Zapisałeś się do subskrypcji Łazienki bez brodzika i nie tylko
Świetnie! Dokończ logowanie aby uzyskać dostęp do: Łazienki bez brodzika i nie tylko
Witamy spowrotem! Pomyślnie się zalogowałeś.
Sukces! Twoje konto jest w pełni aktywowane, masz teraz dostęp do wszystkich treści.
Sukces! Twoje informacje rozliczeniowe zostały zaktualizowane.
Aktualizacja informacji rozliczeniowych nie powiodła się.
Pomysły na ukryte schowki w łazience

Pomysły na ukryte schowki w łazience

CED'OR ⭐️

W łazience trudno o utrzymanie porządku. Chyba, że mamy łazienkę, w której znajduje się wiele mebli. A do tego trzeba dużej, przestrzennej łazienki. Albo jesteśmy minimalistami i mamy tylko wyeksponowanych tylko kilka rzeczy. Tak czy owak, większość z nas cierpi na niedobór miejsca do przechowywania w łazience. Dziś podpowiadamy, jak magicznie wyczarować dodatkowe miejsce do przechowywania, nie tracąc przy tym na metrażu.

Zdjęcie - Unsplash 

Ilość domowników = większa ilość kosmetyków

Im więcej Was w domu, tym większa ilość kosmetyków w łazience się znajduje. Niezależnie od wieku, rzecz jasna. Mydła, szampony (jeden do przetłuszczającej się skóry głowy, drugi do wrażliwej skóry głowy, nie mówiąc już o odżywkach) balsamy, kremy, kosmetyki kolorowe, szczotki, szczoteczki do zębów, płyny do prania, płukania, mycia podłóg...można tak wymieniać godzinami. Rzeczy przybywa, miejsca ubywa. A chyba każdy z nas lubi porządek, czyż nie? Tak więc, przejdźmy do meritum, czyli....


Szafki i szuflady

Trudno o szafkę w małej łazience. Chyba, że mówimy o szafce, która znajduje się na ścianie. We wnęce na przykład (więcej o wnękach za chwilę). Szafki ścienne w polskich łazienkach są naprawdę rzadko wykorzystywane, a szkoda. Dzięki szafkom ściennym zaoszczędzimy wiele miejsca, w którym może się znaleźć, np. dodatkowy kosz na pranie i jednocześnie, zyskamy sporo dodatkowego miejsca na przechowywanie chociażby kosmetyków czy ręczników. Pomówmy teraz chwilę o szufladach. Jeśli chcecie nadać łazience nowoczesnego sznytu, rozważcie montaż podwieszanej szuflady. Na szufladzie może znajdować się umywalka nadblatowa (hit!). W szufladach możemy schować wszelkiej maści kosmetyki czy środki czystości. Dodatkowym atutem szuflad jest możliwość włożenia do nich organizerów, które pomogą Wam zachować porządek i harmonię w produktach przeznaczonych do pielęgnacji. Takie organizery znajdziecie, między innymi, w IKEA czy Defra.

Zdjęcie - Unsplash 


Wnęki i półki

Albo półki we wnękach. Wnęki to doskonałe miejsce do przechowywania! Można zamontować w nich półki, można też pokusić się o montaż specjalnych drzwiczek we wnękach, dzięki czemu produkty stojące na półkach nie będą widoczne. Wnęki mogą równie dobrze służyć za miejsce, w których będą znajdować się ozdoby - świece, kadzidełka czy biżuteria. Ponadto, górna część wnęki schowa wszelkiej maści chemię domową. Wówczas mamy pewność, że żadne dziecko ani żadne zwierzę nie będzie miało dostępu do niebezpiecznych substancji. Ach, i jeszcze jedno! We wnękach można schować papier toaletowy czy zwinięte w rulon ręczniki. Możliwości jest wiele.

Schowki ukryte...za obrazem

Plakat czy obraz to wspaniała ozdoba w każdym pomieszczeniu. Kto powiedział, że ozdoby nie można zamienić w funkcjonalny schowek? Pamiętacie te wszystkie sejfy ukryte za obrazami, które tak często pokazywano w amerykańskich filmach akcji? Możecie pokusić się na coś podobnego w swojej łazience.

Schowek na pralkę, schowek nad pralkę

Pralka rzecz ważna, a nawet, niezbędna. Jednakże, nawet najbardziej nowoczesna i atrakcyjna wizualnie pralka potrafi zaburzyć harmonię we wnętrzu. Dlatego warto, jeśli metraż pozwala, zamontować szafkę o na wysokość całego pomieszczenia. Wówczas można sprytnie ukryć pralkę, a nad pralką zyskać ogrom przestrzeni. Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz pozwolić sobie na szafkę do zabudowy pralki, warto rozważyć półkę, którą montuje się nad pralką - jeśli masz w domu pomieszczenie przeznaczone na pralnie, taka półka pozwoli Ci na zachowanie porządku w chemii domowej.