You've successfully subscribed to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Great! Next, complete checkout for full access to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Success! Your billing info is updated.
Billing info update failed.
Gdzie, oprócz łazienki, można zamontować odpływ liniowy?

Gdzie, oprócz łazienki, można zamontować odpływ liniowy?

CED'OR ⭐️

Pytanie wydaje się dość nieoczywiste, ale... czy kiedykolwiek ktoś z Was zastanawiał się, gdzie oprócz naszej własnej, osobistej łazienki można zamontować odpływ liniowy? Otóż, odpływ liniowy przyda się w wielu miejscach, a jeśli chcecie dowiedzieć się, w jakich dokładnie, zapraszamy do czytania!

Garaż, proszę Państwa, garaż!

PS: To prawda! Niespodziewanie dużo osób decyduje się na instalacje odpływu liniowego w garażu, choć w Polsce nie jest to zbyt popularne rozwiązanie. Dlaczego więc ludzie decydują się umieścić odpływ w tak nietypowym miejscu? Cóż, jeśli zależy Ci na nieskazitelnej czystości Twojego samochodu, odpływ liniowy umieszczony w garażu będzie doskonale odprowadzał wodę po umyciu auta. Odpływ liniowy będzie doskonale sprawdzał się w garażu, w którym to dużo się dzieje - wszelkie renowacje, remonty, reparacje. Tam gdzie niezbędna (albo chociaż ułatwiająca życie) jest woda, tam odpływ liniowy jest doskonałym rozwiązaniem.

Domy opieki

W domach opieki przebywają ludzie starsi i schorowani. Niezależnie od stanu zdrowia, każdy ma prawo do prywatności, zwłaszcza w łazience. Instalując w domu opieki odwodnienie liniowe, ścienne czy punktowe, pozwalamy osobom schorowanym na większą autonomie. Tutaj nie ma mowy o niebezpiecznym wchodzeniu do wanny czy możliwym poślizgnięciu się podczas wchodzenia do brodzika. Tu nie ma niebezpiecznych elementów, dlatego w kabinie typu walk-in można zażyć bezpiecznej, samodzielnej kąpieli, nawet w przypadku poruszania się na wózku czy przy pomocy tzw. balkoników. Tu już chyba nic nie trzeba dodawać. To możliwie najbardziej bezpieczne rozwiązanie kąpielowe dla osób starszych, które pomaga im zachować samodzielność. Przy takiej kabinie warto zainwestować w dodatkowe środki bezpieczeństwa, takie jak maty antypoślizgowe czy rury do trzymania się.

Baseny, publiczne prysznice

Nowoczesne uwodnienia wpuszczane w podłogę czy ścianę zajmują znacznie mniej  miejsca, można postawić ich wiele obok siebie, a żeby osoby kąpiące się mogły zachować prywatność - wystarczy pomiędzy odpływami postawić ściankę, a wejście zakryć zasłoną prysznicową i już mamy prywatne prysznice! To rozwiązanie króluje na basenach a także w publicznych prysznicach. Nic w tym dziwnego - prysznice bez brodzika można szybko zdezynfekować, łatwo się je sprząta i są zdecydowanie bardziej praktyczne niż klasyczne prysznice.

Ogród!

W ogrodzie najlepiej sprawdzi się odpływ liniowy. Kiedy inwestować w odpływ w ogrodzie? Kiedy mamy dużo roślin do podlania, kiedy wyłożyliśmy podłogę materiałem, który wymaga szczególnej troski i częstego czyszczenia, a także wtedy, kiedy nie mamy garażu, a chcemy samodzielnie czyścić auto.

W miejscach publicznych, w których znajdują się fontanny

Woda gdzieś musi znaleźć ujście, czyż nie? Miejscy architekci, decydując się na umieszczenie interaktywnych fontann wodnych często stawiają na zainstalowanie przy nich odpływów, najczęściej są to odpływy punktowe. Dzięki temu, fontanna niezmiennie cieszy oko a ulice wokół nie są zalane. Wilk syty i owca cała!