You've successfully subscribed to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Great! Next, complete checkout for full access to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Success! Your billing info is updated.
Billing info update failed.
Gruntowny remont, część I -  niezbędne materiały montażowe

Gruntowny remont, część I - niezbędne materiały montażowe

CED'OR ⭐️

Remont łazienki. Wyczekany, wymarzony. W końcu nadszedł. Ale zanim zaczniesz cieszyć się nową łazienką, czeka Cię mnóstwo kucia, klejenia, wyrównywania, wylewania, kładzenia. A to wszystko solidnie okraszone będzie brudem i kurzem. Warto solidnie przygotować się na to wydarzenie. Dokładniej, warto zaopatrzyć się w niezbędne materiały montażowe, których z pewnością będziesz potrzebować. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, jak przygotować się do remontu łazienki.

Zdjęcie - Unsplash 

Narzędzia, narzędzia

Niezależnie od tego, czy remont przeprowadzisz samodzielnie, czy zatrudnisz od tego fachowców, potrzebne będą Ci narzędzia. Przede wszystkim, narzędzie, dzięki któremu pozbędziesz się starych płytek. Do tego niezbędny będzie młotek, przybijak, albo najefektywniejsze narzędzie, czyli młotowiertarka. Z pewnością potrzebne będzie Ci narzędzie do usuwania resztek kleju i wyrównania struktury ścian. Do tego najlepsza będzie szlifierka, która z pewnością nie raz jeszcze Ci się przyda, nie tylko przy remoncie łazienki. No i poziomica. Bez poziomicy ani rusz, no bo jak sprawdzisz, czy płytki położone są równo, hmm?
A do płytek wracając...żeby je położyć, należy zaopatrzyć się w klej i szpachlę do nakładania kleju. Przydałaby się również fugówka, czyli specjalnie urządzenie, przypominające gumową gąbkę, dzięki któremu bez problemu sami wypełnimy ubytki pomiędzy płytkami za pomocą fugi (fuga rzecz ważna, pisaliśmy o nich w tym artykule). Ach, no i krzyżaki! Kładzenie płytek jest niemalże niemożliwe bez krzyżaków.

Hydroizolacja

Remontując łazienkę, należy dołożyć wszelkich starań, aby móc z niej bezpiecznie korzystać, bez ryzyka zalania. Dlatego rekomendujemy, mimo wszystko, aby zabezpieczyć posadzki dodatkową hydroizolacją. Obecnie najpopularniejszym rozwiązanie zaprawa hydroizolacyjna w formie płynu. Jej aplikacja nie różni się zbytnio od malowania ścian. Cały proces stosunkowo szybko, a co najważniejsze, ta forma hydroizolacji jest niezwykle skuteczna. MUST HAVE, jeśli instalujemy w łazience odpływ liniowy! Więcej na ten temat pisaliśmy w tym artykule.

Zdjęcie - Unsplash 

Hydraulika

Przy okazji remontu warto zwrócić szczególną uwagę na stan hydrauliki. Wierzcie nam, naprawdę warto sprawdzić stan hydrauliki, bo ta lubi się zepsuć. Zwłaszcza w starych blokach. A jak Was zaleje, to koniec, kaplica, wszystko do wymiany, włącznie z kaflami. Tego nie chcecie, my z resztą też nie. Dlatego przed rozpoczęciem remontu powinno wezwać się hydraulika, aby ten sprawdził stan techniczny hydrauliki. Jeśli na rurach w Waszej łazience nie pojawia się korozja, nie ma rdzy, rury są szczelne, wówczas możecie przystąpić do remontu.

Akcesoria

Remont od zawsze wiąże się z brudem i kurzem. To niestety, nieuniknione. Żeby ułatwić sobie sprzątanie, warto zainwestować w folie zabezpieczającą resztę domu przed zniszczeniem i ubrudzeniem. Do tego przyda się  jeszcze tektura malarska (zabezpieczy ściany i podłogi) albo filc ochronny. Do tego z całą pewnością przyda się duża zmiotka wraz z dużą szufelką. I oczywiście, szmatki do czyszczenia. Nie trzeba od razu ich kupować - z pewnością masz w domu stare ubrania czy pościel z zamierzchłych czasów, której chciałbyś się pozbyć. Remont, to dobry moment, żeby stare materiały w końcu się do czegoś przydały.