You've successfully subscribed to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Great! Next, complete checkout for full access to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Success! Your billing info is updated.
Billing info update failed.
Które kwiaty wybrać do łazienki?

Które kwiaty wybrać do łazienki?

CED'OR ⭐️

Poznaj pięć rekomendacji cieniolubnych i wytrzymałych roślin!
Uprawa kwiatów w łazience bywa prawdziwym wyzwaniem. Większość łazienek w naszych domach przecież jest odcięta od światła słonecznego i ma dosyć niewielkie rozmiary. Duża wilgotność i wysoka temperatura zawężają nam wybór roślin. Poznaj rośliny, które nie boją się ciemności oraz sposoby na ich pielęgnacje. Zaczynamy!

Dracena rodem z Madagaskaru

Tak, właśnie stamtąd pochodzi Dracena. W doniczce może urosnąć maksymalnie do pięciu metrów. Odcięta od światła rośnie wolniej. Wypuszcza z siebie lancetowate liście o pięknym ubarwieniu. Nie wymaga zbyt dużo uwagi.

Anturium

Anturium naturalnie występuje w tropikalnym klimacie równikowym, ale bez problemu odnajdzie się w doniczce w twojej łazience. Jej sercowate liście i kwiatostany nadadzą charakteru twojemu pomieszczeniu.

Skrzydłokwiat

Skrzydłokwiat przybył do nas z lasów tropikalnych Ameryki Środkowej i podbił nasze serca. Może kwitnąć nawet przez cały rok! W tym czasie wypuszcza delikatnie pachnące kwiaty kształtem przypominające skrzydła — stąd jego nazwa. Nie potrzebuje zbyt wiele do szczęścia.

Paproć

Paproć, a szczególnie odmiana nefropolis zdobyła nasze serca wiele lat temu, w niektórych domach nadal króluje w dziennych pomieszczeniach, ale będzie też świetnym wyborem do łazienki. Ma długie, falowane, lekko uniesione do góry liście, które opadają na dół. Paprotki uwielbiają wilgoć.

Zielistka

Nasze zestawienie zamyka Zielistka. Roślina do zadań specjalnych — oczyszcza powietrze z toksyn np. metali ciężkich czy dwutlenku węgla. Potrzebuje wilgoci i lubi jasne miejsca ze światłem rozproszonym.

Postaw na zieleń w twojej łazience, ale zrób to z głową — zieleń uspokaja. Wybierz takie rośliny, z które nie przysporzą Ci zbyt wiele codziennego problemu.