dobra, sytuacja jest jasna  - zdecydowaliście się na prysznic w łazience. I świetnie! Teraz czas na kabinę. Nie musisz jej mieć, ale nie oszukujmy się, lepiej zainwestować w coś, co jednak odgrodzi resztę łazienki od nawału wody. A do tego najlepiej zda się kabina prysznicowa. Nie pozostało nam nic innego, jak zaproszenie Was na przegląd kabin prysznicowych.

Rodzaje kabin prysznicowych

Wybór kabin prysznicowych jest naprawdę szeroki, natomiast możemy podzielić je na kilka grup:

  • kabiny narożne - najpopularniejszy rodzaj kabiny prysznicowej, umieszczamy ją w rogu pomieszczenia, może być kwadratowa czy półokrągła
  • kabiny przyścienne - styka się tylko z tą ścianą, przy której jest bateria
  • kabiny wolnostojące - możesz je postawić gdziekolwiek, bardzo efektowny rodzaj kabiny ale zdecydowanie nie do każdej łazienki
  • kabiny wnękowe - kabiny typu walk in, czyli ścianki odgradzające prysznic od reszty łazienki. U W I E L B I A M Y!

Rodzaje kabin rozróżniamy jeszcze według typów drzwi.
Dzielimy je na drzwi harmonijkowe, przesuwane, uchylane czy typu walk-in (nasz ulubiony rodzaj). Jak widać, naprawdę jest w czym wybierać, a jeszcze nawet nie doszliśmy do zdjęć!

Kolory, wzory, tekstury


Wybierając kabinę prysznicową warto sprawdzić coś więcej niż wymiary i wygląd. Równie ważne są surowce, z jakich wykonana jest kabina. Warto zwrócić szczególną uwagę na rodzaj tworzywa wykorzystanego do szyb w kabinie. Zwykle jest to szkło hartowane albo tworzywo sztuczne. Kabiny ze szkłem hartowanym są znacznie droższe, za to prezentują się znacznie lepiej. Dodatkowo, przy wyborze pomiędzy szkłem a plastikiem musimy wybrać, czy chcemy gładką teksturę, chropowatą czy falistą. A może wzorzystą? Wybór zależy od Ciebie. Ach, no i wybór koloru ram. Złote, srebrne, czy kolorowe?

Przegląd kabin prysznicowych

Solar Black - Rea 

Przyścienna kabina Solar Black od Rea wykończona na ramach czarnym laminatem, a w szybach znajduje się szkło. Nadaje się do postawienia na kaflach jak i na brodziku. Uniwersalna forma, wpasuje się w każde wnętrze. Jest bardzo przestronna, co może być istotne dla ludzi, którzy nie lubią przebywać w małych pomieszczeniach czy kabinach. Słowem, pełen komfort!

New Trendy - New Soleo Black

Klasyczna kabina kwadratowa od New Trendy, New Soleo Black. Nadaje się na brodziki jak i płytki. Industrialna, ciężka forma sprawdzi się w loftowych wnętrzach!

Kabina New Trendy - Comfort Black

Mogłoby się wydawać, że półokrągłe kabiny to relikt początku 21 wieku, jednak półokrągłe kabiny przeszły mały rebranding i trzeba przyznać, prezentują się o niebo lepiej w tak lekkiej formie jak w kabinie od New Trendy, New Komfort Black.

Kabina Raddaway

Prosta i jednocześnie luksusowa kabina od Raddaway. Czasem mniej znaczy więcej. Luksusowy minimalizm w najlepszym wydaniu.

Kabina typu walk in - Raddaway 

Niezwykle prosta i oszczędna w ozdobach kabina, za to jaki daje efekt! Zdecydowanie najlepiej prezentuje się w towarzystwie odpływów liniowych, ściennych czy punktowych - szkoda niszczyć jej piękna formę brodzikiem.

Złota kabina - Tutumi Solar Gold 

No ta kabina to już nie lada gratka dla miłośników złota. Przepiękna kabina przyścienna doskonale odnajdzie się w łazience wyłożonej marmurowymi płytkami, w łazienkach w tylu glamour czy w luksusowych salonach spa!