Zapisałeś się do subskrypcji Łazienki bez brodzika i nie tylko
Świetnie! Dokończ logowanie aby uzyskać dostęp do: Łazienki bez brodzika i nie tylko
Witamy spowrotem! Pomyślnie się zalogowałeś.
Sukces! Twoje konto jest w pełni aktywowane, masz teraz dostęp do wszystkich treści.
Sukces! Twoje informacje rozliczeniowe zostały zaktualizowane.
Aktualizacja informacji rozliczeniowych nie powiodła się.
Odpływy ścienne, czyli jak połączyć design z funkcjonalnością

Odpływy ścienne, czyli jak połączyć design z funkcjonalnością

CED'OR ⭐️

Prysznice bez brodzika w ostatnich latach zyskują na popularności. Wyglądają niezwykle stylowo, będą doskonale prezentowały się we wnętrzach minimalistycznych, industrialnych, loftowych  a także butikowych. Brak brodzika sprawia, że wnętrze jest spójne, harmonijne, sprawia wrażenie czystszego. Urządzając łazienkę z odpływem, można pokusić się na odważne aranżacje, łączenie różnych płytek w jednym pomieszczeniu. Położenie skomplikowanych, wzorzystych kafli staje się dużo łatwiejsze w łazienkach z odwodnieniami wpuszczonym w podłogę.

CED' OR 

Charakterystyka...bez brodzika!

Odpływy ścienne są instalacją podtynkową która odprowadza wodę w przestrzeni wyznaczonej jako prysznic. Syfon w odwodnieniach ściennych zamontowany jest w ścianie, na specjalnym stelażu. Po zabudowaniu stelaża syfon znajduje się w przestrzeni między ścianą łazienki a obudową stelaża z płyt kartonowo-gipsowych.   W odróżnieniu od odpływów liniowych i punktowych, odpływy ścienne maskowane są w ścianach, przez co nie naruszają struktury posadzki i  mogą być używane w łazienkach z ogrzewaniem podłogowym. Idealne wpasowują się w każdą glazurę.      W zależności od osobistych preferencji, odpływ ścienny może być dyskretny i niemalże niewidoczny, albo stanowić ważny, ekstrawagancki element wystroju wnętrz, tak jak  bardzo modne  w ostatnich czasach, odwodnienie  z zastosowaniem lamp LED.

jakbudowac.pl

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu!

Odpływy ścienne są bezpieczniejszą opcją odwodnienia, zwłaszcza, jeśli z prysznica korzystają dzieci albo osoby starsze - nie ma niebezpieczeństwa poślizgnięcia się na odpływie, ani możliwości przypadkowego zatkania go stopą i nieprawidłowego odprowadzenia wody, jak ma się to w przypadku odpływów liniowych i punktowych. Obecnie na rynku dostępne są odwodnienia, które nadają się do nowego budownictwa jak i starego, gdyż mają bardzo niską zabudowę. Najniższe dostępne na rynku mają tylko 60 mm, co sprawia że w  łatwy i szybki sposób można całkowicie zmienić aranżację łazienki w każdym domu i bloku.

CED'OR

Higiena przede wszystkim!

Brodzik z odwodnieniem ściennym ma dodatkową zaletę, która szczególnie docenią Ci, dla których czystość i porządek w łazience jest sprawą nadrzędną - brak brodzika znacznie ułatwia sprzątanie i zachowanie higieniczniej czystości. Podłogę czyści się czystym mopem z delikatnym detergentem. Nie ma mowy o zaciekach czy kamieniu, które występują w przypadku użytkowania klasycznego brodzika. Dodatkowo, czyszczenie odpływu ściennego jest łatwe, co  zapewnia sitko systemowe, które jest montowane w korpusie odpływu ściennego. Zatrzymują się na nim wszystkie cząstki stałe, co dodatkowo pomaga utrzymać czystość w przestrzeni kąpielowej w naszej łazience. Warto wspomnieć o niskim poziomie hałasu w przypadku użytkowania prysznica bez brodzika, co pozwala na ciche i komfortowe korzystanie  z prysznica przez całą dobę.