You've successfully subscribed to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Great! Next, complete checkout for full access to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Success! Your billing info is updated.
Billing info update failed.
Łazienka Jack&Jill, czyli idealne rozwiązanie dla rodzeństwa

Łazienka Jack&Jill, czyli idealne rozwiązanie dla rodzeństwa

CED'OR ⭐️

Rodzeństwo codziennie znajduje setki powodów do tego, aby się posprzeczać. Jednym z nich jest np. dostęp do łazienki. Zazwyczaj zdarza się to wtedy, kiedy zaspani próbują zdążyć do szkoły. Planujesz remont lub jesteś w trakcie budowy? Zastanawiasz się, jak rozwiązać kwestię łazienki dla dzieci, ale nie chcesz budować osobnej dla każdej z sypialni?

Zdecyduj się na łazienkę w typie Jack&Jill!

Łazienka Jack&Jill - skąd nazwa?

W wielu wzmiankach o łazienkach w typie Jack&Jill pojawia się informacja, że sławę zyskały one dzięki serialowi The Brady Bunch. W popularnym sitcomie taką łazienkę dzieliła aż szóstka rodzeństwa. Jednak żadne z nich nie miało na imię Jack ani Jill. Skąd więc ta nazwa? Są to imiona dzieci z kultowych rymowanek, znanych w Anglii od setek lat.

Czym jest łazienka Jack&Jill?

Łazienka Jack&Jill charakteryzuje się tym, że jest położona między dwoma pokojami, najczęściej sypialniami. Każda z nich ma osobne wejście zamykane na klucz. Gdy jedna osoba chce z niej skorzystać, może zamknąć się z obu stron, a dzięki temu zyskać prywatność. Najczęściej w takiej łazience znajdują się dwie umywalki na jednym blacie. Z kolei toaleta, prysznic lub wanna są wspólne. Każde z dzieci ma także swoją szafkę lub inne miejsce na przechowywanie przyborów toaletowych. Jeśli masz wystarczająco miejsca, dobrym pomysłem będzie podzielenie łazienki na dwie strefy. Kąpielowo-toaletową  -zamykaną na zamek oraz pomieszczenie z samymi umywalkami. Dzięki temu jedno z dzieci może się kąpać lub korzystać z toalety w czasie, gdy drugie myje zęby lub czesze włosy.

Jakie zalety ma łazienka Jack&Jill?

Niewątpliwie dużym plusem tego typu łazienki jest to, że każdy ma do niej dostęp w dowolnym momencie. Dziecko nie musi przechodzić przez pokój siostry czy brata, aby się do niej dostać. Co więcej, rodzeństwo może korzystać z niej równocześnie. Dwie umywalki umożliwiają im szykowanie się w tym samym czasie. Koniec z kłótniami, kto pierwszy myje zęby! To na pewno pozwoli im zaoszczędzić sporo czasu rano, podczas przygotowań do wyjścia z domu. Łazienka w stylu Jack&Jill uczy dzieci dzielenia się przestrzenią, ale jednocześnie zapewnia im prywatność.

Jak zaaranżować łazienkę dla rodzeństwa?

Dzieci rosną, jak na drożdżach, dlatego warto to uwzględnić podczas projektowania dla nich łazienki. Jeśli nie chcesz w ciągu kilku lat, być zmuszony do jej gruntownego remontu, zrezygnuj z dziecięcych motywów na ścianach czy kafelkach, z których maluchy szybko wyrosną. Wybieraj raczej barwy neutralne, a kolory przemycaj w dodatkach, którymi możesz ozdobić półki. Modnym i uroczym dodatkiem będą też np. kolorowe plakaty w ramkach, które łatwo wymienisz, gdy się znudzą lub przestaną być adekwatne do wieku.

Pamiętaj także o zamontowaniu dwóch osobnych luster lub jednego dużego nad umywalkami, aby co rano w łazience nie było przepychanek. Nie zapomnij także o podwójnych wieszakach na ręczniki oraz koszach lub innych pojemnikach do przechowywania.