You've successfully subscribed to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Great! Next, complete checkout for full access to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Success! Your billing info is updated.
Billing info update failed.
Pomysły na ukryte schowki w łazience

Pomysły na ukryte schowki w łazience

CED'OR ⭐️

W łazience trudno o utrzymanie porządku. Chyba, że mamy łazienkę, w której znajduje się wiele mebli. A do tego trzeba dużej, przestrzennej łazienki. Albo jesteśmy minimalistami i mamy tylko wyeksponowanych tylko kilka rzeczy. Tak czy owak, większość z nas cierpi na niedobór miejsca do przechowywania w łazience. Dziś podpowiadamy, jak magicznie wyczarować dodatkowe miejsce do przechowywania, nie tracąc przy tym na metrażu.

Zdjęcie - Unsplash 

Ilość domowników = większa ilość kosmetyków

Im więcej Was w domu, tym większa ilość kosmetyków w łazience się znajduje. Niezależnie od wieku, rzecz jasna. Mydła, szampony (jeden do przetłuszczającej się skóry głowy, drugi do wrażliwej skóry głowy, nie mówiąc już o odżywkach) balsamy, kremy, kosmetyki kolorowe, szczotki, szczoteczki do zębów, płyny do prania, płukania, mycia podłóg...można tak wymieniać godzinami. Rzeczy przybywa, miejsca ubywa. A chyba każdy z nas lubi porządek, czyż nie? Tak więc, przejdźmy do meritum, czyli....


Szafki i szuflady

Trudno o szafkę w małej łazience. Chyba, że mówimy o szafce, która znajduje się na ścianie. We wnęce na przykład (więcej o wnękach za chwilę). Szafki ścienne w polskich łazienkach są naprawdę rzadko wykorzystywane, a szkoda. Dzięki szafkom ściennym zaoszczędzimy wiele miejsca, w którym może się znaleźć, np. dodatkowy kosz na pranie i jednocześnie, zyskamy sporo dodatkowego miejsca na przechowywanie chociażby kosmetyków czy ręczników. Pomówmy teraz chwilę o szufladach. Jeśli chcecie nadać łazience nowoczesnego sznytu, rozważcie montaż podwieszanej szuflady. Na szufladzie może znajdować się umywalka nadblatowa (hit!). W szufladach możemy schować wszelkiej maści kosmetyki czy środki czystości. Dodatkowym atutem szuflad jest możliwość włożenia do nich organizerów, które pomogą Wam zachować porządek i harmonię w produktach przeznaczonych do pielęgnacji. Takie organizery znajdziecie, między innymi, w IKEA czy Defra.

Zdjęcie - Unsplash 


Wnęki i półki

Albo półki we wnękach. Wnęki to doskonałe miejsce do przechowywania! Można zamontować w nich półki, można też pokusić się o montaż specjalnych drzwiczek we wnękach, dzięki czemu produkty stojące na półkach nie będą widoczne. Wnęki mogą równie dobrze służyć za miejsce, w których będą znajdować się ozdoby - świece, kadzidełka czy biżuteria. Ponadto, górna część wnęki schowa wszelkiej maści chemię domową. Wówczas mamy pewność, że żadne dziecko ani żadne zwierzę nie będzie miało dostępu do niebezpiecznych substancji. Ach, i jeszcze jedno! We wnękach można schować papier toaletowy czy zwinięte w rulon ręczniki. Możliwości jest wiele.

Schowki ukryte...za obrazem

Plakat czy obraz to wspaniała ozdoba w każdym pomieszczeniu. Kto powiedział, że ozdoby nie można zamienić w funkcjonalny schowek? Pamiętacie te wszystkie sejfy ukryte za obrazami, które tak często pokazywano w amerykańskich filmach akcji? Możecie pokusić się na coś podobnego w swojej łazience.

Schowek na pralkę, schowek nad pralkę

Pralka rzecz ważna, a nawet, niezbędna. Jednakże, nawet najbardziej nowoczesna i atrakcyjna wizualnie pralka potrafi zaburzyć harmonię we wnętrzu. Dlatego warto, jeśli metraż pozwala, zamontować szafkę o na wysokość całego pomieszczenia. Wówczas można sprytnie ukryć pralkę, a nad pralką zyskać ogrom przestrzeni. Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz pozwolić sobie na szafkę do zabudowy pralki, warto rozważyć półkę, którą montuje się nad pralką - jeśli masz w domu pomieszczenie przeznaczone na pralnie, taka półka pozwoli Ci na zachowanie porządku w chemii domowej.