Zapisałeś się do subskrypcji Łazienki bez brodzika i nie tylko
Świetnie! Dokończ logowanie aby uzyskać dostęp do: Łazienki bez brodzika i nie tylko
Witamy spowrotem! Pomyślnie się zalogowałeś.
Sukces! Twoje konto jest w pełni aktywowane, masz teraz dostęp do wszystkich treści.
Sukces! Twoje informacje rozliczeniowe zostały zaktualizowane.
Aktualizacja informacji rozliczeniowych nie powiodła się.
Łazienka rodem z luksusowego hotelu

Łazienka rodem z luksusowego hotelu

CED'OR ⭐️

Łazienki w dobrych hotelach są albo elegancko minimalistyczne (patrz hotele PURO) albo wręcz pełne przepychu i szyku, jak w znanych, butikowych hotelach. Niezależnie od gustu, łazienki w hotelach to żywy katalog inspiracji! Dzisiaj na tapet bierzemy łazienki w stylu hotelowym. Zapraszamy do inspirującej lektury!

Kilka ZŁOTYCH zasad

Nie da się ukryć, że złote wstawki i złote dodatki nadają łazience luksusowego charakteru. One wybijają się nawet w najprostszej, białej czy czarnej oprawie. Przyciągają wzrok, ozdabiają, nadają szyku. Złoto nie musi być wszędzie, warto, żeby regularnie przewijało się w łazience. Wystarczą złote krany, złote zawieszki na ręczniki, złote baterie. Złota nie potrzeba wiele, żeby w łazience zrobiło się, tak jakby, luksusowo.

Dla równowagi - maty

Matowa czerń to często przewijający się motyw w hotelowych łazienkach. Najczęściej pojawia się ona w obramowaniach luster, w bateriach, natryskach czy w dodatkach. Matowa czerń to jeden z najgorętszych trendów łazienkowych w 2020 roku. Wygląda dobrze zawsze i wszędzie, niezależnie od obranej stylistyki. Jeśli chcecie postawić na ponadczasowe dodatki, zdecydowanie rekomendujemy wybór armatury łazienkowej w czarnym kolorze. Jednakże, musimy uprzedzić, to rozwiązanie ma jedną wadę. Kamień w łazience to, powiedzmy to sobie, normalka. A kamień na czarnym, w dodatku matowym kranie będzie jeszcze bardziej widoczny, dlatego decydując się na czarną armaturę należy przyłożyć szczególnych starań do sprzątania, zanim sprzęty zaczną straszyć kamieniem. I to dosłownie.

Oszczędność formy, czyli minimalizm

Gładkie kafle, minimum dodatków, maksimum przestrzeni. Nieco drewna, proste, białe tekstylia. Rośliny. Oddech. W ostatnim czasie w wielu hotelach króluje styl minimalistyczny, czyli...prostota. Ma być prosto i pięknie. To łazienka, w której masz odpocząć, połączyć ciało i duszę. Zen. Minimalistyczne łazienki, oprócz aspektu wizualnego są funkcjonalne i niezwykle łatwe do sprzątania, dzięki minimalnej ilości armatury i pozbycia się wszelkich bibelotów. To trick aranżacyjny, który doceni każdy, kto cierpi na “nieodczas”.

Viva la glam

Hotelowe łazienki to nie tylko minimalistyczne, ale i luksusowe pomieszczenia. Hotelowe łazienki często są pochwałą dla stylu glamour. A czymże jest styl glamour? To połączenie retro elementów (zwykle są to meble, kasetony, czy sztukateria) z nowoczesnymi, lśniącymi elementami wyposażenia wnętrz. Styl glamour jest nieoczywisty. Czasem wykończenie pomieszczenia w ogóle nie przypomina stylu retro, a sznytu  glamour nadają mu dodatki - wanna, krany “kurki” czy właśnie antyczne meble. Łazienki w stylu glamour najczęściej znajdują się w hotelach butikowych.  

                         

Wystrój wystrojem, ale funkcjonalność przede wszystkim

Łazienki hotelowe to nie tylko piękne wnętrze, ale przede wszystkim funkcjonalność. W hotelowych łazienkach każdy centymetr pomieszczenia został zaplanowany w taki sposób, aby stało się one funkcjonalne i przestronne, co jest nie lada wyzwaniem, zwłaszcza w łazience. Zauważcie, że pomiędzy toaletą, prysznicem/wanną a umywalką zawsze jest trochę wolnej przestrzeni, dzięki czemu człowiek nie czuje się w niej przytłoczony. Jak już jesteśmy przy tym temacie, przypomnimy Wam od razu złote zasady jakimi należy się kierować przy rozmieszczaniu armatury w łazience:

  • Po wyjściu z wanny potrzebujemy minimum 50 cm wolnego miejsca
  • 30 cm  wolnego miejsca powinno znajdować się między umywalką a ścianą
  • 20 cm wolnego miejsca między WC a ścianą
  • 20 cm wolnego miejsca między WC a umywalką
  • 40 cm wolnego miejsca  między umywalką a brodzikiem
  • 20 cm wolnego miejsca między umywalką a wanną

‌‌

‌‌

‌‌

‌‌