You've successfully subscribed to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Great! Next, complete checkout for full access to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Success! Your billing info is updated.
Billing info update failed.
MUST HAVE: dekoracyjne grzejniki!

MUST HAVE: dekoracyjne grzejniki!

CED'OR ⭐️

Grzejnik łazienkowy to jeden z tych elementów wyposażenia łazienki na który zwraca się szczególną uwagę. Grzejniki zwykle są zamontowane w takich miejscach, że nie da się ich nie zauważyć. Potrafią równie dobrze burzyć wygląd łazienki jak i go uatrakcyjnić. Dziś skupimy się na grzejnikach, które same w sobie stanowią niezwykłą ozdobę, ba, niektóre można rozpatrywać w kategorii funkcjonalnych...rzeźb!

Najpierw obowiązki, potem przyjemności

Czyli słów kilka o tym, jak wybrać grzejnik, bo to sprawa skomplikowana i wymaga dłuższego namysłu. Podstawową rolą grzejnika jest nic innego, jak ogrzewanie łazienki. W łazience panuje wilgoć, zdecydowana większość łazienek wyłożona jest zimnymi kaflami - w łazience jest po prostu zimniej niż w reszcie pomieszczeń. Temperatura, jaka powinna panować w łazience to 24 stopnie Celsjusza, podczas gdy w reszcie domu temperatura powinna być niższa o całe 4 stopnie. Przy wybieraniu grzejnika do łazienki powinniśmy kierować się jego wielkością. Im większą mamy łazienkę, tym mocniejsze powinno być grzanie, a co za tym idzie, tym większy powinien być grzejnik. W przypadku bardzo dużych łazienek, warto je rozważyć instalację dodatkowego ogrzewania podłogowego i wydajnego cieplnie grzejnika. Jeśli jesteście posiadaczami małych, ale zimnych łazienek (np. macie okno w łazience albo łazienka umiejscowiona jest w nietypowym miejscu, które trudno ogrzać) warto zdecydować się na grzejnik o możliwie największej mocy cieplnej. Dla małych łazienek bez okien zapotrzebowanie cieplne wynosi ok. 100 -120 W/m2, a dla łazienek z oknem wartość ta oscyluje pomiędzy 130 a 150 w/m2.

Pięknie i funkcjonalnie

Wiemy już, że w łazience powinno być ciepło. A najlepiej, żeby było ciepło, przyjemnie, funkcjonalnie i stylowo. Dlatego przechodzimy do konkretów - czas na zapoznanie Was z grzejnikami. Ale nie będą to zwykłe grzejniki. To będą grzejniki, które robią natychmiastowy efekt WOW! Nie przedłużając…

Leroy Merlin - grzejnik dekoracyjny 

Efektowny grzejnik w kształcie modnych heksagonów - dostępny w kilku kolorach. Funkcjonalny, można na nim zawiesić sporo świeżego prania. Moc grzewcza wynosi  279 W. Najlepiej ogrzeje małe i bardzo małe łazienki. W przypadku przestronnych łazienek warto zdecydować się na dodatkowe ogrzewanie, np. podłogowe.

Grzejniki Jaga - Vertiga (od lewej DUNES, KIREI i PRIMO)

Niezwykle stylowe grzejniki marki Jaga. Pasują do wysublimowanych, eleganckich łazienek w tylu industrialnym, butikowym czy glamour. Grzejniki są przeznaczone do najniższych temperatur zasilania, pomp cieplnych i pieców kondensacyjnych. Grzejniki są lekkie, łatwo przewodzą ciepło, przez co są energooszczędne. Grzejniki Vertiga, posiadają wydajności cieplne w zakresie od 1315 do 5600 Watów.

Grzejnik AFRO NEW INSTAL-PROJEKT

W końcu trochę koloru! Duży, doskonały w swej prostocie grzejnik od New Instal- Projekt odnajdzie się w odważnie zaaranżowanej łazience. Dzięki intensywnemu kolorowi może stać się prawdziwą ozdobą łazienki. Nadaje się do łazienek o  małych i średnich wymiarach. Jest dostępny w wielu kolorach. Grzejnik produkowany jest przez polskiego producenta, z 40-letnim doświadczeniem.  

Termal - Świetlik GK-O

Surowy, ale i elegancki. Przywodzi na myśl styl art deco, ale równie dobrze odnajdzie się w łazience zaaranżowanej w stylu loftowym czy eklektycznym. Do jego instalacji niezbędne jest podłączenie go do sieci centralnego ogrzewania. Jego moc grzewcza wynosi od 80 do 100 W/m2.