You've successfully subscribed to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Great! Next, complete checkout for full access to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Success! Your billing info is updated.
Billing info update failed.
Energetyzujące niczym... prysznic

Energetyzujące niczym... prysznic

CED'OR ⭐️

Wanna czy prysznic? Prysznic czy wanna? Wróć! To już było. Dzisiaj artykuł dla zdecydowanych, przyszłych posiadaczy prysznica. Bez względu na to, czy musicie wybrać prysznic ze względu na mały metraż łazienki, czy po prostu jesteście fanami szybkich, energetycznych porannych ( i wieczornych) natrysków, zapraszamy do inspirującej lektury!

Mały metraż

Najczęstszym powodem wyboru pryszniców do łazienek jest jej mały metraż. Zarówno we współczesnych, jak i starszych blokach, architekci przewidują naprawdę niewiele miejsca dla łazienek, co stanowi nie lada wyzwanie aranżacyjne dla projektujących. Prysznic zajmuje znacznie mniej miejsca niż wanna, a w małych pomieszczeniach dodatkowe kilkadziesiąt centymetrów jest na wagę złota. Mając prysznic, oszczędzamy na metrażu, który możemy przeznaczyć na dodatkowe miejsce do przechowywania, a jeśli takiego mamy zanadto, po prostu sprawimy że łazienka stanie się znacznie bardziej przestronna. Przecież nikt nie lubi przebywać w zagraconych, ciasnych pomieszczeniach, czyż nie?  Werdykt -prysznic vs wanna - 1:0.

Jeszcze więcej miejsca

Łazienka będzie jeszcze bardziej przestronna, jeśli zdecydujemy się na prysznic typu walk-in, znany jako prysznic bez brodzika. To niezwykle modne rozwiązanie od niedawna podbija coraz więcej serc - zarówno projektantów, jak i miłośników modnych aranżacji wnętrz. Prysznic bez brodzika polega na montażu w posadzce odpływu liniowego, punktowego albo ściennego. Każdy z nich jest uniwersalny, jednak odpływ zamontowany w ścianie dedykowany jest łazienkom z ogrzewaniem podłogowym ( gorący natrysk w towarzystwie ciepłej podłogi w okresie zimowym brzmi jak niebo!).

Prysznic dla dużych i małych

Dla rodzin z dziećmi prysznic może wydawać się mało praktycznym rozwiązaniem, wszak to powszechny fakt, że dzieci kochają pluskać się w dużej ilości wody. Mamy na to rozwiązanie! Prysznic z bardzo głębokim brodzikiem będzie idealną, małą wanną, w której zmieści się odpowiednio duża ilość wody dla dziecka, do momentu w którym samo nie będzie w stanie korzystać z natrysku. Nie dość, że praktycznie, to jeszcze ekologicznie i ekonomiczne (oszczędność wody i pieniędzy przede wszystkim!)  bo optycznie ilość wody w brodziku będzie naprawdę imponująca, jednak wciąż znacznie mniejsza, niż miałaby się znaleźć w wannie.

Oszczędność czasu

Zanim woda w wannie napełni się na tyle, żebyśmy mogli się w niej kąpać, minie sporo czasu. Relaksująca kąpiel w wannie zajmie jeszcze więcej czasu. Umycie wanny po kąpieli ukradnie nam dodatkowe kilka minut, i tak w koło Macieju. Jeśli notorycznie cierpisz na brak czasu, prysznic będzie najlepszym rozwiązaniem. Szybki, rozluźniający, energetyzujący, niezajmujący dużo czasu, niezabierający dużo wody i przede wszystkim, łatwy w utrzymaniu czystości natrysk to doskonałe rozwiązanie dla zapracowanych.

Do odważnych świat należy

Strefę wodną można wyróżnić na różnorakie sposoby, sprawiając, że stanie się oryginalnym, wyróżniającym się pomieszczeniem. Cała łazienka może być w jasnych, spokojnych kolorach, aż nagle, naszym oczom ukaże się prysznic pokryty przepiękną, brokatową mozaiką. Albo inaczej - cała łazienka w kaflach na wysoki połysk, aż nagle, nasze oczy przykuwa matowa strefa wodna, doświetlona ciepłym światłem - nie sposób nie zwrócić na nią uwagi. Dzięki prysznicowi możemy wyróżnić strefę wodną wymarzonymi kaflami czy mozaiką, oszczędzając tym samym na materiałach na reszcie łazienki. Albo zainwestować w podświetlany odpływ ścienny, albo decydując się na oryginalną szybę, oddzielającą strefę wodną od reszty łazienki.  Wszystko zależy od naszego gustu i preferencji, nie bójmy się jednak eksperymentować, bo do odważnych świat należy!