You've successfully subscribed to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Great! Next, complete checkout for full access to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Success! Your billing info is updated.
Billing info update failed.
Jak optycznie powiększyć małą łazienkę?

Jak optycznie powiększyć małą łazienkę?

CED'OR ⭐️

Decydując się na zakup mieszkania w bloku, można odnieść wrażenie że każda łazienka jest mała. Czasem wręcz klaustrofobicznie mała. Urządzenie małej łazienki, bez możliwości powiększenia jej metrażu poprzez poszerzenie ścian będzie trudnym zadaniem, ale nie niemożliwym. Grunt to uruchomienie dużych pokładów kreatywności!

Niech stanie się jasność!

Jest jedna, ważna zasada przy optycznym powiększaniu pomieszczeń - jasny sufit i jasna podłoga. Zastosowanie tego triku w łazience sprawi, że stanie się ona optycznie większa. Kolorystyka w  małej łazience powinna być jasna, zwłaszcza kiedy nie ma w niej okna, a dostęp do do naturalnego światła jest ograniczony, wówczas warto jest wybrać chłodniejsze kolory, gdyż poszerzają one optycznie przestrzeń. Biele, rozbielone szarości, kremowy, jasny beż, kość słoniowa, pastele - wymienione kolory idealnie nadadzą się do "powiększenia" łazienki. Wzorzyste kafle będą cudownie wyglądać w dużych i przestronnych łazienkach, w małych lepiej spiszą się kafle o drobnym wzorze ( nie przytłoczą i tak małego już pomieszczenia). Podłoga również może optycznie powiększyć pomieszczenie, zwłaszcza kiedy jest taka sama w całym mieszkaniu, dzięki czemu "oszukamy" nasz wzrok, mieszkanie wyda się znacznie większe niż w rzeczywistości.

Kto jest najpiękniejszy w świecie?

Kilka dodatkowych centymetrów w pomieszczeniu zyskamy  dzięki...lustrom. To właśnie lustra optycznie wydłuża wąski korytarz, czasem nawet o całą długość. Lustro na  całej szerokości ściany znaczne poszerzy pomieszczenie, a zawieszone na suficie bardzo je wydłuży. Jeśli mamy taką możliwość, warto postawić lustro naprzeciw okna, dzięki czemu obraz który będzie się w nim będzie miły dla oka, a całe pomieszczenie stanie się doświetlone przez naturalne światło. Jeśli nie mamy dostępu do okna, warto zwrócić uwagę, żeby w odbiciu znajdowała się ładna kompozycja. Odbicie rur hydraulicznych nie będzie dobrze wyglądać, a nawet może irytować, a to ostatnie uczucie jakie powinno kojarzyć się z łazienką. Skoro już wiemy, że lustra to najprostszy i najefektywniejszy trik wnętrzarski do powiększania pomieszczeń, musimy zastanowić się jaki rodzaj lustra chcemy zastosować w swojej łazience. Proste, gładkie lustro będzie wyglądać dobrze w każdej łazience, zawsze. Chyba, że mamy łazienkę w stylu art deco albo wspomnianym wcześniej, prowansalskim, ewentualnie, vintage. Wówczas można zaszaleć z ramami. Do art deco idealne będą geometryczne, nieregularne, albo właśnie okrągłe lustra, w fantazyjnych, kolorowych ramach. Bielone doskonale wpiszą się w styl francuski, a ramy z widocznym na nich upływem czasu będą perfekcyjnym dodatkiem w łazience w stylu vintage. A wracając do czasów współczesnych - lustra na meblach dodatkowo oszukają wzrok i pogłębią pomieszczenie. Może nie będą łatwe w utrzymaniu czystości, to bardzo oryginalne rozwiązanie, zyskujące coraz więcej miłośników. Co dwa lustra to nie jedno - dwa lustra zawieszone naprzeciw siebie sprawią, że nawet najmniejsza łazienka nabierze imponujących rozmiarów.