You've successfully subscribed to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Great! Next, complete checkout for full access to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Success! Your billing info is updated.
Billing info update failed.
Odpływowe Q&A

Odpływowe Q&A

CED'OR ⭐️

Podjęliście już decyzję o zamontowaniu wymarzonego odpływu liniowego, ale macie wątpliwości. Bo nie chcecie zaburzać struktury wymarzonych płytek, nie chcecie się za bardzo wkuwać w ściany lub w posadzkę. Albo inaczej: macie do dyspozycji naprawdę małą przestrzeń przeznaczoną na strefę wodą i nie jesteście pewni, jaki rozmiar odpływu wybrać. Cóż, dziś rozjaśnimy Wasze wątpliwości. Zapraszamy na odpływowe Q&A z marką CED’OR, polskim producentem nowoczesnych odpływów liniowych, ściennych i punktowych.

Wall Slim Black - CED'OR

Czy odwodnienie liniowe/ścienne jest bezpieczne w użytkowaniu?

Zdecydowanie. Przy instalacji odpływu liniowego, ściennego czy punktowego nie ma mowy o poślizgnięciu się na śliskiej powierzchni brodzika. To możliwie najbezpieczniejsze rozwiązanie dla osób niepełnosprawnych, starszych czy schorowanych - brak brodzika umożliwia samodzielną kąpiel. Aby zwiększyć bezpieczeństwo, zalecamy montaż płytek antypoślizgowych.

Czy czyszczenie odpływu liniowego jest uciążliwe?

Jest z pewnością mniej uciążliwe, niż czyszczenie klasycznego brodzika. Wystarczy przetarcie odpływu gąbką z delikatnym detergentem. A czyszczenie syfonu jest banalnie proste. W naszych odpływach zainstalowaliśmy zintegrowane syfony z korkiem do otworu rewizyjnego, dzięki którym czyszczenie syfonu jest szybkie, proste i bezinwazyjne.

Na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie odpływu liniowego?

Przede wszystkim, warto upewnić się gdzie wyprodukowany został odpływ. Dostępne na polskim rynku odpływu produkcji chińskiej są tanie, ale jakość ich wykonania pozostawia wiele do życzenia. Warto zwrócić szczególną uwagę na materiał, z jakiego odpływ został wykonany. W CED’ORZE wykorzystujemy kwasoodporną, szwedzką stal nierdzewną najwyższej jakości, a także mosiądz M11.

Czy długość odpływu ma wpływ na pobieranie wody?

Nie. Długość odpływu nie ma wpływu na jego funkcjonalność. Zarówno odpływ o długości 60 cm jak i 90 cm będzie pobierał wodę dokładnie w tym samym tempie, w ten sam sposób.

Odpływ Super Slim Black Idea - CED'OR


Jak dobrać długość odpływu?

Najważniejszym wyznacznikiem jest długość strefy wodnej i montowanej ścianki prysznicowej. To do wspomnianej długości należy dostosować długość odwodnienia liniowego/ściennego. Tak więc, jeżeli Twoja strefa prysznicowa ma długość 90 cm, wybierz odpływ o długości 90 cm bądź mniejszej.

Czym różni się od siebie odpływ liniowy, punktowy i ścienny?

Wymienione odpływy różnią się od siebie przepustowością wody. Jednakże, ta różnica jest naprawdę niewielka. Największą przepustowością charakteryzuje się ścienne i linowe. Ponadto, rodzaj odpływu warto dobrać  pod kątem wybranych płytek - punktowy świetnie sprawdzi się przy małych, kwadratowych płytkach, natomiast liniowy przy dużych. Przy odpływie ściennym nie ma konieczności naruszania płytek podłogowych.


Jaka długość odpływu będzie odpowiednia jeśli szerokość ścianki prysznicowej to 90 cm?

Opcje są dwie. Można zdecydować się na odpływ o długości 90 cm, który zajmie całą długość, wówczas należy zachować spadek na płytkach/posadzce na tylko jednej płaszczyźnie. Jest to szczególnie wygodne rozwiązanie w przypadku stosowania dużych płytek podłogowych ponieważ nie trzeba ich docinać. W takim przypadku najwygodniej jest umieścić odpływ bezpośrednio przy ścianie ( jest to najczęściej stosowane rozwiązanie), równie dobrze można zamontować go przy wejściu do strefy prysznicowej lub z boku. Drugą opcją jest zamontowanie mniejszego odpływu np. o długości 60 cm, jednakże, wiąże się ono z tym, że płytki trzeba będzie dociąć i ułożyć w tzw. kopertę.

Jak uniknąć cięcia kafli w tzw. kopertę? Czy da się to jakość obejść?

Jeśli chce uniknąć się cięcia kafli i układania płytek w tzw. kopertę należy wybrać odpływ dopasowany długością do szerokości strefy prysznicowej. Innymi słowy, jeśli szerokość strefy prysznicowej wynosi 90 cm, należy zakupić odpływ, który ma długość 90 cm. W przypadku zakupu odpływu o długości np. 60 cm należy uzyskać spadek w stronę odpływu na całej powierzchni kafli na podłodze. Powyższa zasada dotyczy zarówno odpływów liniowych jak i ściennych. W takim wypadku odpływ można zamontować bezpośrednio pod baterią prysznicową, po drugiej stronie jak i z boku.

Poszukuję odpływu ściennego, który wymaga jak najpłytszego otworu w ścianie. Mogą mi Państwo jakiś polecić?

Odpływy z linii WALL SLIM marki CED’OR wymagają osadzenia w ścianie o głębokości 49 mm. Jest on znacznie płytszy niż odpływy konkurencyjnych marek.


Mamy nadzieję, że rozwialiśmy wszelkie wątpliwości. Potrzebujesz porady lub odpływu na wymiar?

ZADZWOŃ: +48 94 721 38 96

NAPISZ: info@sklep-cedor