You've successfully subscribed to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Great! Next, complete checkout for full access to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Success! Your billing info is updated.
Billing info update failed.
Fugowanie czas zacząć!

Fugowanie czas zacząć!

CED'OR ⭐️

Fugowanie jest niezbędne, kiedy jesteśmy posiadaczami kafli we wnętrzu. Odpowiednia dobrana fuga potrafi podkreślić piękno kafli, albo całkowicie zmienić charakter otoczenia. Nie musicie być fachowcami, żeby zafugować kafle. To łatwiejsze niż myślicie! Łapcie naszą instrukcję i do roboty proszę Państwa, do roboty!

A po co komu fugi?

Fuga to nie element dekoracyjny, choć może, a nawet powinien nim być. Fuga to przede wszystkim ochrona przed wnikaniem wilgoci w ściany, ogranicza się też rozwój grzybów i pleśni, a żeby dobrego było mało, fuga zwiększa przyczepność kafli. Nie zastanawiajcie się, inwestujcie w fugi. Wybór kolorów jest ogromny, każdy znajdzie coś dla siebie.


Zaopatrz się w...

  • szpachla gumowa
  • szpachelka
  • gąbka i woda do przecierania płytek
  • fuga
  • wiaderko

Higiena jest najważniejsza!


A zwłaszcza przed fugowaniem! Za słowem higiena kryje się dokładne umycie płytek, wszak mogą zostać na nich zostać pozostałości kleju czy zaprawy. Płytki muszą być bardzo dokładnie umyte, najlepiej zrobić to twardą gąbką za pomocą szpachli gumowej.


Fuga fugą fugę pogania


Czas na rozrobienie fugi. Przepis jest niezwykle prosty - wystarczy wiaderko, fuga i woda. Całość rozrabiamy wedle zaleceń producenta przy pomocy szpachli.

Zabawa, zabawa!


Czas na najprzyjemniejszą i najbardziej satysfakcjonującą część pracy, czyli fugowanie. Jest to bardzo proste i przyjemne, jednak należy się do tego przyłożyć, nie śpieszyć się - w końcu całość musi prezentować się porządnie, prawda? Tak więc przy pomocy szpachli gumowej rozprowadzamy fugę po kaflach - energicznie, acz dokładnie. Zróbcie to tak, jakbyście chcieli rozprowadzić fugę w szczeliny, a nadmiar zbierajcie szpachlą gumową (zwykła szpachla mogłaby porysować fugi)

Czyszczenie


Gdy fuga już lekko zaschnie (trwa to około 10 - 20 minut) kafle należy przetrzeć gąbką z wodą, aby fuga nie związała na kaflach, będzie to wyglądać wysoce nieestetycznie, a tego nie chcemy. Najlepiej jest umyć kafle przynajmniej dwukrotnie, przy użyciu czystej wody. Po umyciu kafli należy zabrać się za wyrównywanie fugi - wystarczy do tego czysta (!) i czysta szpachelka gumowa.

PROTIPY


Pamiętajcie, aby “wciskać” masę fugową w szczeliny i dokładnie wypełnić wszelkie
zakamarki. To bardzo ważne, podobnie jak czysta woda przy czyszczeniu kafli i czysta szpachelka gumowa. Po wyschnięciu fugi i porządnym wyczyszczeniu kafli z nalotu powstałego na skutek fugowania, kafle należy przetrzeć suchą, czystą szmatką. I gotowe!Prawda, że proste?