You've successfully subscribed to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Great! Next, complete checkout for full access to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Success! Your billing info is updated.
Billing info update failed.
Łazienka dla dwojga - jak ją zaaranżować?

Łazienka dla dwojga - jak ją zaaranżować?

CED'OR ⭐️

Dla wielu ludzi łazienka jest ich oazą spokoju i odskocznią od codziennych problemów. Gorące kąpiele rozluźniają mięśnie i pozwalają się relaksować. To właśnie podczas nich do głowy przychodzi wiele ciekawych pomysłów. Jak donoszą badania przeciętny człowiek w łazience spędza codziennie minimum 22 minuty, co daje prawie 450 dni w przeciągu całego życia.

Źródło: pinterest

Łazienka jest bardzo istotnym elementem codzienności każdego z nas, dlatego ważne jest, aby każdy z jej użytkowników czuł się w niej komfortowo i bezpiecznie.
O ile aranżacja łazienki dla jednej osoby nie powinna stanowić większego problemu, tak wraz ze wzrostem ilości jej użytkowników komplikacje rosną.

Przede wszystkim należy ustalić jakie oczekiwania i preferencje posiadają przyszli użytkownicy łazienki oraz zweryfikować je z rzeczywistością. Najważniejszym celem podczas jej aranżowania powinna być funkcjonalność.

Must have w łazience dla dwojga

Przy tworzeniu aranżacji łazienki dla dwojga, warto pomyśleć o dwóch umywalkach i szerokim lustrze. Dzięki temu ominiecie codzienne kłótnie o to, kto pierwszy korzysta z łazienki, a poranne przygotowania przed wyjściem do pracy/szkoły będą znacznie krótsze. Przestrzeń zajętą przez umywalki warto wykorzystać w 100% i pod nimi zamontować szafki, w których każdy z
użytkowników będzie mógł przechowywać swoje rzeczy prywatne.

Źródło: pinterest

Przy projektowaniu wspólnej łazienki należy odnaleźć złoty środek, pomiędzy gustem i preferencjami obu stron. Wybrane kolory kafli jak i dodatków powinny współgrać z oczekiwaniami wszystkich użytkowników. Niezależnie od gustu osób należy pamiętać, że istotnym punktem w wystroju łazienki jest dobre oświetlenie. Zalecane są specjalne lampy nad lustrem, które są przydatne podczas makijażu czy golenia się.

Źródło: pinterest

Wanna czy prysznic, oto jest pytanie

Zadecydować należy również o idealnej formie zażywania kąpieli, spór pomiędzy
zwolennikami wanny i zwolennikami prysznica wciąż trwa. Jeśli przestrzeń, którą możecie zagospodarować jest dosyć mała, wówczas warto postawić na prysznic. Świetnie sprawdzi się on w domach, gdzie tempo życia jest dosyć szybkie. Jeśli natomiast Wasza przyszła łazienka posiada duży metraż, warto pomyśleć o zamontowaniu zarówno wanny jak i prysznica. Wanna pozwala na długie, relaksujące oraz romantyczne kąpiele, a prysznic staje się przydatny szczególnie rano. Jeśli macie wystarczający budżet, możecie pomyśleć o wannie z hydromasażem, co zwiększy Wasze doznania podczas kąpieli.

Źródło: pinterest

W przypadku, gdy partnerom ciężko jest zdecydować się na jedną formę zażywania kąpieli, a przestrzeń nie pozwala na obie, warto pomyśleć o wannie z
zabudową i deszczownicą. Dzięki temu będziecie mogli korzystać z szybkich pryszniców oraz długich kąpieli. Czy to nie brzmi jak opcja idealna?
Aby korzystanie z łazienki było jeszcze bardziej komfortowe, a metraż mocno nas nie ogranicza, warto pomyśleć o wydzieleniu dwóch stref - strefy relaksu oraz codziennej pielęgnacji.
Dzięki temu, oboje partnerów będzie mogło korzystać z łazienki, zachowując jednocześnie intymność.

Nie wszystko złoto co się świeci

Jeśli partnerom ciężko jest wybrać styl aranżacji, warto postawić na odwieczne klasyki.
Stonowane kolory kafli, bez licznych zdobień oraz proste meble. Łazienkę remontujemy na lata, więc dobrze mieć pewność, że za rok lub dwa nadal będzie nam się podobać. Pamiętajmy, że wygląd wnętrza można odświeżyć dzięki wymianie dodatków. Kolorowe dywaniki, obrazki czy pojemniki na
szczoteczki, mogą tchnąć w łazienkę nowe życie.