You've successfully subscribed to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Great! Next, complete checkout for full access to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Success! Your billing info is updated.
Billing info update failed.
Mozaiki, heksagony czy płytki - co wybrać?

Mozaiki, heksagony czy płytki - co wybrać?

CED'OR ⭐️

Wzornictwo z roku na rok coraz bardziej zaskakuje. Może wydawać się, że wykreowano już każdy możliwy wzór, jednak raz na jakiś czas pojawia się nowy, który szturmem podbija świat designu i architektury wnętrz. Podobnie jest w przypadku łazienek. Kafle, heksagony, mozaiki (teraz już nawet brokatowe mozaiki) czy arabeski - każdy z tych materiałów jest inny i wprowadza zupełnie inną atmosferę w łazience, mimo to, ciężko zdecydować się na jeden konkretny wzór, gdyż każdy z nich jest na swój sposób wyjątkowy. A wszyscy chcemy mieć wyjątkową łazienkę, czyż nie? No więc, z czym się to je?

Przykład wykorzystania płytek w kształcie heksagonu w łazience

Szał na sześć kątów

Około trzy lata temu wybuchł prawdziwy szał na płytki w kształcie heksagonu. Po latach królowania w łazienkach zwykłych, prostokątnych płytek, ewentualnie łazienek z mozaiką na jednej ze ścian, heksagon był powiewem świeżości w aranżacjach łazienek. Coś innego, coś nowego, nietypowego, ale zachowanego w tradycyjnej konwencji - oto heksagonalne płytki. Wybór wzorów, kolorów i wykończeń jest ogromny. Klasyczne, gładkie heksagony, matowe, satynowe, chropowate, a nawet wzorzyste. Jest w czym wybierać! Oprócz nietypowego kształtu, miłośnicy dobrego designu docenili jeszcze jedną, istotną rzecz - heksagony pięknie łączą się z płytkami podłogowymi, przez co można w niezwykle stylowy sposób wydzielić sekcje w pomieszczeniach, nie tylko w łazience. Najlepiej jednak prezentują się na dużych, wolnych powierzchniach - warto wziąć to pod uwagę przed wyborem rodzaju kafli.

M jak mozaika!

Motyw mozaiki jest znany od setek lat. Stanowi artystyczną alternatywę dla zwykłych kafli. Mozaiki mogą być wykonane z drobnej ceramiki, szkła, zdarzają się również mozaiki wykonane z metalu. Mogą stanowić dekorację ściany,  pojawiać się punktowo w pomieszczeniu, a nawet wypełniać wszystkie ściany i całą podłogę. Możliwości są nieskończone. Mimo, że w aranżacji wnętrz pojawia się regularnie już od kilku, a nawet kilkunastu lat, wciąż ma wiele entuzjastów. Mozaika nie musi tylko chronić ściany przed wodą i wilgocią, z mozaiki można utworzyć dowolne wzory w dowolnych kolorach i fakturach, a nawet skomponować małe dzieło sztuki. Jedynym minusem jest skomplikowany proces kładzenia mozaiki na ściany - polecamy skorzystać z usług sprawdzonego fachowca. Mozaiki wyglądają dobrze zarówno w małych, jak i dużych łazienkach.

Płytka przez wielkie P

Klasyczne płytki to klasyka - są zapisane w naszym archetypie łazienki, dlatego też zawsze wyglądają dobrze i dodatkowo, są łatwe to wyłożenia. Przy płytkach można naprawdę poszaleć, tym bardziej, że duże kafle potrafią stworzyć bardzo luksusowy klimat, imitując drogie materiały, takie jak kamień czy marmur. Duże płyty kaflowe powiększają optycznie pomieszczenie, dlatego też polecamy to rozwiązanie właścicielom małych łazienek. Płytki będą stanowić  nienachalne tło dla wyposażenia w łazience, docenią je fani minimalizmu i harmonii w pomieszczeniu.