You've successfully subscribed to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Great! Next, complete checkout for full access to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Success! Your billing info is updated.
Billing info update failed.
Dlaczego odpływy liniowe są lepszym rozwiązaniem niż brodzik?

Dlaczego odpływy liniowe są lepszym rozwiązaniem niż brodzik?

CED'OR ⭐️

Brodzik przez lata królował w małych, polskich łazienkach. Głęboki stanowił bardzo dobre rozwiązanie dla rodzin z dziećmi, gdyż stawał się wówczas mini wanną. Płytki brodzik idealnie wpasował się w nowoczesne, minimalistyczne łazienki.  Kabiny prysznicowe, od lat cieszące się popularnością zaczynają powoli odchodzić do lamusa na rzecz...odpływów liniowych! Estetyczne i przestrzenne rozwiązanie podbiło zachodnią  architekturę wnętrz i  wszystko wskazuje na to, że na dobre zadomowiły się w rozwiązaniach architektonicznych w Polsce. Co czyni odpływy liniowe lepszym rozwiązaniem niż brodzik?

Jeszcze więcej miejsca

Współczesne brodziki zajmują naprawdę niewiele miejsca, ale prysznice bez brodzika zajmują go jeszcze mniej. Dla porównania: wymiary najmniejszych brodzików to ok. 70 cm, najwęższe z odpływów mają tylko 50 cm.  20 centymetrów to duża różnica, zwłaszcza dla posiadaczy bardzo małych łazienek. Ponad to, odpływy liniowe nie wymagają montowania kabin prysznicowych ani szyb ogradzających ( oczywiście, można zastosować takie rozwiązanie, ale nie jest ono konieczne) co nadaje dodatkowego uczucia przestrzenności. Brodzik wraz z kabiną "zamykają" pomieszczenie i ograniczają je - wpływa to na wygląd łazienki, jak i komfort jej użytkowania. Widać to wyraźnie w małych łazienkach.

Łatwość w czyszczeniu

Nawet w najstaranniej czyszczonej łazience, dezynfekowanej każdego dnia, może wkraść się grzyb i pleśń. Nie ma w tym nic dziwnego, zważywszy na fakt, że w łazience jest ciepło i wilgotno, co stanowi doskonałe środowisko dla rozwoju grzybów i bakterii. W kabinie prysznicowej najczęściej grzyb pojawia się  na fugach, które chronią przed przeciekaniem wody z kabiny na podłogę. Aby zabezpieczyć się przed grzybem, należałoby codziennie, po każdej kąpieli, wycierać strefę wodną do sucha, zwłaszcza obszar przy fugach i zabezpieczać go specjalistycznym preparatem, ale...nie każdy ma czas suszyć dokładnie kabinę po każdej kąpieli. W przypadku odpływy liniowego, nie ma takiego problemu. Wystarczy przestrzec suchą szmatką, albo suchym, czystym mopem. Pół minuty  i gotowe!

Brak ograniczeń

I to dosłownie! W przypadku kabiny prysznicowej, jesteśmy ograniczeni przestrzenią. Dla osób, które niekomfortowo czują się w ciasnych, małych pomieszczeniach takie rozwiązanie może nie przypaść do gustu. Prysznic bez brodzika, typu walk- in nie ogranicza swobodniej kąpieli osób  o ograniczonej zdolności do poruszania się, co samo w sobie jest ogromną zaletą. Ponad to, brodzik wraz z kabiną powinien być umiejscowiony w jednym, konkretnym miejscu, owodnienie liniowe może zostać umieszczone tam, gdzie chcemy ( po uprzednim umiejscowieniu spadku w danym miejscu  i zastosowania  porządnej hydroizolacji, rzecz jasna)

Idealne dopasowanie

Odpływ liniowy idealnie wpasowuje się w każdą estetykę wykończenia łazienki, nie naruszają struktury podłogi. Marzą Ci się kafle w skomplikowane wzory? Odpływ liniowy będzie niewidoczny, śmiało! Chcesz łazienki w kafle, które składają się w obraz? Nic nie stoi Ci na przeszkodzie. Kiedy chcemy nowoczesnej, estetycznej i stylowej łazienki, odpływ liniowy to najlepsze rozwiązanie. Jest bardzo dyskretny, dzięki czemu to właśnie wysublimowana aranżacja pomieszczenia będzie na pierwszym planie. A teraz wyobraźmy sobie ciemne kafle w kwieciste wzory...i brodzik wraz z kabiną prysznicową. Niekoniecznie tam pasuje, nieprawdaż? Kabiny prysznicowe wraz z brodzikami nie będą dobrze prezentowały się w każdym wnętrzu, ze względu na to, że są wizualnie "ciężkie" i właśnie wrażenia ciężkości będą nadawać wnętrzu, zwłaszcza, kiedy na ścianach i podłodze będą widniały misterne, duże wzory.

Podsumowanie

Jeśli planujesz zakup domu albo gruntowny remont łazienki, chcesz żeby prysznic zajmował mało miejsca, ale był komfortowy w użytkowaniu, marzysz o nowoczesnej, stylowej łazience, którą łatwo się czyści, rozwiązanie nasuwa się samo - odpływ liniowy będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem, które docenisz przez wiele, wiele lat.