You've successfully subscribed to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Great! Next, complete checkout for full access to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Success! Your billing info is updated.
Billing info update failed.
Classic Blue -  kolor roku w łazienkach

Classic Blue - kolor roku w łazienkach

CED'OR ⭐️

Classic Blue, odcień przypominający niebo o zmroku, został wybrany kolorem roku 2020.  Kolor ma być opozycją dla szybkiego trybu życia i powszechnego konsumpcjonizmu - wywołuje u odbiorcy spokój i harmonię. Według twórców  "to kolor, który przypomina sugestywne wieczorne niebo, zachęcając do poszerzenia horyzontów i otwarcia się na przepływ komunikacji". Zainspirowani tym ponadczasowym kolorem, przedstawiamy garść aranżacji z użyciem klasycznego, niebieskiego koloru.

Tropiki czy morska bryza?

Kilkanaście lat temu bardzo modne były niebieskie łazienki, w odcieniu mdłego błękitu albo rozbielonego turkusu, najczęściej w towarzystwie plastikowych muszli i dodatków przypominających morskie otoczenie - estetycznie prezentowało się to dość...dyskusyjne. Na szczęście, moda ewoluuje, a współczesne niebieskie łazienki prezentują się zgoła inaczej od tych z początku XXI wieku. Przede wszystkim, moda na morskie dodatki bezpowrotnie (miejmy nadzieję) zniknęła, a kolor niebieski nabrał zupełnie innego odcienia...

Kolor błękitu

...odcienia szlachetnego, stonowanego, wpadającego raczej w zimne fiolety niż tropikalna akwamaryna. Indygo, granaty, baby blue i przygaszony turkus w towarzystwie szarości, pudrowego różu i neutralnych beży będą prezentować się idealnie - to ponadczasowe, zawsze dobrze prezentujące się zestawienie kolorów inspirowane naturą, a dokładniej - zachodem słońca. Powyżej prezentujemy schemat kolorów, które dobrze prezentują się w towarzystwie klasycznego, niebieskiego koloru. Schemat można pobrać i zanieść do marketu budowlanego w celu uzyskania farby o dowolnych kolorze z zestawienia.

Wedle psychologi kolorów, niebieski obniża...ciśnienie. Ponad to, pomaga się zrelaksować, wzbudza zaufanie i jednocześnie wzmaga kreatywność. Może to właśnie Ty wpadniesz na jakiś genialny pomysł w swojej własnej łazience?

W dobrym stylu

Klasyczny odcień niebieskiego wraz z  bielą tworzą bazę do stylu marinistycznego, dla którego są charakterystyczne pasy we wspomnianych kolorach, morskie dodatki, takie jak kotwice czy węzły żeglarskie. Niebieski równie dobrze będzie prezentował się w egzotycznym stylu, zwłaszcza w towarzystwie mozaiki albo płytek we wzorach inspirowanymi Dalekim Wschodem.  Klasyczny niebieski sprawi, że w łazienka w stylu glamour stanie się...bardziej poważana i wyważona, a nowoczesna zyska nieco elegancji.

Naturalne surowce

Niebieski pochodzi z natury, przywodzi na myśl niebo, morze, które kojarzą się z czystością. Z naturą kojarzy się też drewno i szkło - w parze z błękitem, tercet idealny! Drewno nada niebieskiej łazience ciepła i przytulności.  Jeśli chcemy łazienkę z elementami naturalnymi, ale też z nutką elegancji, mamy na to rozwiązanie  - m a r m u r. Marmur w połączeniu z niemalże każdym odcieniem niebieskiego będzie wyglądać dobrze.  

Niebieski tkwi w szczegółach

Jednym z najmodniejszych i jednocześnie najbardziej zaskakujących trendów w aranżacji łazienek jest kolorowa armatura. Biała jest uniwersalna i ponadczasowa, ale to kolorowa armatura sprawi, że łazienka będzie nietuzinkowa i nadzwyczajnie stylowa. Najlepiej prezentują się wanny, umywalki i toalety w odcieniach zbliżonych do koloru ścian. To aranżacja dla odważnych, najważniejszy jest odpowiedni dobór kolorów i faktur - nie jest to łatwe, za to zawsze wywołuje efekt wow.