You've successfully subscribed to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Great! Next, complete checkout for full access to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Success! Your billing info is updated.
Billing info update failed.
Odpływy ścienne, czyli jak połączyć design z funkcjonalnością

Odpływy ścienne, czyli jak połączyć design z funkcjonalnością

CED'OR ⭐️

Prysznice bez brodzika w ostatnich latach zyskują na popularności. Wyglądają niezwykle stylowo, będą doskonale prezentowały się we wnętrzach minimalistycznych, industrialnych, loftowych  a także butikowych. Brak brodzika sprawia, że wnętrze jest spójne, harmonijne, sprawia wrażenie czystszego. Urządzając łazienkę z odpływem, można pokusić się na odważne aranżacje, łączenie różnych płytek w jednym pomieszczeniu. Położenie skomplikowanych, wzorzystych kafli staje się dużo łatwiejsze w łazienkach z odwodnieniami wpuszczonym w podłogę.

CED' OR 

Charakterystyka...bez brodzika!

Odpływy ścienne są instalacją podtynkową która odprowadza wodę w przestrzeni wyznaczonej jako prysznic. Syfon w odwodnieniach ściennych zamontowany jest w ścianie, na specjalnym stelażu. Po zabudowaniu stelaża syfon znajduje się w przestrzeni między ścianą łazienki a obudową stelaża z płyt kartonowo-gipsowych.   W odróżnieniu od odpływów liniowych i punktowych, odpływy ścienne maskowane są w ścianach, przez co nie naruszają struktury posadzki i  mogą być używane w łazienkach z ogrzewaniem podłogowym. Idealne wpasowują się w każdą glazurę.      W zależności od osobistych preferencji, odpływ ścienny może być dyskretny i niemalże niewidoczny, albo stanowić ważny, ekstrawagancki element wystroju wnętrz, tak jak  bardzo modne  w ostatnich czasach, odwodnienie  z zastosowaniem lamp LED.

jakbudowac.pl

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu!

Odpływy ścienne są bezpieczniejszą opcją odwodnienia, zwłaszcza, jeśli z prysznica korzystają dzieci albo osoby starsze - nie ma niebezpieczeństwa poślizgnięcia się na odpływie, ani możliwości przypadkowego zatkania go stopą i nieprawidłowego odprowadzenia wody, jak ma się to w przypadku odpływów liniowych i punktowych. Obecnie na rynku dostępne są odwodnienia, które nadają się do nowego budownictwa jak i starego, gdyż mają bardzo niską zabudowę. Najniższe dostępne na rynku mają tylko 60 mm, co sprawia że w  łatwy i szybki sposób można całkowicie zmienić aranżację łazienki w każdym domu i bloku.

CED'OR

Higiena przede wszystkim!

Brodzik z odwodnieniem ściennym ma dodatkową zaletę, która szczególnie docenią Ci, dla których czystość i porządek w łazience jest sprawą nadrzędną - brak brodzika znacznie ułatwia sprzątanie i zachowanie higieniczniej czystości. Podłogę czyści się czystym mopem z delikatnym detergentem. Nie ma mowy o zaciekach czy kamieniu, które występują w przypadku użytkowania klasycznego brodzika. Dodatkowo, czyszczenie odpływu ściennego jest łatwe, co  zapewnia sitko systemowe, które jest montowane w korpusie odpływu ściennego. Zatrzymują się na nim wszystkie cząstki stałe, co dodatkowo pomaga utrzymać czystość w przestrzeni kąpielowej w naszej łazience. Warto wspomnieć o niskim poziomie hałasu w przypadku użytkowania prysznica bez brodzika, co pozwala na ciche i komfortowe korzystanie  z prysznica przez całą dobę.