You've successfully subscribed to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Great! Next, complete checkout for full access to Łazienki bez brodzika i nie tylko
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Success! Your billing info is updated.
Billing info update failed.
5 zalet liniowych odpływów łazienkowych

5 zalet liniowych odpływów łazienkowych

CED'OR ⭐️

Owodnienia liniowe niegdyś można było znaleźć w luksusowych hotelach, gabinetach odnowy biologicznej, albo w przebieralniach na nowoczesnych basenach. Aranżacja wnętrz i wzornictwo nieustająco się rozwijają, dlatego też prysznice bez brodzika szturmem wdarły się do łazienek w domach i mieszkaniach. Świetnie prezentują się w każdym stylu wnętrza i są niezwykle praktycznym rozwiązaniem. Jeśli chcecie się dowiedzieć, dlaczego naszym zdaniem liniowe odpływy łazienkowe to idealne rozwiązanie do każdej łazienki, zapraszamy do lektury!

Większa przestrzeń użytkowa

Standardowa kabina prysznicowa, zwłaszcza w małych łazienkach, zabiera sporo przestrzeni, sprawia że pomieszczenie staje się zamknięte i ciężkie. Jedną z niekwestionowanych zalet odpływu liniowego jest fakt, że nie trzeba montować kabiny. Można pokusić się na jedną szybkę odgradzającą strefę wodną od reszty łazienki, albo w ogóle jej nie montować! Taka możliwość pozwala na swobodne rozmieszczenie poszczególnych elementów łazienki, co zezwala  na większą swobodę przy jej aranżowaniu.

Tip:  Postaw na lekkość! Podwieszana szafka wraz z umywalką i podwieszoną toaletą sprawią, że łazienka stanie się jeszcze bardziej przestrzenna.

Dopasowanie do pomieszczenia w każdym kształcie

Łazienki często mają niestandardowe wymiary, co znacznie ogranicza możliwości przy aranżowaniu tego wnętrza. Pomiędzy poszczególnymi elementami armatury łazienkowej należy zachować kilkadziesiąt centymetrów odległości aby zachować bezpieczeństwo przy jej użytkowaniu. Wstawiając prysznic z brodzikiem zabieramy dodatkowe kilkanaście centymetrów z pomieszczenia, przez co często musimy zrezygnować z części potrzebnego wyposażenia łazienki, np. specjalnych wieszaków na ręczniki czy dodatkowego miejsca do przechowywania. W przypadku zamontowania odpływu liniowego oszczędzamy kilkadziesiąt centymetrów w łazience. Ponad to, odpływ liniowy może zostać zamontowany w każdej łazience, nawet w tych najmniejszych,  o najbardziej niestandardowych wymiarach i kształtach. To idealne rozwiązanie dla posiadaczy małych, wąskich łazienek w starym i nowym budownictwie.

Mnogość wzorów i kolorów

Odpływy wpuszczane w podłogę początkowo miały być praktyczne i idealnie wpasowywać się w glazurę. Dyskretne, mało widoczne owodnienia stanowiły idealne rozwiązanie w minimalistycznych, butikowych i industrialnych wnętrzach. Na przestrzeni lat, producenci odpływów poszerzyli swoją ofertę o niezwykłe, ozdobne owodnienia, dzięki czemu stały się one nie tylko odpływem, a prawdziwie ozdobnym elementem łazienki. Obecnie na rynku można znaleźć kolorowe ( w ostatnich latach najmodniejsze jest złoto) wzorzyste, strukturalne a nawet podświetlane na listwy LED odpływy, mieniące się w różnych odcieniach. Dzięki mnogości wzorów i kolorów, masz oryginalną, wyróżniającą się łazienkę w zasięgu ręki.

Mniej sprzątania - więcej czasu dla siebie

Wiele osób uskarża się na nieustannie osadzający się kamień i zacieki na kabinie prysznicowej, które naprawdę ciężko jest usunąć. Do czyszczenia kabiny dochodzi codzienna dezynfekcja brodzika. Nie łudźmy się - w panującym pośpiechu i nieustannym braku czasu codzienne czyszczenie kabiny prysznicowej wraz z brodzikiem może stać się uciążliwe. Brak brodzika i kabiny prysznicowej równa się...braku ich codziennego czyszczenia. Prysznic bez brodzika wystarczy przetrzeć czystym mopem bądź czystą ścierką z detergentem i gotowe. Warto wspomnieć o odpływach ze specjalnymi kostkami czyszczącymi, zwiększającymi  przepustowość odpływu i niwelującymi nieprzyjemne zapachy z kanalizacji. Takie rozwiązanie jest higieniczne, ekologiczne i niezwykle efektowne!

Idealne rozwiązanie dla osób starszych

Ze względu na swój wiek i związane z nim choroby i schorzenia, starsi ludzie często mają problemy z poruszaniem się. Szczególnie niebezpiecznym pomieszczeniem jest łazienka, osobie o ograniczonej możliwości poruszania się ciężko będzie wejść nawet do najpłytszego brodzika, bez ryzyka potknięcia się, dlatego też mając w domu osobę starszą, dla jej bezpieczeństwa, radzimy zainwestować w prysznic bez brodzika, typ walk-in. Wówczas warto dodatkowo zamontować deszczownice na suficie i kupić siedzisko do kąpieli, przeznaczone  dla osób starszych i schorowanych. Dzięki takiemu rozwiązaniu, krewni bez problemu będą mogli zażyć bezpiecznej i łatwej, samodzielnej kąpieli.