You've successfully subscribed to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Great! Next, complete checkout for full access to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Success! Your billing info is updated.
Billing info update failed.
Oświetlenie w łazience

Oświetlenie w łazience

CED'OR ⭐️


Łazienka to pomieszczenie bardzo istotne w codziennym życiu każdego z nas. To właśnie tam kierujemy się każdego poranka oraz wieczora. Dla dużej części społeczeństwa łazienka pełni rolę azylu i oazy spokoju. Aby zwiększyć komfort z jej użytkowania, warto dobrze rozplanować w niej oświetlenie. To główne miejsce wykonywania wszelkich zabiegów pielęgnacyjnych i kosmetycznych, które wymagają sporej dozy precyzji. Źle dobrane oświetlenie może obciążać nasz wzrok, co w dłuższym okresie czasu może przełożyć się na pogorszenie wzroku lub częste bóle głowy. W dzisiejszym artykule przedstawimy Wam kilka rad, dzięki którym rozplanowanie oświetlenia w łazience stanie się banalnie proste!

Metraż… to on się liczy!

Rozplanowując oświetlenie przede wszystkim należy wziąć pod uwagę metraż swojej łazienki. Wraz ze wzrostem powierzchni pomieszczenia, powinna wzrastać liczba źródeł światła. Rozproszone światło pozwala na dokładniejsze i naturalniejsze oświetlenie. Przed zakupem lamp, warto podzielić pomieszczenie na strefy. Dzięki temu będziecie w stanie precyzyjniej określić swoje potrzeby
i dopasować do nich rodzaj światła. Warto jednak, aby w łazience znajdowało się  górne oświetlenie główne, które będzie wspierane przez oświetlenie funkcyjne
i dekoracyjne. Światło główne może wypływać z jednej lampy, z kloszem, który dobrze rozprasza światło - to ważne, aby znajdowała się w centralnej części sufitu. Jeśli decydujemy się na podwieszany sufit, można zastanowić się nad zabudowanymi lampami halogenowymi.

Oświetlenie funkcyjne… czyli jakie?

Źródło: Pinterest

Oświetlenie funkcyjne to takie, które ma nam ułatwić realizację pewnych zadań. Najczęściej kwalifikuje się do niego oświetlenie znajdujące się przy lustrze lub nad wanną. To właśnie ono oświetla nam twarz podczas makijażu, strzyżenia czy zabiegów pielęgnacyjnych. Przed zakupem lamp warto dobrze zastanowić się nad swoimi potrzebami i najczęściej wykonywanymi czynnościami. Strumień światła znajdującego się przy lustrze powinien równomiernie oświetlać twarz osoby stojącej przed nim oraz oddawać jej naturalny wygląda. Oświetlenie powinno być symetryczne. O ile oświetlenie znajdujące się przy lustrze jest bardzo dobrym pomysłem, o tyle powinniśmy unikać oświetlenia naprzeciwko lustra. Może ono zniekształcać kolory a jego odbicie w lustrze może uniemożliwiać wykonywanie precyzyjnych czynności.

Źródło: Pinterest

Świetlny relaks

Lubisz relaksować się w swojej łazience, a długie kąpiele to Twoja specjalność? Pomyśl o oświetleniu dekoracyjnym! Wyobraź sobie, że leżysz w wannie z gorącą wodą i dużą ilością piany, w tle leci kojąca muzyka, a łazienka jest oświetlana przez delikatne, ciepłe światło, które nie razi Cię w oczy. Czyż to nie brzmi cudownie?

W tym segmencie szczyty popularności bije delikatne oświetlenie LED. Można je zamontować w postaci drobnych paneli LED lub taśmy z żarówkami LED. Jedna i druga forma daje nam dużo możliwości aranżacyjnych. Taśmy LED są idealnym narzędziem do podkreślenia walorów dekoracyjnych. Świetnie sprawdzają się zamontowane wzdłuż dolnej krawędzi mebli czy wanny. Sprawiają, że pomieszczenie staje się bardziej przytulne i nowoczesne.

Źródło: Pinterest

Oświetlenie w łazience jest niesamowicie istotne i powinno spełniać Wasze wszystkie oczekiwania. Projektując nową łazienkę, warto postawić na personalizację i jak najlepsze zaspokojenie swoich potrzeb. W końcu to miejsce jest tworzone przez Was, dla Was samych. Odpowiednio dobrane światło to szczęśliwe oczy!