Zapisałeś się do subskrypcji Łazienki bez brodzika i nie tylko
Świetnie! Dokończ logowanie aby uzyskać dostęp do: Łazienki bez brodzika i nie tylko
Witamy spowrotem! Pomyślnie się zalogowałeś.
Sukces! Twoje konto jest w pełni aktywowane, masz teraz dostęp do wszystkich treści.
Sukces! Twoje informacje rozliczeniowe zostały zaktualizowane.
Aktualizacja informacji rozliczeniowych nie powiodła się.
Classic Blue -  kolor roku w łazienkach

Classic Blue - kolor roku w łazienkach

CED'OR ⭐️

Classic Blue, odcień przypominający niebo o zmroku, został wybrany kolorem roku 2020.  Kolor ma być opozycją dla szybkiego trybu życia i powszechnego konsumpcjonizmu - wywołuje u odbiorcy spokój i harmonię. Według twórców  "to kolor, który przypomina sugestywne wieczorne niebo, zachęcając do poszerzenia horyzontów i otwarcia się na przepływ komunikacji". Zainspirowani tym ponadczasowym kolorem, przedstawiamy garść aranżacji z użyciem klasycznego, niebieskiego koloru.

Tropiki czy morska bryza?

Kilkanaście lat temu bardzo modne były niebieskie łazienki, w odcieniu mdłego błękitu albo rozbielonego turkusu, najczęściej w towarzystwie plastikowych muszli i dodatków przypominających morskie otoczenie - estetycznie prezentowało się to dość...dyskusyjne. Na szczęście, moda ewoluuje, a współczesne niebieskie łazienki prezentują się zgoła inaczej od tych z początku XXI wieku. Przede wszystkim, moda na morskie dodatki bezpowrotnie (miejmy nadzieję) zniknęła, a kolor niebieski nabrał zupełnie innego odcienia...

Kolor błękitu

...odcienia szlachetnego, stonowanego, wpadającego raczej w zimne fiolety niż tropikalna akwamaryna. Indygo, granaty, baby blue i przygaszony turkus w towarzystwie szarości, pudrowego różu i neutralnych beży będą prezentować się idealnie - to ponadczasowe, zawsze dobrze prezentujące się zestawienie kolorów inspirowane naturą, a dokładniej - zachodem słońca. Powyżej prezentujemy schemat kolorów, które dobrze prezentują się w towarzystwie klasycznego, niebieskiego koloru. Schemat można pobrać i zanieść do marketu budowlanego w celu uzyskania farby o dowolnych kolorze z zestawienia.

Wedle psychologi kolorów, niebieski obniża...ciśnienie. Ponad to, pomaga się zrelaksować, wzbudza zaufanie i jednocześnie wzmaga kreatywność. Może to właśnie Ty wpadniesz na jakiś genialny pomysł w swojej własnej łazience?

W dobrym stylu

Klasyczny odcień niebieskiego wraz z  bielą tworzą bazę do stylu marinistycznego, dla którego są charakterystyczne pasy we wspomnianych kolorach, morskie dodatki, takie jak kotwice czy węzły żeglarskie. Niebieski równie dobrze będzie prezentował się w egzotycznym stylu, zwłaszcza w towarzystwie mozaiki albo płytek we wzorach inspirowanymi Dalekim Wschodem.  Klasyczny niebieski sprawi, że w łazienka w stylu glamour stanie się...bardziej poważana i wyważona, a nowoczesna zyska nieco elegancji.

Naturalne surowce

Niebieski pochodzi z natury, przywodzi na myśl niebo, morze, które kojarzą się z czystością. Z naturą kojarzy się też drewno i szkło - w parze z błękitem, tercet idealny! Drewno nada niebieskiej łazience ciepła i przytulności.  Jeśli chcemy łazienkę z elementami naturalnymi, ale też z nutką elegancji, mamy na to rozwiązanie  - m a r m u r. Marmur w połączeniu z niemalże każdym odcieniem niebieskiego będzie wyglądać dobrze.  

Niebieski tkwi w szczegółach

Jednym z najmodniejszych i jednocześnie najbardziej zaskakujących trendów w aranżacji łazienek jest kolorowa armatura. Biała jest uniwersalna i ponadczasowa, ale to kolorowa armatura sprawi, że łazienka będzie nietuzinkowa i nadzwyczajnie stylowa. Najlepiej prezentują się wanny, umywalki i toalety w odcieniach zbliżonych do koloru ścian. To aranżacja dla odważnych, najważniejszy jest odpowiedni dobór kolorów i faktur - nie jest to łatwe, za to zawsze wywołuje efekt wow.