Zapisałeś się do subskrypcji Łazienki bez brodzika i nie tylko
Świetnie! Dokończ logowanie aby uzyskać dostęp do: Łazienki bez brodzika i nie tylko
Witamy spowrotem! Pomyślnie się zalogowałeś.
Sukces! Twoje konto jest w pełni aktywowane, masz teraz dostęp do wszystkich treści.
Sukces! Twoje informacje rozliczeniowe zostały zaktualizowane.
Aktualizacja informacji rozliczeniowych nie powiodła się.
MUST HAVE: dekoracyjne grzejniki!

MUST HAVE: dekoracyjne grzejniki!

CED'OR ⭐️

Grzejnik łazienkowy to jeden z tych elementów wyposażenia łazienki na który zwraca się szczególną uwagę. Grzejniki zwykle są zamontowane w takich miejscach, że nie da się ich nie zauważyć. Potrafią równie dobrze burzyć wygląd łazienki jak i go uatrakcyjnić. Dziś skupimy się na grzejnikach, które same w sobie stanowią niezwykłą ozdobę, ba, niektóre można rozpatrywać w kategorii funkcjonalnych...rzeźb!

Najpierw obowiązki, potem przyjemności

Czyli słów kilka o tym, jak wybrać grzejnik, bo to sprawa skomplikowana i wymaga dłuższego namysłu. Podstawową rolą grzejnika jest nic innego, jak ogrzewanie łazienki. W łazience panuje wilgoć, zdecydowana większość łazienek wyłożona jest zimnymi kaflami - w łazience jest po prostu zimniej niż w reszcie pomieszczeń. Temperatura, jaka powinna panować w łazience to 24 stopnie Celsjusza, podczas gdy w reszcie domu temperatura powinna być niższa o całe 4 stopnie. Przy wybieraniu grzejnika do łazienki powinniśmy kierować się jego wielkością. Im większą mamy łazienkę, tym mocniejsze powinno być grzanie, a co za tym idzie, tym większy powinien być grzejnik. W przypadku bardzo dużych łazienek, warto je rozważyć instalację dodatkowego ogrzewania podłogowego i wydajnego cieplnie grzejnika. Jeśli jesteście posiadaczami małych, ale zimnych łazienek (np. macie okno w łazience albo łazienka umiejscowiona jest w nietypowym miejscu, które trudno ogrzać) warto zdecydować się na grzejnik o możliwie największej mocy cieplnej. Dla małych łazienek bez okien zapotrzebowanie cieplne wynosi ok. 100 -120 W/m2, a dla łazienek z oknem wartość ta oscyluje pomiędzy 130 a 150 w/m2.

Pięknie i funkcjonalnie

Wiemy już, że w łazience powinno być ciepło. A najlepiej, żeby było ciepło, przyjemnie, funkcjonalnie i stylowo. Dlatego przechodzimy do konkretów - czas na zapoznanie Was z grzejnikami. Ale nie będą to zwykłe grzejniki. To będą grzejniki, które robią natychmiastowy efekt WOW! Nie przedłużając…

Leroy Merlin - grzejnik dekoracyjny 

Efektowny grzejnik w kształcie modnych heksagonów - dostępny w kilku kolorach. Funkcjonalny, można na nim zawiesić sporo świeżego prania. Moc grzewcza wynosi  279 W. Najlepiej ogrzeje małe i bardzo małe łazienki. W przypadku przestronnych łazienek warto zdecydować się na dodatkowe ogrzewanie, np. podłogowe.

Grzejniki Jaga - Vertiga (od lewej DUNES, KIREI i PRIMO)

Niezwykle stylowe grzejniki marki Jaga. Pasują do wysublimowanych, eleganckich łazienek w tylu industrialnym, butikowym czy glamour. Grzejniki są przeznaczone do najniższych temperatur zasilania, pomp cieplnych i pieców kondensacyjnych. Grzejniki są lekkie, łatwo przewodzą ciepło, przez co są energooszczędne. Grzejniki Vertiga, posiadają wydajności cieplne w zakresie od 1315 do 5600 Watów.

Grzejnik AFRO NEW INSTAL-PROJEKT

W końcu trochę koloru! Duży, doskonały w swej prostocie grzejnik od New Instal- Projekt odnajdzie się w odważnie zaaranżowanej łazience. Dzięki intensywnemu kolorowi może stać się prawdziwą ozdobą łazienki. Nadaje się do łazienek o  małych i średnich wymiarach. Jest dostępny w wielu kolorach. Grzejnik produkowany jest przez polskiego producenta, z 40-letnim doświadczeniem.  

Termal - Świetlik GK-O

Surowy, ale i elegancki. Przywodzi na myśl styl art deco, ale równie dobrze odnajdzie się w łazience zaaranżowanej w stylu loftowym czy eklektycznym. Do jego instalacji niezbędne jest podłączenie go do sieci centralnego ogrzewania. Jego moc grzewcza wynosi od 80 do 100 W/m2.