You've successfully subscribed to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Great! Next, complete checkout for full access to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Success! Your billing info is updated.
Billing info update failed.
NIEbanalne łazienki - jak zaprojektować oryginalne, wyróżniające się pomieszczenie?

NIEbanalne łazienki - jak zaprojektować oryginalne, wyróżniające się pomieszczenie?

CED'OR ⭐️

Przecięta polska łazienka jest niewielkim pomieszczeniem, w którym zazwyczaj toaleta znajduje się w tym samym pomieszczeniu co wanna czy prysznic. Nie ma w niej dużo miejsca, więc liczy się możliwie największa ilość miejsca do przechowywania. Jest cała w kafelkach, w jasnych kolorach, od góry do dołu. Podstawowe wyposażenie łazienki zajmuje na tyle dużo miejsca, że dodatki, które mogą nadać pomieszczeniu całkowicie inny klimat często są pomijane. Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Pełni funkcję higieniczną, relaksacyjną i organizacyjną, dlatego też powinna być praktyczna i miła dla oka. Na szczęście, coraz więcej osób zaczyna traktować aranżacje łazienki poważniej, chcąc mieć u siebie w domu niebanalne pomieszczenie w którym można naprawdę wypocząć po ciężkim dniu. Podpowiadamy, jak zaaranżować niebanalną, oryginalną łazienkę.

Eklektyzm

Niezależnie od stylu aranżacji wnętrz który najbardziej Ci odpowiada, odważ się wyjść poza utarte schematy i projektując łazienkę, zestawiaj ze sobą różne wzory, kolory i faktury. W internecie jest mnóstwo stron z inspiracjami łazienkowymi, zainspiruj się i Ty! Zapisuj wszystkie projekty, które Ci się podobają, a kiedy już znajdziesz swoje typy aranżacji, miksuj, twórz, zestawiaj różne style ze sobą, żeby wiedzieć, co najbardziej Ci się podoba. Nie ograniczaj się do jednej estetyki,  zbierz możliwie największą liczbę projektów, dzięki temu będziesz miał szerszy ogląd na możliwości jakie daje projektowanie. Najbardziej oryginalne łazienki cechuje eklektyzm, czyli wspomnianą mieszankę różnych stylów, z pozoru do siebie niepasujących. Drewno opanowało aranżacje łazienek, a teoretycznie, nie jest to materiał który jest przeznaczony do łazienek. Ba! W ostatnim roku najpopularniejszym  trendem jest połączenie marmuru i drewna - dwóch kompletnie innych materiałów, o innych strukturach i fakturach, które teoretycznie, nie powinny do siebie w ogóle pasować. Kto by pomyślał, że to zestawienie będzie tak dobrze się razem prezentować? Właśnie dlatego przy projektowaniu wnętrz trzeba zdać się na kreatywność i poddać się procesowi twórczemu. Może to właśnie Ty stworzysz nowy trend?

Postaw na kolor

Łazienki całe w bieli są ładne, praktyczne i ponadczasowe, i niestety, bardzo popularne, więc decydując się na łazienkę całą w bieli ciężko będzie o niepowtarzalność, chyba że...dodasz w niej soczystego koloru, na przykład, na jednej ze ścian. To z pewnością nie jest banalne rozwiązanie. W nadchodzącym roku, wśród kolorów, królować będzie intensywny szmaragd, klasyczny niebieski, neutralne szarości wpadające w zieleń i pastelowy róż. Nietypowym rozwiązaniem jest wykorzystanie tapety w łazience. Obecnie dostępne są tapety, które wytrzymują warunki, które panują w łazience. Mnogość ich wzorów i kolorów zachwyca!

Kształty i wzory

Klasyczne mozaiki, arabeski, flabellumy, heksagony coraz śmielej pokazują się w nietypowych aranżacjach łazienek. Zastosowanie takiego rozwiązania jest niezwykle czasochłonne i wymaga zatrudnienia specjalisty, ale prezentuje się nadzwyczaj efektownie przez lata. Kształty są bardzo istotne przy projektowaniu każdego pomieszczenia. Oczywiście, można postawić na harmonię i powtarzalność form i kolorów, ale można iść o krok dalej i bawić się konwencją kształtu. Wanna może być wolno stojąca, opływowa, zaś umywalka może być kanciasta i prostokątna. Lustra wcale nie muszą być okrągłe, czy prostokątne, mogą mieć dowolny, fantazyjny kształt,  mogą stanowić oryginalną ozdobę, zmieniającą całkowicie charakter pomieszczenia.

Strefa kąpielowa inna niż wszystkie

Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem dużej łazienki i chcesz mieć w niej wannę, możesz pokusić się na pokój kąpielowy! Pokój kąpielowy to strefa spa w Twoim domu. Wolno stojąca wanna wcale nie musi stać przy ścianie, równie dobrze prezentuje się na środku pomieszczenia. W pokoju kąpielowym to właśnie wanna jest najważniejsza, to serce całego pomieszczenia. Jeżeli jesteś posiadaczem małej łazienki w bloku i dla Ciebie mamy niebanalne rozwiązanie! Mianowicie, prysznic bez brodzika. W zależności od preferencji, możemy umieścić go tak, że będzie całkowicie wtapiał się w pomieszczenie, co sprawi, że łazienka wyda się większa i bardziej przestronna, albo, można postawić efektywną szklaną ściankę, na przykład  z obramowaniem, dzięki czemu wyraźnie zaznaczymy strefę kąpielową w łazience. Rozwiązań jest mnóstwo. Zbieraj inspiracje, miksuj ze ze sobą, sprawdzaj co Ci się podoba i...baw się dobrze!