You've successfully subscribed to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Great! Next, complete checkout for full access to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Success! Your billing info is updated.
Billing info update failed.
Jak szybko posprzątać łazienkę po remoncie?

Jak szybko posprzątać łazienkę po remoncie?

CED'OR ⭐️

Remont łazienki nie należy do przyjemnych - utrudnione korzystanie z toalety i prysznica czy wanny to nic komfortowego, jednak to poświęcenie jest warte swej ceny!

Podpowiemy, jak posprzątać łazienkę po remoncie, aby szybko i na długo cieszyć się nowym, czystym wnętrzem!

Źródło: Unsplash.com

Jeszcze przed remontem…

...warto zabezpieczyć resztę mieszkania przed kurzem i pyłem. Im więcej brudu znajdzie się na osłonach, tym mniej sprzątania oraz co ważniejsze - uszkodzeń i zarysowań w reszcie mieszkania. Niezastąpione w tej kwestii będą: folia malarska, tektura malarska oraz filc ochronny.

Najważniejszy jest plan!

Dobrze jest trzymać się kolejności  - najlepiej jest zacząć sprzątanie od góry i stopniowo przemieszczać się w dół. Po wyczyszczeniu sufitu, opraw świetlnych oraz ścian zabierz się za czyszczenie sprzętów oraz powierzchniami na niższych wysokościach. Na sam koniec zajmij się podłogą, najpierw usuń większe zanieczyszczenia odkurzaczem (te, które mogłyby uszkodzić mechanizm odkurzacza, usuń zmiotką), po dokładnym odkurzeniu podłogi oraz jej łączeń ze ścianami, pora na mokre ścierki.

W przypadku usuwania zapomnianego silikonu, konieczne będzie użycie specjalnych środków sugerowanych przez producentów uszczelniaczy.

Domowe sposoby

Niezwykle skutecznym domowym i ekologicznym sposobem na usunięcie zanieczyszczeń na mokro jest użycie mieszanki ciepłej wody z octem w proporcji 1:1. Tym środkiem możesz przetrzeć podłogi oraz elementy wyposażenia. Ocet ma właściwości czyszczące oraz rozpuszczające zanieczyszczenia! Aby pozbyć się smug po czyszczeniu, wystarczy na sucho przetrzeć powierzchnię ręcznikiem papierowym lub ściereczką.

Źródło: Unsplash.com

Dobre praktyki:

  • Warto po każdym zakończonym dniu remontowym na bieżąco usuwać zanieczyszczenia, staraj się także nie myć zabrudzonych powierzchni na mokro przed dokładnym odkurzeniem ich.
  • Silikon jest bardzo trudny do usunięcia po zaschnięciu, warto więc zrobić to od razu, kiedy jest jeszcze świeży.
  • Jeśli zostaną Ci pozostałości farb, klejów, lakierów czy gruzu, zanieś je do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych - to nic nie kosztuje.