You've successfully subscribed to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Great! Next, complete checkout for full access to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Success! Your billing info is updated.
Billing info update failed.
Jeszcze w zielone gramy - łazienka w zgodzie z naturą

Jeszcze w zielone gramy - łazienka w zgodzie z naturą

CED'OR ⭐️

Ach, ta zieleń! Uspokaja, wprowadza w stan harmonii, relaksuje a jednocześnie dodaje nam energii do działania. Zielony to kolor najczęściej występujący w przyrodzie, barwy nadaje chlorofil występujący w roślinach, właśnie dlatego ten kolor jest najczęściej wykorzystywany do identyfikacji wizualnych organizacji czy przedsiębiorstw związanych z ekologią, ochroną środowiska czy recyklingiem. Co więc ma wspólnego z aranżacją łazienek?

Zew natury

Duża część społeczeństwa większość dnia spędza w pomieszczeniach - pracy, domu czy sklepie. Tęsknimy za możliwością spędzania czasu na świeżym powietrzu, potrzeba bliskości natury przeniosła się na aranżacje wnętrz. W czasach, gdy mały wypad za miasto trzeba skrupulatnie zaplanować, warto mieć swój własny kącik inspirowany naturą w mieszkaniu. Łazienka jest do tego miejscem idealnym- to właśnie ona dla wielu jest oazą spokoju a gorące kąpiele przynoszą ulgę po męczącym dniu. W sieci można znaleźć wiele inspiracji i pomysłów na to jak łazienkę przetransformować w mini kawałek lasu lub dżungli.

Jeszcze w zielone gramy

Aby zaprojektować łazienkę inspirowaną naturą możemy zdecydować się na zieleń na ścianach, podłogach, organiczne materiały, rozproszone, ciepłe oświetlenie imitujące naturalne światło słoneczne, dodatki z motywem roślinny lub żywe rośliny. Jednak decydując się na żywą roślinność w łazience, należy pamiętać, że nie wszystkie w niej przeżyją. Artykuł o uprawie roślin w łazience znajdziecie na naszym blogu.
Materiałem, który idealnie wpasowuje się w trend inspirowania naturą jest drewno. Dodaje ciepła wnętrzom i subtelnie komponuje się z zielonymi, roślinnymi motywami, idealnie je dopełniając. Jeśli boisz się zdecydować na drewnianą podłogę, warto pomyśleć o drewnianych lub bambusowych dodatkach, których wybór stale się powiększa.

Zielony… z czym to jeść?

Kolor zielony jest podatny na wiele kolorystycznych połączeń. W wielu projektach można zobaczyć go w zestawieniu z klasyczną bielą. Pomieszczenia tak wykończone sprawdzą się idealnie u osób, które lubią jasne przestrzenie. Biel jest bardzo uniwersalna i idealnie uwydatnia zielone motywy.
Jeśli białe wnętrza inspirowane skandynawskim stylem nie wpasowują się w Twoje aranżacyjne upodobania, a od jasnych barw zdecydowanie wolisz te ciemniejsze możesz pomyśleć o zestawieniu zieleni z odcieniami szarości. W przypadku ciemnego szarego, świetnie sprawdzi się butelkowa zieleń. Warto pomyśleć o betonowej podłodze, która doda charakteru industrialnego.
Jeśli boisz się, że kolor zielony znudzi Ci się po pewnym czasie, zamiast montować zielone kafle, pomyśl o pomalowaniu sufitu na ten kolor lub postaw na moc dodatków!


Power of details, czyli diabeł tkwi w szczegółach

Jakiś czas temu wykonaliście gruntowny remont łazienki jednak czegoś w niej brakuje? Nic straconego! Jeśli chcesz nadać swojej łazience nowego wyglądu wcale nie potrzebujesz kolejnego remontu. Jak mówi stare powiedzenie „Diabeł tkwi w szczegółach” i jest adekwatne do projektowania wnętrza- dodatki są w stanie diametralnie zmienić przestrzeń.
Wystarczy zmiana dywaników, ustawienie kwietników z roślinami, które dobrze znoszą wilgoć i ograniczone światło  oraz zakup nowych pojemników na szczoteczki czy mydło. Kilka nowych obrazów z motywem dżungli, oprawionych w drewniane ramy i voila! Twoja łazienka właśnie zyskała nowe życie. Nawiązanie do natury należy do najpopularniejszych trendów w aranżacji wnętrz ostatnich lat i nic nie wskazuje na to, żeby miało się to zmienić.