You've successfully subscribed to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Great! Next, complete checkout for full access to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Success! Your billing info is updated.
Billing info update failed.
Nienachalna elegancja - łazienka w stylu paryskim

Nienachalna elegancja - łazienka w stylu paryskim

CED'OR ⭐️

Viva la Paris! Nienachalnie eleganckie, niesamowicie stylowe, nawiązujące do dawnych epok wnętrze. Łazienka, ale wyglądająca jak pokój kąpielowy. Francuzi jak nikt inny cenią sobie wyczucie stylu i komfort użytkowania - jeśli to dla Was ważne wyznaczniki przy urządzaniu łazienki, zapraszamy do lektury!

Rokoko, barok, empire

Francja to kraj o bardzo bogatej historii, również architektonicznej. Rokoko, barok i styl empire mają korzenie właśnie we Francji. Styl paryski to połączenie wymienionych stylów z nowoczesnym sznytem. Wszak, nie jest to łatwe zadanie, bo wszystko, jak to u Francuzów, musi być perfekcyjnie wyważone, aby tworzyć zgodną całość. Nie trzeba studiować historii Francji, żeby zafundować sobie paryską łazienkę, ale warto zasięgnąć inspiracji w podręcznikach o historii architektury, to z pewnością ułatwi aranżację i sprawi, że stanie się unikatowa.

Klasyczne elementy

Paryskie łazienki są duże i przestrzenne. Charakterystyczne są tu duże okna, wanny, sztukaterie na ścianach i sufitach, wysokie cokoły, klasyczne toalety, wanny na ozdobnych, mosiężnych nogach i minimalna ilość mebli. W stylu francuskim niemalże wszystko jest na wysoki połysk - elementy armatury takie jak wanna, toaleta, umywalka czy kran błyszczą się niczym...diamenty. A skoro już o diamentach mowa, warto wspomnieć o żyrandolach. W stylu paryskim są one bardzo ozdobne, często wykorzystuje się lampy przyozdobione kamieniami przypominającymi diamenty. Nadają one luksusowego, szykownego charakteru łazience, podobnie jak krany, które są w staromodnym, klasycznym stylu, z tak zwanymi, kurkami. Z pozoru mało istotne detale mają największy wpływ na ostateczny wygląd i stylistykę pomieszczenia, również w stylu paryskim.

Meble...a raczej ich brak

W paryskiej łazience na próżno szukać zabudowanych, praktycznych szafek łazienkowych, w których możemy schować cały arsenał kosmetyków czy sprzętów elektronicznych. W paryskiej łazience minimum to maksimum. Mały, nierzucający się w oczy regał służący raczej jako ozdoba aniżeli praktyczny mebel, ewentualnie niski, ozdobny regał z zabudowanymi półkami  albo staromodna komoda- to tyle w kwestii mebli w stylu paryskim. Dzięki temu, paryska łazienka przypomina salon, pokój wypoczynkowy, a nie łazienkę.

Typowym dodatkiem w aranżacji w stylu francuskim są wazony, tace, czy obrazy, rzeźby, dekoracyjne pudła i szkatułki - doskonałe rozwiązanie dla każdej fanki (i fana) biżuterii.

Lustro jest bardzo istotnym elementem aranżacji francuskiej łazienki. Ma być bardzo ozdobne, bardzo bogate. Pozłacane, posrebrzane albo bielone, w zależności od przyjętej przez nas koncepcji aranżacyjnej.

Postaw na kolor

Francuzi cenią sobie neutralne kolory Ziemi - beże, brązy, ciepłe odcienie bieli, co odzwierciedla się w aranżacji wnętrz. Podobna sytuacja spotkała łazienki. Przez wiele lat były one stonowane, ale ciepłe i przytulne. Fani paryskiej aranżacji wnętrz  z całego świata postanowili nieco zmodyfikować paryską aranżację, nadając jej nieco kolorów. Mocnych, intensywnych kolorów. Klasyczny niebieski, butelkowa zieleń czy purpura wkradły się do aranżacji łazienek na paryską modłę, nadając jej nowoczesności i...życia. Oczywiście, konwencja pozostała taka jak była - sztukateria, deski na podłogach, cokoły, ale na ścianach postawiono na mocny kolor. Efekt? Paryski szyk ze współczesnym twistem. Przeczuwamy, że w najbliższym czasie będzie to jedna z najmodniejszych aranżacji łazienek.