You've successfully subscribed to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Great! Next, complete checkout for full access to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Success! Your billing info is updated.
Billing info update failed.
Łazienka rodem z luksusowego hotelu

Łazienka rodem z luksusowego hotelu

CED'OR ⭐️

Łazienki w dobrych hotelach są albo elegancko minimalistyczne (patrz hotele PURO) albo wręcz pełne przepychu i szyku, jak w znanych, butikowych hotelach. Niezależnie od gustu, łazienki w hotelach to żywy katalog inspiracji! Dzisiaj na tapet bierzemy łazienki w stylu hotelowym. Zapraszamy do inspirującej lektury!

Kilka ZŁOTYCH zasad

Nie da się ukryć, że złote wstawki i złote dodatki nadają łazience luksusowego charakteru. One wybijają się nawet w najprostszej, białej czy czarnej oprawie. Przyciągają wzrok, ozdabiają, nadają szyku. Złoto nie musi być wszędzie, warto, żeby regularnie przewijało się w łazience. Wystarczą złote krany, złote zawieszki na ręczniki, złote baterie. Złota nie potrzeba wiele, żeby w łazience zrobiło się, tak jakby, luksusowo.

Dla równowagi - maty

Matowa czerń to często przewijający się motyw w hotelowych łazienkach. Najczęściej pojawia się ona w obramowaniach luster, w bateriach, natryskach czy w dodatkach. Matowa czerń to jeden z najgorętszych trendów łazienkowych w 2020 roku. Wygląda dobrze zawsze i wszędzie, niezależnie od obranej stylistyki. Jeśli chcecie postawić na ponadczasowe dodatki, zdecydowanie rekomendujemy wybór armatury łazienkowej w czarnym kolorze. Jednakże, musimy uprzedzić, to rozwiązanie ma jedną wadę. Kamień w łazience to, powiedzmy to sobie, normalka. A kamień na czarnym, w dodatku matowym kranie będzie jeszcze bardziej widoczny, dlatego decydując się na czarną armaturę należy przyłożyć szczególnych starań do sprzątania, zanim sprzęty zaczną straszyć kamieniem. I to dosłownie.

Oszczędność formy, czyli minimalizm

Gładkie kafle, minimum dodatków, maksimum przestrzeni. Nieco drewna, proste, białe tekstylia. Rośliny. Oddech. W ostatnim czasie w wielu hotelach króluje styl minimalistyczny, czyli...prostota. Ma być prosto i pięknie. To łazienka, w której masz odpocząć, połączyć ciało i duszę. Zen. Minimalistyczne łazienki, oprócz aspektu wizualnego są funkcjonalne i niezwykle łatwe do sprzątania, dzięki minimalnej ilości armatury i pozbycia się wszelkich bibelotów. To trick aranżacyjny, który doceni każdy, kto cierpi na “nieodczas”.

Viva la glam

Hotelowe łazienki to nie tylko minimalistyczne, ale i luksusowe pomieszczenia. Hotelowe łazienki często są pochwałą dla stylu glamour. A czymże jest styl glamour? To połączenie retro elementów (zwykle są to meble, kasetony, czy sztukateria) z nowoczesnymi, lśniącymi elementami wyposażenia wnętrz. Styl glamour jest nieoczywisty. Czasem wykończenie pomieszczenia w ogóle nie przypomina stylu retro, a sznytu  glamour nadają mu dodatki - wanna, krany “kurki” czy właśnie antyczne meble. Łazienki w stylu glamour najczęściej znajdują się w hotelach butikowych.  

                         

Wystrój wystrojem, ale funkcjonalność przede wszystkim

Łazienki hotelowe to nie tylko piękne wnętrze, ale przede wszystkim funkcjonalność. W hotelowych łazienkach każdy centymetr pomieszczenia został zaplanowany w taki sposób, aby stało się one funkcjonalne i przestronne, co jest nie lada wyzwaniem, zwłaszcza w łazience. Zauważcie, że pomiędzy toaletą, prysznicem/wanną a umywalką zawsze jest trochę wolnej przestrzeni, dzięki czemu człowiek nie czuje się w niej przytłoczony. Jak już jesteśmy przy tym temacie, przypomnimy Wam od razu złote zasady jakimi należy się kierować przy rozmieszczaniu armatury w łazience:

  • Po wyjściu z wanny potrzebujemy minimum 50 cm wolnego miejsca
  • 30 cm  wolnego miejsca powinno znajdować się między umywalką a ścianą
  • 20 cm wolnego miejsca między WC a ścianą
  • 20 cm wolnego miejsca między WC a umywalką
  • 40 cm wolnego miejsca  między umywalką a brodzikiem
  • 20 cm wolnego miejsca między umywalką a wanną

‌‌

‌‌

‌‌

‌‌