You've successfully subscribed to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Great! Next, complete checkout for full access to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Success! Your billing info is updated.
Billing info update failed.
Prysznicowanny, czyli koniec odwiecznej wojny!

Prysznicowanny, czyli koniec odwiecznej wojny!

CED'OR ⭐️

Tak, to w końcu się skończyło! Kompromis został osiągnięty. Prysznicowanny istnieją! I będą istnieć. Czym są, jak je zainstalować w swojej łazience i gdzie można je kupić? Tyle pytań, tak mało odpowiedzi. Jak to mówią, szukajcie a znajdziecie, czyli...zapraszamy do lektury!

Parawan - Raddaway

Wynalazek na miarę XXI wieku

Doczekaliśmy się kompromisu doskonałego. Prysznicowanny czy wannoprysznica. Zachowuje właściwości obu rozwiązań - podstawą jest wanna, w której można się błogo zanurzyć, a na wannie znajduje się szyba, która sprawia, że wanna może stać się prysznicem (zwłaszcza, kiedy zamontujesz deszczownice!). Zimą możesz pozwolić sobie na długą kąpiel, latem zaś możesz pozwolić sobie na energetyczny prysznic.
Brzmi jak ideał, czyż nie?

Co, gdzie, jak, kiedy?

Wszędzie. Serio. Takie rozwiązanie nada się i do dużej łazienki, do małej łazienki, a także tam, gdzie rodzina nie może dojść do konsensusu, czy woli wannę czy prysznic. Oczywistym jest, że dzieci zawsze wybiorą wannę, no bo kto nie kocha pluskać się w pianie? Z kolei zapracowani rodzice zwykle wolą wziąć szybki i energetyczny prysznic, który da im wytchnienie po całym dniu.
Prysznicowanne zmieszczą się nawet to miniaturowej łazienki, wszak sama wanna nie musi być ogromnych rozmiarów. A jeśli jesteś posiadaczem dużej łazienki, to cóż, możesz poszaleć. Dostępne są….okej, w takim razie, przejdźmy do kolejnego rozdziału, bo czas opowiedzieć co nieco o całym sprawcy zamieszania, czyli o kabinach nawannowych.

Parawan - Raddaway 

Kabiny nawannowe

Kabiny nawannowe to nic innego jak kabina prysznicowa, ale dostosowana do rozmiarów wanny. Kabiny dzielą się na samodzielne, okalające z każdej strony wannę kabiny (albo przylegające to ściany) albo na parawany. Parawany są umieszczone tylko do połowy wanny. Niektóre rodzaje parawanów posiadają drzwi, które można przesuwać na lewą i prawą stronę. Jeżeli decydujemy się na dodatkowe umieszczenie deszczownicy, parawan warto postawić po tej stronie, po której znajduje się parawan. Podsumowując, kabiny dzielimy na:

  • przesuwne
  • proste
  • rozkładane

Parawan ma za zadanie uchronić przed zalaniem wodą spod prysznica czy deszczownicy łazienki. Rodzaj kabiny należy dobrać w zależności od potrzeb, wymiaru wanny i łazienki, no i preferencji estetycznych.

Wykonanie

Kabiny nawannowe najczęściej wykonane są ze szkła, które jest pokryte specjalnym preparatem, który zapobiega zaciekom, a co za tym idzie, powstawaniu nieestetycznych smug i osadu. Zwykle wystarczy je wyczyścić za pomocą łagodnych detergentów, a najlepsze do tego (i najtańsze!) będą ekologiczne środki czystości, które możesz zrobić samemu w domu (pisaliśmy o nich w tym artykule).

Rodzaje wanien

W przypadku pięknego kompromisu, jakim jest wybór prysznica i wanny w jednym, zdecydowanie najlepiej sprawdzą się do tego wanny prostokątne i kwadratowe. Oczywiście, można zaszaleć i pokusić się na wolnostojącą wannę o owalnym kształcie i zdecydować się na parawan tuż obok wanny, jednak trzeba liczyć się z tym, że...w łazience może być mokro. Ale za to jak efektownie! Wybór zależy tylko od Ciebie, zasobności portfela i...wymiarów łazienki!