You've successfully subscribed to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Great! Next, complete checkout for full access to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Success! Your billing info is updated.
Billing info update failed.
Okno na świat, czyli jak urządzić łazienkę z oknem?

Okno na świat, czyli jak urządzić łazienkę z oknem?

CED'OR ⭐️

Och, łazienka z oknem, marzenie wielu z nas! Okno w łazienkach w blokach jest niezwykle rzadko spotykane, jednak posiadacze domów jednorodzinnych często decydują się na umieszczenie choćby małego okna. Czy warto zainwestować w okno w łazience? Jak ją urządzić, żeby czuć się w niej komfortowo? Zapraszamy do lektury! Postaramy się wyczerpująco odpowiedzieć na wszelkie zagwozdki związane z posiadaniem okna w łazience.

Światło, światło widzę!

Pierwszą zaletą zainstalowania okien w łazience jest światło! Piękne, naturalne doświetla pomieszczenie, co wpływa na wygląd aranżacji pomieszczenia (wystarczy wyobrazić sobie bardzo modne, brokatowe mozaiki, mieniące się w świetle zachodzącego słońca - obłęd!) dzięki czemu możemy zdecydować się na ciemne kolory, bez ryzyka, że łazienka stanie się zbyt przytłaczająca. Warto wspomnieć o oszczędności, bo dzięki światłu dziennemu w łazience, niepotrzebne będzie zapalanie sztucznego światła, latem nawet do późnego wieczora, co pozytywnie odbije się na...rachunkach. Poza tym, rola światła jest w łazience niezwykle istotna, bowiem to właśnie w łazience wykonujemy czynności, do których potrzeba precyzji i dobrego oświetlenia, takie jak makijaż czy golenie zarostu. Drugą, równie ważną zaletą jest ocieplenie. Światło słoneczne przenikające przez okno sprawi, że w łazience będzie cieplej. Jeśli nie przepadacie za małymi pomieszczeniami, nie czujecie się w nich komfortowo, okno sprawi że łazienka stanie się bardziej przestrzenna i przytulna.

Naturalna cyrkulacja powietrza

To chyba najmocniejszy argument za posiadaniem okna w łazience - naturalna cyrkulacja powietrza. Nie od dziś wiadomo, że warunki jakie panują w łazience sprzyjają rozwojowi bakterii, grzybom i pleśni  - to własnie dlatego wielu z nas decyduje się na zainstalowanie specjalistycznej wentylacji w łazience, chociaż nawet ta najlepsza nie jest w stanie zagwarantować nam, że w pomieszczeniu nie pojawi się grzyb czy pleśń. Najlepszym sposobem wentylacji jest właśnie okno w łazience. Dzięki regularnemu wietrzeniu łazienki pozywamy się wilgoci, która jest głównym sprawcą grzyba na ścianach czy w okolicach strefy wodnej - a tego nieprzyjaciela nikt z nas nie chce mieć w swoim domu.

Ach, co to jest za wnętrze!

Nie ma co ukrywać, okno w łazience wpływa na luksusowy wygląd pomieszczenia. Na parapecie można ustawić sobie kwiaty, a na oknach zainstalować stylowe rolety, które staną się atrakcyjnym elementem łazienki, jednocześnie wskazując na stylistykę łazienki -  duże okno jest niemalże nieodłącznym elementem łazienek w stylu paryskim. O oknach w łazienkach wiemy już, że sprawiają że w pomieszczeniu jest cieplej, widniej, pozytywnie wpływają na cyrkulację powietrza, ale jest jeden mały mankament...

...prywatność

Tak jak i my lubimy oglądać świat zza okna, tak niektórzy (a nawet większość) lubi nam w okna zaglądać. O ile w salonie czy kuchni nie zwracamy na to uwagi, choć może być to uciążliwe, tak w łazience, cóż, nikt nie chciałby być podglądany w łazience, zwłaszcza po albo tuż przed kąpielą. Albo w trakcie.  Na szczęście, jest na to prosty sposób - folie na okna. Na przykład, tzw. folia mleczna. Nie ma szans, żeby ktokolwiek z zewnątrz zobaczył cokolwiek przez okno oklejone folią mleczną, za to do nas dotrą promienie słoneczne.  Na rynku dostępne są jeszcze inne rodzaje folii, które skutecznie odstraszą gapiów. Jeśli ten pomysł Cię nie przekonuje, warto umieścić okno w nieco nietypowym miejscu - tuż przy suficie, albo na suficie. Oba rozwiązania zapewnią nam maksimum intymności, a okno na suficie sprawi, że wieczorem będziemy mogli zaznać magicznej kąpieli z widokiem na gwiazdy. Okno w łazience to niemalże same plusy - jeżeli macie możliwość zainstalowania okna, gorąco do tego zachęcamy!