Zapisałeś się do subskrypcji Łazienki bez brodzika i nie tylko
Świetnie! Dokończ logowanie aby uzyskać dostęp do: Łazienki bez brodzika i nie tylko
Witamy spowrotem! Pomyślnie się zalogowałeś.
Sukces! Twoje konto jest w pełni aktywowane, masz teraz dostęp do wszystkich treści.
Sukces! Twoje informacje rozliczeniowe zostały zaktualizowane.
Aktualizacja informacji rozliczeniowych nie powiodła się.
Pochwała prostoty - łazienka w stylu skandynawskim

Pochwała prostoty - łazienka w stylu skandynawskim

CED'OR ⭐️

Styl skandynawski jest najczęściej wybieranym stylem aranżacji wnętrz od kilku lat. Skandynawskie pomieszczenie jest czyste, minimalistyczne, przestrzenne jednocześnie będąc ciepłe i przytulne. Królują w nim ciepłe, jasne barwy, jak nieśmiertelna biel ( ciepłe odcienie) beże, ciepłe jasne szarości. Jasne kolory odbijają światło, dzięki czemu pomieszczenie jest jasne, przestrzenne, świeże. Gra światła jest niezwykle istotna w stylu skandynawskim, tu przykłada się bardzo dużą wagę do rozmieszczenia światła. Polacy pokochali ten styl, jego idea doskonale sprawdzi się w małych mieszkaniach, jak i dużych domach, a zwłaszcza w łazienkach! Podpowiadamy, czym inspirować się, kiedy planujemy łazienkę w stylu skandynawskim.

Powrót do natury

W stylu skandynawskim nie ma żadnego "muszę" - eklektyczność jest  jak najbardziej dozwolona, o ile całość wygląda estetycznie, czysto i ciepło. Można pójść w czysty, wzorcowy styl skandynawski, można nadać mu jeszcze więcej przytulności i nowoczesnego sznytu. I tak najważniejszy jest komfort użytkowania łazienki. Jeśli chcemy możliwie najbardziej przybliżyć się do skandynawskiego stylu, warto zainwestować w naturalne surowce, takie jak kamień czy naturalne drewno, które są mocno wskazują na styl skandynawski w pomieszczeniu. Drewno zwykle  pojawia się na podłogach i ścianach, nadając przytulności i ciepła w pomieszczeniu, ale równie dobrze może przewijać się w dodatkach, tak samo jak kamień. W stylu skandynawskim równie istotne są tekstylia, najlepiej len i muślin. Jasna ceramika, drewno, kamień i naturalne tkaniny tworzą mieszankę doskonałą.

Proste formy

Wystrój wystrojem, ale w łazience najważniejsza i tak jest armatura. O ile w stylu szarości i beże są mile widzialne, w przypadku armatury liczy się śnieżna biel. Ranty wanien i umywalek powinny być w najprostszej możliwej formie,  z dbałością o komfort użytkowania, zwłaszcza w przypadku wanien i pryszniców. To właśnie ze Skandynawii pochodzi jeden z najważniejszych trendów ostatnich lat - prysznice bez brodzika, odgrodzone wielką, prostą szybą. Jeśli możemy pozwolić sobie na wannę, niczym Skandynawowie zainwestujmy w wolno stojącą, dużą, wygodną wannę. Im większa, tym lepsza. Styl skandynawski to nie tylko wygląd, a funkcjonalność i przede wszystkim, komfort.

Kamień, dżungla  czy dywany?

Jeśli wiemy już jaką wybrać armaturę i kafle, czas na wybór dodatków, które są kluczowym elementem wyposażenia wnętrz. Jak już wspominaliśmy, idealnie byłoby zainwestować w dodatki z kamienia bądź drewna, ale wspaniałym dodatkiem będą...rośliny! Istnieje grupa roślin, która w łazience będzie bardzo dobrze się rozwijać, warto wziąć pod uwagę umieszczenie roślin przy wykańczaniu łazienki. Dorosła, dorodna Monstera stanowi ozdobę samą w sobie, tak samo jak Filodendron. Jasne ściany będą stanowić idealne tło dla soczystej zieleni roślin. Nawet bardzo minimalistyczna i jasna skandynawska łazienka stanie się bardziej "domowa" dzięki umieszczeniu w niej roślin. Jeśli chcemy spotęgować efekt przytulności, polecamy zainwestować w dywan łazienkowy. Obecnie na rynku dostępny jest imponujący wybór dywanów z wielu tkanin, zarówno tych naturalnych, jak len, jak i tych syntetycznych, w każdym możliwym wzorze i kolorze. Wspominając o naturalnych surowcach służących jako ozdoby, nie można pominąć kamienia. Kamień jest jedną z najbardziej efektownych ozdób i jednocześnie jedną z...najtańszych. Wystarczy spacer nad morzem, żeby zebrać nawet połowę dekoracji do skandynawskiej łazienki.